TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Od poniedziałku do Konstantynowa Łódzkiego i Lutomierska już tylko autobusem
- Opublikowano: 01.03.2019 11:14:52
Od poniedziałku do Konstantynowa Łódzkiego i Lutomierska już tylko autobusem

Przypominamy, że 3 marca autobusy zastąpią tramwaje na linii 43 kursującej do Konstantynowa Łódzkiego i Lutomierska.

Nowością będą przystanki na żądanie. Ilość kursów się nie zmieni, a czas przejazdu będzie krótszy. Autobusowa trasa linii 43 będzie biegła z dworca Łódź-Kaliska, al. Bandurskiego i ul. Krzemieniecką do Konstantynowskiej, gdzie dalej wzdłuż torów przebiegać będzie do Konstantynowa Łódzkiego i Lutomierska. Linia 43A zakończy swoja trasę na placu Wolności w Konstantynowie Łódzkim, a linia 43B w Lutomiersku. Linia 43B jadąc z Łodzi będzie wykonywała najpierw wjazd do Kazimierza, a następnie zakończy trasę na placu Jana Pawła II w Lutomiersku. W druga stronę nie będzie wjazdu do Kazimierza.

Linia 43 będzie skomunikowana na Zdrowiu z linią 7B, aby zapewnić łatwy dojazd dla pasażerów zmierzających w kierunku placu Wolności, czy Manufaktury w śladzie tramwajowej trasy 43. Przesiadka wyznaczona jest na skrzyżowaniu ul. Konstantynowskiej z ul. Krakowską. Linia 7B kursować będzie z pętli Zdrowie na plac Niepodległości przez ul. Legionów, Zachodnią, Kościuszki i Piotrkowską.

Tramwaj 7B kursować będzie co 24 minuty. Taką samą częstotliwość będzie miała linia 7A kursująca na Koziny. Na wspólnym ciągu tramwaje pojawią się co 12 minut. W weekendy tramwaje kursować będą co 15 minut, czyli w wariantach pojawią co pół godziny.

Na linii 43 liczba kursów i częstotliwość się nie zmieni. Skróci się natomiast czas przejazdu. Z Lutomierska do Łodzi na Zdrowie przejedziemy w 36 minut (obecnie jest to 60 minut), a z Konstantynowa Łódzkiego przejazd zajmie 17 minut, zamiast 30 minut.

Linia N9 zostanie zastąpiona autobusem i kursować będzie na trasie: Konstantynów Łódzki Plac Wolności - Jana Pawła II - Łódzka, Łódź: Konstantynowska, Zielona - Kościuszki / Zielona (strefa przystanków autobusów nocnych) Kościuszki / Zielona - Kościuszki, Struga, Żeligowskiego, Zielona, Konstantynowska, Konstantynów Łódzki: Łódzka, Jana Pawła II - Konstantynów Łódzki Plac Wolności.

Nowością na trasie będą przystanki na żądanie. Dzięki nim podróż będzie szybsza i bardziej komfortowa, gdy autobus nie będzie musiał się zatrzymać na każdym przystanku, jeśli nie będzie pasażerów.

Zasady są bardzo proste. Jeśli chcemy wsiąść do autobusu na przystanku na żądanie, wystarczy być w widocznym dla kierowcy miejscu na przystanku. Jeśli chcemy wysiąść wystarczy odpowiednio wcześniej nacisnąć przycisk w pojeździe.

Informacje o tym, że przystanek jest na żądanie zamieszczone są na tablicy przystankowej umieszczonej na przodzie wiaty, na tablicy na słupku przystankowym, w gablocie z rozkładami jazdy, na rozkładzie jazdy w nazwie przystanku, oraz przy przystankach w przebiegu trasy. Dodatkowo w pojeździe znajdziemy informacje na tablicy bocznej z przebiegiem trasy, na wyświetlaczu wewnętrznym przy komunikacje o przystanku, oraz w zapowiedziach głosowych w pojeździe.

Przystanki na mapie oznaczone zostały kolorem niebieskim.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódź
przystanek
linia
Lutomiersk
Konstantynów Łódzki

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....