TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Otwarcie ofert w Poznaniu opóźnione przez klimatyzację
INFOTRAM - Opublikowano: 30.10.2015 08:48:46 20 komentarzy
Otwarcie ofert w Poznaniu opóźnione przez klimatyzację

MPK Poznań po raz drugi przełożyło otwarcie ofert na dostawę, wraz z serwisem gwarancyjnym, tramwajów jednokierunkowych, niskopodłogowych, wieloczłonowych o długości od 28 do 32 m i szer. 2,35?2,40 m, napędzanych silnikami prądu przemiennego. Tym razem wszystkiemu winna klimatyzacja, a raczej jej brak w pierwotnych założeniach SIWZ-u. Teraz taki zapis się pojawił. MPK uznało, że zakup pojazdów jedynie z wentylacją, jak to planowano pierwotnie, to za mało. Zmiany w zapisach specyfikacji przetargowej wydłużyły termin składania ofert do 18 listopada 2015 roku.

Czy to coś zmienia w szansach poszczególnych oferentów? Przypomnijmy, że poznański przewoźnik chce kupić wagony jedynie częściowo niskopodłogowe. Zaraz po ogłoszeniu przetargu pojawiły się głosy, że olbrzymie szanse na wygraną ma Modertrans. Wydaje się, że dopisanie do warunków przetargowych klimatyzacji niewiele zmienia. Trudno bowiem przypuszczać, żeby poznański producent nie poradził sobie z wyprodukowaniem klimatyzowanej Bety.

Chudy rok 2016 daje jednak prawo przypuszczać, że do walki o zamówienie włączą się inni producenci. Czy będą jednak w stanie konkurować z Betą cenowo? Przetargiem raczej nie będzie zainteresowany Solaris. Zbigniew Palenica, członek Zarządu producenta powiedział nam niedawno, że firma nie planuje budowy tramwaju budżetowego. Plany takie miała kiedyś PESA, na planach się skończyło. Bydgoska firma ma jednak w ofercie Twista, którego mogłaby ewentualnie zaproponować Poznaniowi. Kto jeszcze? Czy o Polsce przypomni sobie Elektrontrans?

Przewoźnik nie konkretyzuje doświadczenia. Wymaga jedynie przedstawienia wykazu dostaw z ostatnich 3 lat. Jak będzie? Przekonamy się w połowie listopada.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
MPK Poznań
 • iks de – 30.10.2015

  Poznaniu, czemu się cofasz w rozwoju?

 • Bartek – 30.10.2015

  Czy się cofa... patrząc pod kątem zakupów Tramino to tak, cofa się. Ale jeśli nie ma pieniędzy na 20-30 nowych Tramino to lepiej kupić, Modertrans BETA. Jesli beda klimatyzowane, to od razu poprawi sie komfort podróżowania. Wiec cofa sie, ale jednak robi krok naprzód:)

 • kubex – 30.10.2015

  Moderusy NIE są krokiem w tył! To szansa dla biedniejszych sieci tramwajowych - mogą wymienić tabor na nowy, dostosowany do przewozu moherów i matek z dziećmi - w końcu po to jest ta niska wstawka. Poza tym będzie można go puszczać na krzywe tory.

 • Der Dicke Oberschlesier aus Bromberg – 30.10.2015

  [komentarz usunięty, powód: -]

 • hms – 30.10.2015

  Jezus maria zbanujcie tego trolla wreszcie

 • ABS – 30.10.2015

  A ile wpłynęło ofert ?

 • Maniek – 30.10.2015

  Przecież Moderus Beta Wrocław też będzie z klimą.Więc w czym problem.

 • K – 30.10.2015

  A ile miało wpłynąć jak otwarcie jest w listopadzie???

 • Der Dicke Oberschlesier aus Bromberg – 31.10.2015

  [komentarz usunięty, powód: -]

 • break – 31.10.2015

  Newag teraz to będzie montownią Bombardiera i nie martw się o zamówienia Kraków będzie pierwszy

 • Bartek – 01.11.2015

  @break z całym szacunkiem, ale osobiście wolałbym być modertransem który ma relatywnie tani produkt dla klientów alfabet Beata i tym zdobywa kapitał . A powolutku robi coś nowoczesnego. Bycie czyjaś montownia mając spory potencjał własny to akurat nie powód do dumy. Oczywiście ekonomicznie ma to sens, ale newag ma dobre produkty dla kolei mogli by zrobic porządny tramwaj i kolejne rynki zdobywać...

 • dobry – 01.11.2015

  @Bartek: tylko że nasz rynek tramwajowy jest zbyt mocno zabetonowany tak jak niegdyś autobusowy i Newagowi ciężko będzie się przebić nie mając doświadczenia w produkcji tramwajów. Cała nadzieja w tym, że po całej akcji z Pesą w następnych przetargach przewoźnicy zdecydują się otworzyć na innych producentów, w szczególności mam tu na myśli Warszawę i Newag mógłby tą szansę wykorzystać.

 • Combino – 01.11.2015

  @dobry: Newag do Warszawy? Jeszcze po jajach z metrem i źle wyregulowanym odbierakiem? No nie żartuj! Gdyby NAWET pomyśleli o zmianie dostawcy,to prędzej na Solarisa czy CAF-a,ale na to specjalnie nie licz ;)

 • maciej12991 – 02.11.2015

  Kupić zmodernizowaną stopiątkę z niską wstawką i klimatyzacją, to jak przerobić malucha na sportowe zawieszenie i założyć klimatyzację. MPK jest jakieś trzydzieści lat za trendami światowymi.

 • WK – 02.11.2015

  Ludzie, do jasne Anielki, kiedy pojmiecie, że Moderus Beta MF02AC nie ma nic wspólnego ze 105Na. To jest zupełnie nowa konstrukcja!!!

 • maciej12991 – 02.11.2015

  WK klęknąłem ze śmiechu :D Różnica polega na przycięciu belki grzbietowej, wstawieniu mechanizmu skręcającego i podwieszeniu członu NF. To tak jakby do Ikarusa 260 wstawić przegub i człon z niskim wejściem, wrzucić silnik Euro6, założyć klimatyzację i krzyczeć, że to zupełnie nową konstrukcja. Chłopie trochę techniki i już się gubisz?

 • maciej12991 – 02.11.2015

  Zapomniałem dodać, że na bazie takiego projektu budować nowy pojazd i krzyczeć, że to zupełnie nowa konstrukcja. Tego typu tramwaje gdyby zamawiano trzydzieści lat temu, to bym powiedział, że to powiew nowoczesności. A teraz jest to jedynie wyrazem zacofania, zresztą w Poznaniu nie pierwszym, jeśli chodzi o tramwajową politykę taborową.

 • dobry – 02.11.2015

  @Combino: a czy ktoś kilka lat temu uwierzyłby, że Solbus zgarnie 5 kontraktów pod rząd w stolicy? CAF jest raczej za drogi dla Warszawy, poza tym Newag ma testowy wagon, więc jeśli przyjechałby do nas na testy i władze TW nie miałyby do niego zastrzeżeń to kto wie...

 • Trainguru – 03.11.2015

  I musieliby wygrać z pesa przetarg. ....co jest mało prawdopodobne

 • abc – 18.11.2015

  jakieś wieści?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....