TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Pantografy Schunk ładują elektrobusy w 6 polskich miastach
- Opublikowano: 10.06.2019 13:00:31
Pantografy Schunk ładują elektrobusy w 6 polskich miastach

Wraz z rozwojem elektromobilności w Polsce, niemiecka firma Schunk otworzyła w 2018 roku swój oddział w Warszawie i z branży kolejowej mocno weszła w segment autobusów elektrycznych. O ofercie firmy na tym polu rozmawiamy z Maksymilianem Dejem, szefem sprzedaży i technicznego wsparcia w firmie Schunk Carbon Technology w Polsce.

InfoBus: Jak aktualnie wygląda przedstawicielstwo Schunk w Polsce? Co się zmieniło?

Maksymilian Dej: W 2018 roku Schunk otworzył oddział w Warszawie, przy Bonifraterskiej 17. Do tej pory nie miał takiego oddziału w Polsce. Jako grupa działamy na całym świecie i zaopatrujemy producentów OEM, dostawców i innych producentów, którzy również są reprezentowani w Polsce. Jednak ważne było dla nas, byśmy sami byli bezpośrednio dostępni dla naszych polskich partnerów. Mając bardzo duże doświadczenie i świadomość, że rozwiązania związane z elektromobilnością są często przedsięwzięciami długoterminowymi, chcemy wspierać zarówno producentów autobusów ale też Klientów końcowych jakimi są przewoźnicy.

InfoBus: W jakich miastach jeżdżą elektrobusy w Waszymi pantografami i ile obecnie mniej więcej ich jest?

W Polsce elektrobusy z naszymi pantografami jeżdżą w Jaworznie, Krakowie, Rzeszowie (odwrócony pantograf), Warszawie, Stalowej Woli i Grudziądzu(odwrócony pantograf). Ten ostatni projekt jest na ukończeniu i odliczamy dni do oficjalnego startu elektrobusów w tym mieście. Zakładam, że w przyszłym roku do naszego portfolio dołączą kolejni autobusowi przewoźnicy.

InfoBus: Jak wygląda Wasze doświadczenie w zakresie autobusowych pantografów w Europie? Jakie rozwiązanie ma przewagę - odwrócony, czy "normalny" pantograf?

Łącznie wyprodukowaliśmy do tej pory już ponad 1000 pantografów dla autobusów elektrycznych. Nasze wdrożenia w zakresie odwróconego pantografu to: Kalifornia, Differdange, Goteborg, Hamburg, Paryż, Tampere, Turku, Zhengzhou i Putrajaya. Z kolei nasze klasyczne pantografy, montowane na dachach autobusów, można spotkać w: Amsterdamie, Barcelonie, Bilbao, Kalifornii, Kolonii, Kopenhadze, Den Bosch, Dreźnie, Eindhoven, Eskilstuna, Espoo, Faridabad, Graz, Groningen, Hanowerze, Helsinkach, Tateyama, Maastricht, Madrycie, Münster, Moskwie, Oberhausen, Oslo, Pradze, Putrajaya, Tampere, Venlo, Waddeneilanden i Winnipeg. Widzimy też, że odwrócony pantograf preferowny jest przez kraje Ameryki Północnej. Z kolei pantograf montowany na dachu autobusu dominuje w Europie.

InfoBus: Jaka przyszłość czeka systemy ładowania autobusów?

Na pewno ilość autobusów elektrycznych będzie się zwiększać. Podobnie jak samochodów elektrycznych. To jest przyszłość, której nie ominiemy, musimy tylko pamiętać, że oprócz wyprodukowania samochodu czy autobusu musimy również wyprodukować potrzebny do zasilania prąd i zbudować infrastrukturę, która to wszystko połączy . Tu na pewno mamy jeszcze bardzo dużo do zrobienia. Jest to wyzwanie. Pierwszy milowy krok już zrobiliśmy, mam na myśli wdrożenie ustawy o elektromobilności. Na pewno kierunek rozwoju jest bardzo dobry.

InfoBus: Na jakich jeszcze rynkach działa Grupa Schunk?

System "Schunk Smart Charging" jest już używany do innych pojazdów napędzanych elektrycznie – na przykład pojazdów w portach morskich i lotniczych, autobusów wodnych i pojazdów używanych w kopalniach. Na uwagę zasługuje nasza innowacyjna "ładowarka podwozia" Underbody Charger Wierzymy, że będzie ona częścią elektrycznej stacji tankowania przyszłości, która bezpiecznie, wydajnie i dogodnie pozwoli na autonomiczne ładowanie różnych typów pojazdów – jak e-samochody – w zaledwie sekundy.

Obok rozwiązań związanych z ładowaniem różnych typów pojazdów oferujemy naszym klientom również szeroki asortyment produktów dla branży kolejowej i tramwajowej.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
elektrobus
ładowarka
Schunk

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....