TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Olsztyn będzie promował tramwaj
PAP - Opublikowano: 17.08.2015 12:10:14 2 komentarze
Olsztyn będzie promował tramwaj

Władze Olsztyna chcą już wkrótce informować mieszkańców, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, po tym jak jesienią pojawi się nowy środek transportu zbiorowego - tramwaj. Będą zachęcać także olsztynian do częstszego korzystania z publicznej komunikacji.

Magistrat ogłosił właśnie przetarg na wykonanie opracowania kampanii informacyjno-promocyjnej pod hasłem "Przesiądź się do tramwaju i autobusu". Wykonawca musi przedstawić w tym opracowaniu koncepcję tramwajowego poradnika drogowego.

Dzięki unijnej dotacji tramwaje powracają do Olsztyna po 50 latach. Od miesięcy trwa budowa 3 linii od podstaw.

Jak wyjaśniła PAP rzeczniczka urzędu miasta w Olsztynie Marta Bartoszewicz, "od czasu, gdy na ulicach Olsztyna poruszały się tramwaje minęło pół wieku". - Konieczne jest zatem poinformowanie mieszkańców naszego miasta jak poruszać się po drodze, gdy jednym z uczestników ruchu będzie tramwaj. Ponadto chcemy wypromować ten środek transportu i zachęcić wszystkich do przesiadania się z samochodów do komunikacji publicznej. Oczekujemy, że firma, która wygra przetarg zaprezentuje nam ciekawą koncepcję, tak, by przekaz trafił do jak największej grupy mieszkańców, zarówno tych młodszych jak i tych starszych. A wiadomo, że w tym celu trzeba korzystać z różnych form, narzędzi i kanałów komunikacji - wyjaśniła Marta Bartoszewicz.

Jak dodała, obecnie trwa intensywna budowa wszystkich odcinków tramwajowego torowiska i pełną parą idą także przygotowania do obsługi nowoczesnych pojazdów.

Olsztyńscy motorniczowie przygotowują się do prowadzenia tramwajów. Po szynach w stolicy regionu na trzech liniach kursować będzie 15 pojazdów. Większość jest już w zajezdni, wszystkie będą przed końcem września. - To tramwaje, których mogą zazdrościć nam inne polskie miasta - z nowatorskimi rozwiązaniami technicznymi i wygodne dla pasażerów - oceniła.

Uprawnienia do prowadzenia tramwajów zdobywali kierowcy obecnie przewożący pasażerów autobusami komunikacji publicznej. 40 osób zdobywało nowe kwalifikacje w Toruniu, tam też zdawali niezbędne egzaminy. To zarówno motorniczowie, jak i obsługa zajezdni. 24 osoby przeszły kolejne szkolenie w Poznaniu zdobywając doświadczenie związane z zarządzaniem, obsługą, naprawą i eksploatacją tramwajów. Kolejnych 10 motorniczych przeszkoli we wrześniu miejski urząd pracy w Olsztynie.

Budowa tras tramwajowych jest częścią dużego projektu usprawnienia komunikacji miejskiej w Olsztynie. Jego wartość według Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju to 497 mln zł, z czego unijne dofinansowanie wyniesie 350 mln zł.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Olsztyn
  • @ – 18.08.2015

    Szkoda że z traminem w tle... słabe te tramwaje solarisa

  • @ @ – 20.08.2015

    Chyba nie wiesz o czym piszesz. Nie słyszałem aby PESA sprzedała jakiś tramwaj na rynek Niemiecki (gdzie podstawą zamówienia jest jakość) w przeciwieństwie do Solarisa. A Solaris Olsztyn jest całą generację wyżej od Solaris Jena.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....