TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Papierski: Ten sam model ułatwi serwisowanie
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 22.01.2018 14:09:49 1 komentarz
Papierski: Ten sam model ułatwi serwisowanie (foto: UMŁ)

Wkrótce łodzianie będą mogli podróżować po mieście pierwszym z dwunastu nowych tramwajów typu Swing z fabryki Pesa Bydgoszcz. Wszystkie nowoczesne pojazdy w ramach kontraktu o wartości blisko 100 mln zł mają wyruszyć na ulice do połowy br.

"Rozpoczynamy kolejny, nowy etap wymiany taboru tramwajowego. Na 120. rocznicę uruchomienia w Łodzi komunikacji tramwajowej pojawi się w tym roku 12 nowych Pes" - powiedział prezes MPK-Łódź Zbigniew Papierski podczas prezentacji nowego niskopodłogowego tramwaju dostarczonego w poniedziałek do Łodzi przez bydgoskiego producenta.

"Staraliśmy się zachować ten model ze względu na to, że będzie nam go łatwiej serwisować" – wyjaśnił prezes miejskiego przewoźnika. Dodał, że tramwaj po przejściu testów, w ciągu kilku tygodni pojawi się na trasie linii 14. Docelowo mają ją obsługiwać tylko nowe Pesy Swing.

MPK-Łódź tramwaje zakupiło w kwietniu ubiegłego roku za 99,6 mln zł brutto. Zgodnie z umową Pesa ma dostarczyć 12 Swingów do połowy października, ale zdaniem Papierskiego wszystkie tramwaje na ulicach Łodzi mogą pojawić się już w połowie roku. Do Łodzi będą dostarczane sukcesywnie.

Nowoczesne składy zastąpią najbardziej wysłużone pojazdy. "Idea jest taka, żeby wymieniać tabor, a nie rozszerzać go" – wskazał szef MPK-Łódź. We wcześniejszych latach bydgoski zakład wyprodukował dla Łodzi 10 sztuk tramwajów 122N Tramicus (lata 2007- 2008) oraz 22 Pesy Swing w 2016 r. Po mieście jeździ też 15 Cityrunnerów wyprodukowanych w 2002 r. przez firmę Bombardier Transportation.

"Przez ostatnie lata zrobiliśmy duży krok w wymianie taboru tramwajowego. Wkrótce 1/3 naszych składów szynowych będą stanowiły nowoczesne niskopodłogowe pojazdy, a to jeden z najważniejszych argumentów, by zachęcić do korzystania z komunikacji miejskiej. Jeśli chodzi o nasz tabor autobusowy to jest on jednym z najnowocześniejszych w kraju" – podsumował Papierski.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
Swing
Łódź
MPK Łódź
  • kowal – 23.01.2018

    Uwaga prezesa odnośnie serwisowania oczywiście słuszna, ale jednak takie miasto jak Łódź powinno robić poważniejsze zakupy nowego taboru. 12 Swingów to niewiele. Są dofinansowania trzeba to wykorzystać, dopóki jest taka opcja. Ale wiadomo jak to w życiu, na wkład własny kasę mieć trzeba, a z tym różnie bywa, co pokazują kupując NF6D.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....