TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Olsztyńskie Tramino pojechało 70km/h!
INFOTRAM - Opublikowano: 26.11.2015 08:53:44 7 komentarzy
Olsztyńskie Tramino na testach (foto: UM Olsztyn)

Podczas czwartej doby testów na olsztyńskich torowiskach Tramino pierwszy raz dojechał do krańcówki przy ul. Kanta. Wzdłuż al. Sikorskiego pędził nawet 70 km/h ? informuje tamtejszy Urząd Miasta. Wszystko odbyło się w ramach jazd sprawdzających, w jaki sposób na olsztyńskim torowisku zachowuje się Tramino wyprodukowany przez Solarisa. Tym razem tramwaj przejechał całą wybudowaną w Olsztynie trasę. Wcześniej miał kłopoty - na pl. Konstytucji 3 Maja oraz na zjeździe z ul. Żołnierskiej w Obiegową.

- Problemy dotyczyły jedynie peronów położonych w pobliżu łuków torowiska - wyjaśnia Andrzej Karwowski z jednostki odpowiedzialnej za inwestycję. - To niewielkie przeszkody, które są na bieżąco usuwane - dodaje.

Urząd Miasta podkreśla, że takie propozycje, jak w Olsztynie nie były nigdzie stosowane. Dlatego nie było możliwości, aby podpatrywać rozwiązań ani korzystać z doświadczeń innych. Tramwaj Tramino, który kupił Olsztyn, został zaprojektowany specjalnie dla tego miasta. Ma trzy wózki jezdne i dwa przeguby, stąd m.in. niestandardowe zachowanie na łukach torów.

I dalej olsztyński magistrat zaznacza, że przeprowadzone dotychczas testy udowodniły, że wszystkie wybudowane relacje i urządzenia działają bez problemów. Poza tym podstacje trakcyjne mogą pracować pełną mocą. Potwierdza to choćby przejazd torowiskiem wzdłuż al. Sikorskiego. Tramwaj został wówczas rozpędzony do ok. 70 km/h.

- Wszelkie korekty mają być wprowadzane bardzo sprawnie - mówi prezydent Piotr Grzymowicz. - Po zakończeniu tych prac będziemy mogli rozpocząć przejazdy szkoleniowe, podczas których motorniczowie z MPK będą zapoznawać się z trasami. Aby sfinalizować zdobywanie uprawnień, każdy z nich musi przejechać 35 godzin.

Jak już sygnalizowaliśmy na łamach InfoTram tramwaje mają zacząć wozić pasażerów w drugiej połowie grudnia (najprawdopodobniej 15 grudnia). Wcześniej - bo 6 grudnia - będzie okazja wsiąść do pojazdu i przejechać część trasy wzdłuż ul. Towarowej przy okazji Dnia Otwartego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Solaris
Tramino
Olsztyn
 • Buhaha – 26.11.2015

  I się nie rozleciał?

 • krakauer – 26.11.2015

  Brawo Solaris !

 • Michał – 26.11.2015

  BuhahaNo widzisz, nie rozleciał. A coś innego pewnie by rozleciało się.

 • Der Dicke Oberschlesier aus Bromberg – 26.11.2015

  Navalino z "firmy" newag pojedzie chyba szybcuej :) Buhahahahahahabuhahahahaha!

 • kubex – 26.11.2015

  Szkoda waszego stukania w klawiaturę trolle. Der Dickie już odbanowany? @Buhaha: Gruby z Bydgoszczy? Pesa by się rozleciała na pierwszym łuku z prędkością 15km/h. EOTW takim razie czekamy na premierę tramwaju dla Olsztyna!

 • MK – 26.11.2015

  Nie przepadam ogólnie za Solarisami, ale nie wiem czemu, akurat te olsztyńskie bardzo mi się podobają i bardzo chciałbym się takim przejechać :)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....