TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Olsztyn będzie promował tramwaj
PAP - Opublikowano: 17.08.2015 12:10:14 2 komentarze
Olsztyn będzie promował tramwaj

Władze Olsztyna chcą już wkrótce informować mieszkańców, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, po tym jak jesienią pojawi się nowy środek transportu zbiorowego - tramwaj. Będą zachęcać także olsztynian do częstszego korzystania z publicznej komunikacji.

Magistrat ogłosił właśnie przetarg na wykonanie opracowania kampanii informacyjno-promocyjnej pod hasłem "Przesiądź się do tramwaju i autobusu". Wykonawca musi przedstawić w tym opracowaniu koncepcję tramwajowego poradnika drogowego.

Dzięki unijnej dotacji tramwaje powracają do Olsztyna po 50 latach. Od miesięcy trwa budowa 3 linii od podstaw.

Jak wyjaśniła PAP rzeczniczka urzędu miasta w Olsztynie Marta Bartoszewicz, "od czasu, gdy na ulicach Olsztyna poruszały się tramwaje minęło pół wieku". - Konieczne jest zatem poinformowanie mieszkańców naszego miasta jak poruszać się po drodze, gdy jednym z uczestników ruchu będzie tramwaj. Ponadto chcemy wypromować ten środek transportu i zachęcić wszystkich do przesiadania się z samochodów do komunikacji publicznej. Oczekujemy, że firma, która wygra przetarg zaprezentuje nam ciekawą koncepcję, tak, by przekaz trafił do jak największej grupy mieszkańców, zarówno tych młodszych jak i tych starszych. A wiadomo, że w tym celu trzeba korzystać z różnych form, narzędzi i kanałów komunikacji - wyjaśniła Marta Bartoszewicz.

Jak dodała, obecnie trwa intensywna budowa wszystkich odcinków tramwajowego torowiska i pełną parą idą także przygotowania do obsługi nowoczesnych pojazdów.

Olsztyńscy motorniczowie przygotowują się do prowadzenia tramwajów. Po szynach w stolicy regionu na trzech liniach kursować będzie 15 pojazdów. Większość jest już w zajezdni, wszystkie będą przed końcem września. - To tramwaje, których mogą zazdrościć nam inne polskie miasta - z nowatorskimi rozwiązaniami technicznymi i wygodne dla pasażerów - oceniła.

Uprawnienia do prowadzenia tramwajów zdobywali kierowcy obecnie przewożący pasażerów autobusami komunikacji publicznej. 40 osób zdobywało nowe kwalifikacje w Toruniu, tam też zdawali niezbędne egzaminy. To zarówno motorniczowie, jak i obsługa zajezdni. 24 osoby przeszły kolejne szkolenie w Poznaniu zdobywając doświadczenie związane z zarządzaniem, obsługą, naprawą i eksploatacją tramwajów. Kolejnych 10 motorniczych przeszkoli we wrześniu miejski urząd pracy w Olsztynie.

Budowa tras tramwajowych jest częścią dużego projektu usprawnienia komunikacji miejskiej w Olsztynie. Jego wartość według Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju to 497 mln zł, z czego unijne dofinansowanie wyniesie 350 mln zł.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Olsztyn
  • @ – 18.08.2015

    Szkoda że z traminem w tle... słabe te tramwaje solarisa

  • @ @ – 20.08.2015

    Chyba nie wiesz o czym piszesz. Nie słyszałem aby PESA sprzedała jakiś tramwaj na rynek Niemiecki (gdzie podstawą zamówienia jest jakość) w przeciwieństwie do Solarisa. A Solaris Olsztyn jest całą generację wyżej od Solaris Jena.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....