TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Oferta PESY na dodatkowe Swingi w ciągu miesiąca
InfoTram.pl - Opublikowano: 18.07.2017 12:40:23 8 komentarzy
Oferta PESY na dodatkowe Swingi w ciągu miesiąca (foto: UM Bydgoszcz)

Wczoraj na łamach InfoTram.pl pisaliśmy, że Bydgoszcz dokupi dodatkowe Swingi. Będzie to możliwe dzięki dobrej sytuacji finansowej miasta.

Tamtejszy Urząd Miasta sprecyzował dziś, że wkrótce rozpoczną się negocjacje z firmą PESA, dotyczące zakupu 3 dodatkowych pojazdów. W przyszłym roku na torach ma już jeździć łącznie 35 nowoczesnych Swingów i Tramicusów.

W związku z budową nowego torowiska na ul. Kujawskiej oraz modernizacja pętli na Kapuściskach wiosną podpisana została umowa z firmą PESA na zakup 18 tramwajów. Koszt tego zamówienia to 141 mln zł. Jednocześnie w umowie zawarto możliwość rozszerzenia kontraktu. Dzięki korzystnym rozstrzygnięciom przy przetargach na duże inwestycje oraz skutecznemu pozyskiwaniu środków europejskich możemy skorzystać z tej możliwości. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zaprosił firmę PESA do złożenia oferty na kolejne 3 pojazdy. Wartość kontraktu oraz czas realizacji zamówienia będą przedmiotem negocjacji. Firma PESA przedstawi ofertę dostarczenia dodatkowych Swingów w ciągu najbliższego miesiąca.

Staramy się budować komunikację publiczną przyjazną dla mieszkańców - mówi prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. Dlatego w najbliższych latach kluczowe miejskie inwestycje są związane z rozbudową tras tramwajowych oraz modernizacja ważnych węzłów komunikacyjnych i torowisk. Poza tym zabezpieczyliśmy środki na nowe buspasy. Rozbudowę infrastruktury powiązaliśmy jednocześnie z zakupami nowoczesnego taboru. Łącznie na te zadania przeznaczymy w ciągu najbliższych lat pół miliarda złotych. Jestem przekonany, że to dobrze wydane pieniądze. Dzięki nim podróże tramwajami i autobusami będą trwały krócej oraz wzrośnie komfort poruszania się miejską komunikacją – dodaje.

Bydgoszcz w ubiegłym roku zamówiła łącznie 18 sztuk tramwajów. 15 z nich stanowić będą wozy 5-członowe o długości ponad 30 metrów. Kolejne 3 sztuki to składy 3-członowe o długości ponad 19 metrów dedykowane do obsługi linii mniej uczęszczanych. Przetarg na dostawę wygrała bydgoska firma PESA. Wartość całego kontraktu to 141 mln zł. W ramach rozszerzenia kontraktu chcemy nabyć 3 składy 3-członowe. Zależy nam by na tory wyjechały one wiosną przyszłego roku. Podobnie jak we wcześniej zamawianym taborze tramwaje będą wyposażone w nowoczesne systemy IT:

• System Informacji Pasażerskiej

• System monitoringu

• System Emisji Reklam

• Wi-Fi dla pasażerów

• Gniazda USB

• System automatycznego sterowania zwrotnicami

• Biletomaty.

W ostatnich latach miasto nabyło 14 tramwajów niskopodłogowych w tym 12 wraz z budową torowiska do Fordonu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bydgoszcz
PESA
 • 4doniak – 18.07.2017

  Powoli, powoli taborowa sytuacja zacznie jako tako wyglądać po tych wzmocnieniach. Bo wczoraj znów się Konstal 805Na #226 rozkraczył i trasę do Fordonu zablokował. Nowy tabor jest bardzo potrzebny.

 • BDG – 18.07.2017

  #226 biedaczek już zapracował na spokojna emeryturę jako wóz historyczny. Ale jak na razie w Bydzi są takie braki w wozach że nawet Elka służąca do szkolenia musiała wrócić do pełnej służby.

 • WK – 18.07.2017

  Tak jest napisane, jakby w sumie mieli kupić 6 sztuk trójczłonowych SWING-ów.A tak chyba nie jest.

 • Tramicus365 – 18.07.2017

  "W przyszłym roku na torach ma już jeździć łącznie 35 nowoczesnych Swingów i Tramicusów." - no co do tych Tramicusów i ich jeżdżenia, to się jeszcze okaże :-)

 • KM – 19.07.2017

  Problem Bydgoszczy leży w tym, że nie urzędnicy wożą cztery litery tymi tramwajami, tylko "zwykli" mieszkańcy, więc tempo wymiany taboru wygląda, jak wygląda. Tu zamiast bawić się w przetargi po kilka sztuk, nic nie stoi na przeszkodzie, aby budżet inwestycyjny uszczuplić nieco kosztem rozpisania przetargu na przynajmniej 40 sztuk, bo zanim wymienią tabor minie 20 i najstarsze swingi będą się psuły ze starości.

 • Tramicus365 – 19.07.2017

  Problemów jest sporo, ale kto ich nie ma? :-) Brak biletomatów w większości tramwajów i w autobusach, brak monitoringu w Konstalach, brak częściowo niskopodłogowych tramwajów, które mogłyby być wysłane na Łęgnowo, np. Moderus Beta czy dawniej Protram 205 WrAs, brak tablic elektronicznych na niektórych przystankach, ociąganie się z remontem i odbudową "Parówy", taki a nie inny stosunek do NG Tramicusów itd. To wszystko jakoś się kręci i idzie do przodu, ale ciągle bardzo wolno. Teraz przystosowano trasę Chodkiewicza - Bielawy pod Pesy i co, jeździ tam jakaś? Piszecie, że #364 i #365 stoją.

 • BDG – 19.07.2017

  Dla MZK najlepiej by było jakby zostały na wieki tylko Konstale. Inne koszty utrzymania, remontów no i koszty jazdy tańsze niż typowych niskopodłogowców. A zarazem Konstale są wstanie sami naprawić iż zrobić NG, a Pesy wiadomo większe pieniążki są potrzebne do napraw. Fajnie się buduje nowe torowiska, kupuje nowe wozy i przecina wstęgi na rozpoczęciu. A potem już typowa proza życia, skład wziąć kasę na bieżące utrzymanie. Na same działanie linii do Fordonu miasto musi wydać co roku około 10 baniek. Gdzieś trzeba zabrać , żeby ktoś coś dostał więcej.Dzisiaj widziałem jak #364 wjeżdżał o własnych siłach na halę, znów pogrzebią i puszczą. Aha, obok hali stały dwa Swingi, jeden z nich to #120, który już nie pamiętam kiedy śmigał po Bydgoszczy.

 • gugul – 20.07.2017

  Pesa niema co robić to im naprawi

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....