TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Olsztyńskie torowiska przegrywają z mrozem?
WM.PL InfoTram.pl - Opublikowano: 06.01.2017 18:32:44 13 komentarzy
Olsztyńskie torowiska przegrywają z mrozem? (foto: UM Olsztyn)

Z powodu pękniętej szyny na prostym odcinku na torowisku przy ul. Obiegowej ruch tramwajowy w Olsztynie został wstrzymany. W zamian za linie nr 1 i 2 uruchomiono zastępcze linie autobusowe ? informuje portal wm.pl.

Przyczyną usterki może być duży spadek temperatury jaki już od czwartku wieczorem, można było zaobserwować na termometrach w całym regionie. Jednak na ten moment, nie ma oficjalnej informacji co do przyczyny pęknięcia szyny.

Ze względu na konieczność naprawy pękniętej szyny na ul. Obiegowej w Olsztynie, całkowicie wstrzymano ruch tramwajowy. O ile kursowanie linii nr zostało zawieszone, to za pozostałe linie uruchomione zastępcze linie autobusowe: Z-1 i Z-2.

Portal wm.pl przypomina, że nie jest to pierwsza tego typu sytuacja. Podobne przypadki pęknięcia szyn obserwowaliśmy niemal równo rok temu. Wówczas w związku z awarią na al. Sikorskiego wyłączony z ruchu został jeden tor na odcinku Kanta ? Galeria Warmińska. Później szyny pękały m.in. w Kortowie i na ul. Płoskiego. Ostatni tego typu przypadek miał miejsce w połowie października. Wtedy drogowcy przez prawie sześć godzin naprawiali pęknięcie pomiędzy przystankami "Witosa" i "Płoskiego".Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Olsztyn
torowisko
 • Kuba – 06.01.2017

  ajaj znowu pokazały się zalety olsztyńskiej inwestycji. W Krakowie, GOPie czy Wrocławiu gdzie temperatury nie wyższe jakoś takich cyrków nie ma. Bo nie będę wspominał o Elblągu czy Gdańsku, bo przecież u nas mrozu czy zimy nie ma wcale względem szuwarowców.

 • Krkr – 07.01.2017

  W Krakowie tez szyna dzisiaj pękła, na ul.Królewskiej.

 • allensteiner – 07.01.2017

  Jak widać zazdrość o olsztynskie tramwaje zalewa ci już mózgownice żółcią , kup sobie maść na ból doopy to może ci przejdzie choć trochę. Inaczej nie da się wytłumaczyć waszych (tj. głównie twoje i combino) komentarzy pod każdym artykułem o Olsztynie.

 • Kuba – 07.01.2017

  zazdrość? Że niby o co? O te 3 linie na krzyż? Wolne żarty. Co boli ujadanie pod artykułem o ukochanym mieście i wyśmiewanie się? I tak ma być. W Gdańskich artykułach twoja jadka jest zagłuszana bo więcej osób się wypowiada merytorycznie, a o Olsztynie nikt nic nie pisze bo wszyscy mają głęboko gdzieś takie wsie które potrafią tylko żyrować na innych i wiecznie udawać pokrzywdzone przez los.

 • maciej12991 – 07.01.2017

  @KubaJak nie masz nic konkretnego do powiedzenia, to poprostu zaoszczędź klawiaturę. W każdym mieście pękają szyny w czasie mrozów i upałów albo częstych drastycznych zmian temperatur. Jeśli ktoś tego nie rozumie, to polecam edukację na poziomie gimnazjalnym. Swoją drogą zaczynają mnie męczyć te artykuły w InfoTramie o pękniętych szynach. Gdybyście pisali o każdej pękniętej szynie w każdym mieście, to bym przestał tu zaglądać. A tak sądzę, że jakiś redaktorek ma kompleks związany z Olsztynem.

 • Combino – 07.01.2017

  ^^ Nie zmienia to faktu,że Skanska sp..iła te szyny "lepiej" niż w Szczecinie. Ile jeszcze będą się certolić? Bo gołym okiem widać,że trzeba przelecieć profilaktycznie całą sieć gdyż co i rusz jakieś kwiatki wychodzą...@szuwarowo-bagienny: daruj sobie te zaczepki (zresztą nawet nie wiem czyś oryginał czy Kurp) ;)

 • maciej12991 – 07.01.2017

  #CombinoZmienia dużo faktów. W swojej karierze przeżyłem wiele mroźnych zim, także upalne lata i kapryśne wiosny i jesienie. Te kilka pęknięć w Olsztynie jest niczym w stosunku do tego ile takowych potrafiłem zgłosić sam osobiście, a gdzie jeszcze inni użytkownicy szyn. Napiszę to raz jeszcze: fizyki nikt nie oszuka, a robienie tanich sensacji z podstawowych praw fizyki jest zwyczajnie żenujące.

 • Tadek – 08.01.2017

  Żadne polskie miasto nie ma prawa być na 1 miejscu w komunikacji szynowej....ZA TO SZTOKHOLMSKA TUNEL BANA co też jeździ po torach TAK.Naprawde Polacy.Nie warto najeźdzac na inn polego Polaka.Nie macie racji.Polski transport szynowy jest kiepski jako CALOSC.A to że nowy tramwaj czy autobus to o niczym nie świadczy.Np.Sindbad ma najnowsza Setre a firma łamie prawo totalnie itd nakłada maks.kary.Mpk Kraków ma najlepszy tabor...Iii co z tego?Jak tam powszechnie tkwi komuna!Od dyrektora przez mechanika babę w biurze po kierowcę i korbowego!Także dajcie spokój ludzie co wy Bronice?Co wy chwalicie?

 • allensteiner – 08.01.2017

  Mam ciebie już dość ty kurpiowska bladzio. Przypominam, że to ja jestem prawdziwy allensteiner ze stolicji rejencji wschodniopruskiej. Poszukaj sobie nowego nicka, ten jest już zajęty.

 • Kuba – 09.01.2017

  Dla mnie to obydwaj szuwarowcy kurpiowcy czy ... wuj wie jeszcze co, mogliby stąd zniknąć i nie wracać

 • www – 09.01.2017

  W Olsztynie ktoś (projektant/wykonawca) nie zaprojektował/nie zbudował złącz kompensacyjnych. I cała tajemnica pękania szyn. Trochę niższa temperatura i efekt gotowy. Szyny mogą pękać, ale trzeba to zjawisko ograniczać przez właściwe rozwiązania techniczne.

 • fromex – 10.01.2017

  A latem nie notowano wyboczeń? Bo jeśli nie, to podejrzana sprawa i raczej w materiale z którego wytworzono szynę jest ein hund gegraben, skoro z upałem sobie radzi, a z mrozem nie.

 • allensteiner – 11.01.2017

  Zostawcie Olsztyn w spokoju. W innych miastach i "metropoliach" jest jeszcze gorzej.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....