TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Olbrzymie zamówienie dla Stadlera! Nawet 1500 wagonów dla berlińskiego metra
InfoTram.pl - Opublikowano: 20.03.2020 18:15:59
Olbrzymie zamówienie dla Stadlera! Nawet 1500 wagonów dla berlińskiego metra (foto: Stadler)

Sukces Stadlera w Berlinie. Producent wygrywa przetarg na dostawę do 1 500 nowych wagonów dla dla Berliner Verkehrsbetriebe.

Umowa ramowa, której łączna wielkość wynosi do trzech miliardów euro, obejmuje również dostawę części zamiennych przez okres 32 lat. Jest to jedno z największych zamówień taborowych, jakie kiedykolwiek realizowano w Europie.

Podpisanie umowy ze Stadlerem będzie możliwe po odrzuceniu przez sąd protestu innego producenta. Zostanie w niej zawarty zapis o minimalnej liczbie wagonów, na poziomie 606 jednostek.

Stadler dostarczy zatem 376 wagonów od 2022 roku. Kolejnych 230 zostanie domówionych w późniejszym terminie. Umowa ramowa przewiduje również inne opcjonalne zamówienie na 894 dodatkowych wagonów. Wielkość stałego zamówienia wynosi około 1,2 miliarda euro i obejmuje dostawa części zamiennych.

Ten kontrakt na odnowienie floty berlińskiej sieci metra jest szansą dla Stadlera i BVG by pracować razem. Szwajcarski producent pojazdów szynowych już zapewnia mobilność przyjazną dla środowiska w niemieckiej stolicy. Dla Berlina zostaną wyprodukowane jednostki serii IK. To energooszczędne pojazdy z redukcją hałasu.

"Cieszymy się, że BVG postanowiło kontynuować udaną współpracę z naszą firmą. Jesteśmy bardzo dumni, że wygraliśmy jeden z największych kontraktów na dostawy taboru, jakie kiedykolwiek zorganizowano w Europie, i że jesteśmy w stanie go zrealizować w Berlinie dla Berlina. Postanowiliśmy przyspieszyć nasze planowane inwestycje w lokalizacji w stolicy Niemiec, aby stworzyć optymalną podstawę do realizacji tego dużego projektu " – wyjaśnia Jure Mikolčić, szef Stadler w Niemczech.

Stadler już ogłosił, że zainwestuje do 70 milionów euro w zakłada Berlin-Pankow. Nowa koncepcja obejmuje nie tylko budowę nowej hali produkcyjnej, ale także stworzenie nowego, zoptymalizowanego punktu "uruchamiania". Oprócz budowy nowej hali produkcyjnej i rozruchowej pierwszy etap projektu będzie obejmował stworzenie dodatkowej powierzchni biurowej i nowoczesnej stołówki dla pracowników.  


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Stadler. metro
Berlin
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....