TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Od nowego roku znika większość solówek w Częstochowie
InfoTram - Opublikowano: 29.12.2015 08:59:59 7 komentarzy
Od nowego roku znika większość solówek w Częstochowie

W Częstochowie zmiany w obsłudze linii tramwajowych od nowego roku. Miejski Zarząd Dróg i Transportu poinformował, że w soboty i niedziele, w ciągu dnia, w miejsce jeżdżących dotychczas pojedynczych wagonów tramwajowych kursować będą podwójne składy. Obsługa pojedynczymi wagonami będzie się odbywać wyłącznie w czasie późnowieczornych kursów, które następnie będą obsługiwać linię nocną.

Przypomnijmy, że w Częstochowie kursują obecnie trzy linie tramwajowe dzienne oraz jedna nocna. Na liniach nr 1 oraz nr 2 w soboty, niedziele i święta kursowały właśnie solówki. Także część kursów linii nr 3 obsługiwana była takim taborem. Teraz ma się to zmienić. Dodajmy, że trójka jest też jedyną linią tramwajową w Częstochowie obsługiwaną taborem niskopodłogowym. Kursują tu Twisty, jakie MPK zakupiło w PESIE.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Częstochowa
 • wujek Fester – 29.12.2015

  Częstochowa potrzebuje pilnie nowych tramwajów. Sypie się 48 sztuk 105Na, z których najmłodsze są z 1991 roku. Siedem posiadanych Twistów to kropla w morzu potrzeb, uwidacznia tylko różnice jakościowe i jak potrzebny jest nowy tabor. 105Na to już niestety zabytek.

 • qwerty – 29.12.2015

  Siedem Twistów? Kiedy ostatnio widziano 7 Twistów w Częstochowie? Rok temu? Pięć pojechało do Bydgoszczy na naprawę prawie rok temu i dwa do dziś nie wróciły.

 • MKM – 30.12.2015

  Spokojnie. Będzie przetarg na nowe tramwaje w ilości od 15 do 30 sztuk. Tak powiedział prezes Madej, co delikatnie mówiąc zakończyłoby eksploatację wagonów Konstal w ruchu liniowym. Więc nie panikuj wujek Fester wszystko w swoim czasie. Najpierw remont linii Fieldora - Kucelin, a potem nowe tramwaje nie na odwrót!

 • Marcin Wrocław – 30.12.2015

  Akwariów 105 Na maja dosyć chyba we wszystkich mistach. W moim Wrocławiu przy tym tempie wymiany taboru to pozbędziemy się ich za jakieś 10,15 lat. Do niedawna jeszcze je remontowano i dobrze że zaprzestano tego 'picowania" przestarzałego modelu z którego cudów przecież się nie zrobi i zawsze będzie odbiegał od takich np.Pes Twistów.

 • qwerty – 30.12.2015

  @MKM To jest właściwa kolejność. Bez remontu, zwłaszcza odcinka od pętli na Rakowie do pętli w Kucelinie, żaden tramwaj niskopodłogowy nie przejedzie do Kucelina.

 • Buhaha – 30.12.2015

  [komentarz usunięty, powód: -]

 • Busiak – 31.12.2015

  @Marcin Wrocław przecież możemy je wymienić na Moderusy beta albo Protramy:-)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....