TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Od niedzieli Gorzów Wielkopolski bez tramwajów
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 27.09.2017 22:44:45 11 komentarzy
Od niedzieli Gorzów Wielkopolski bez tramwajów

Od niedzieli w Gorzowie Wlkp. zostanie wstrzymana komunikacja tramwajowa. Pojazdy szynowe mają wrócić na ulice miasta dopiero w 2019 r. Będą to nowe tramwaje, kursujące po zmodernizowanych torach.

"W sobotę gorzowskie tramwaje będą jeździły po raz ostatni przed planowaną w związku z inwestycjami w mieście przerwą. Od niedzieli bowiem, przez kilka miesięcy będziemy bez tramwajów, ale później pojedziemy zupełnie nowymi, po wyremontowanym torowisku, także w miejsca, gdzie dotychczas tramwaje nie docierały" – powiedział prezydent Gorzowa Wlkp. Jacek Wójcicki.

W miejsce tramwajów Miejski Zakład Komunikacji wprowadzi autobusową komunikację zastępczą. Do jej obsługi, od 1 października br. zostanie wykorzystanych dziewięć autobusów – sześć na liniach tramwajowych nr 1 i 3 oraz trzy na linii nr 2.Dyr. Wydz. Promocji i Informacji Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. Marta Liberkowska zapowiedziała, że trasy przejazdów w miarę możliwości będą zbliżone do tych obsługiwanych przez tramwaje, ale w kilku przypadkach trzeba będzie je diametralnie zmienić, gdyż remonty obejmą nie tylko torowiska i trakcje, ale i ulice, na których, bądź przy których się znajdują.

Wszystkie niezbędne informacje nt. zmian w systemie komunikacji miejskiej zostaną zamieszczone na stronie internetowej gorzowskiego MZK.

W zeszłym tygodniu Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wlkp. podpisał umowę z bydgoską Pesą na zakup 14 nowych tramwajów. Jej wartość to ponad 115 mln zł. Pojazdy mają zostać dostarczone partiami w ciągu 18 miesięcy. Pierwszy nowy tramwaj typu Twist dotrze do miasta w październiku 2018 r.

Zakup nowych tramwajów to cześć dużego projektu realizowanego przez samorząd miasta pn. "System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wlkp.". Przedsięwzięcia, w ramach którego do 2021 roku miasto przeznaczy prawie 200 mln zł na modernizację swojego systemu komunikacji miejskiej, m.in. modernizację istniejących linii tramwajowych, budowę nowej i wymianę taboru szynowego. MZK używa obecnie 18 tramwajów, których średni wiek przekracza 44 lata.

Władze Gorzowa Wlkp. zachęcają mieszkańców do wspólnego pożegnania starych tramwajów. Z tej okazji w sobotę od godziny 11 do 14 na peronie tramwajowym przy katedrze, zostanie ustawiony tramwaj 6EGTW (nr boczny 223), tzw. "helmut", na którym mieszkańcy będą mogli namalować lub napisać swoje pożegnalne życzenia dla tramwajów. Tak pomalowany przez mieszkańców tramwaj wyjedzie w swój ostatni kurs na linii nr 2, o godz. 22.39 z Wieprzyc i o 23.09 z pętli na Piaskach.

Natomiast w piątek w godzinach przedpołudniowych na pokładzie specjalnego tramwaju "imprezowego", który będzie kursował na trasie Wieprzyce – Piaski – Wieprzyce, zorganizowane zostanie poranne studio jednej z gorzowskich rozgłośni radiowych, a przejazd będzie bezpłatny. Dodatkowo na pokładzie tego tramwaju pasażerowie otrzymają pamiątkową pieczęć na znak jednej z ostatnich przejażdżek zabytkową "N-ką".Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gorzów Wielkopolski
 • :0 – 28.09.2017

  Czyli Gorzów przez jakiś czas stanie się Gliwicami, gdzie funkcjonuje tylko zajezdnia tramwajowa. Na szczęście tylko przez jakiś czas a nie trwale.

 • Wujek bujek – 28.09.2017

  Tramwaje wrócą w 2019 roku a prezydent Wójcicki wypowiada się że od niedzieli będziemy przez kilka miesięcy bez tramwajów.Czy on rozumuje co gada?A nawet w 2019 roku w jakie nowe miejsca ma ten tramwaj jechać bo nie kojaże?Linia na Górczyn ma być dopiero w 2021 chociaż to wątpliwe że poślisgu nie załapie.

 • Greg – 28.09.2017

  9 autobusów na 3 liniach zastępczych to z jaką częstotliwością mają jeździć? Co 30 min? Było prędzej pisane że pojadą na Silwane i Piaski co 10 min na Wieprzyce co 20 to wtedy więcej będzie potrzeba do obsługi tras zastępczych.Wójcio znów coś namieszał?

 • asna – 28.09.2017

  Czy na czas kompleksowego remontu tras tramwajowych nie można było zostawić jednej linii. Przebudowa torów na zawieszonej linii 1 - tramwaje "dwójki" kursują, trasa linii 2 w remoncie - "jedynka" przywrócona". Może przecież funkcjonować część trasy- z przedmieścia do centrum miasta. Na trasach dwutorowych można też remontować jeden tor, a potem drugi; tramwaje mogą również jeździć wahadłowo (np. jak to jest obecnie na linii 29 w Poznaniu - dwustronne tramwaje zawracają przy placu Wiosny ludów). W Elblągu, mieście wielkością podobnym do Gorzowa Wlkp., też remontowane były torowiska i budowane były nowe trasy - tramwajów nie zawieszono. Podobnie było i jest w Grudziądzu. Nic nie zastąpi pojemnego tramwaju.

 • Aw – 28.09.2017

  Marsz i rower zastąpią !

 • Pati – 28.09.2017

  Asna a jak jednokierunkowy tramwaj ma zawrócić na trasie? Dwukierunkowe to będą dopiero w przyszłym roku.To co piszesz jest nie realne ze względu na brak dwukierunkowych obecnie w Gorzowie.

 • Malina – 28.09.2017

  Od 1 października komunikacja zastępcza jeszcze bez rewolucji bo prawie po staremu.T1 na trasie Wieprzyce-Silwana,T2 Zakład Energetyczny-Piaski.Z przesiadki z T1 na T2 jeszcze nie będzie źle bo będzie można się przesiąść przy bułkach z pieczarkami.Gorzej będzie odwrotnie bo będzie trzeba zasuwać z pod Z.Energetycznego pod Askanę i tu już będzie dreptanie.To świadczy o tym że Kostrzyńska jeszcze nie będzie remontowana więc po co już zawieszają całkowicie tramwaje na Wieprzyce?

 • ALI – 28.09.2017

  I zmniejszenie częstotliwości kursowania z 10 na 12 minut.Oj ciężko to widzę na odcinku T1.Teraz gdy są jeszcze objazdy Walczaka to kilka lini w kierunku Górczyna kursuje przez Warszawską(124,125,126) i potok pasażerski rozłożony jest na kilka lini,jak powrócą na starą trasę to pozostanie tylko T1 i będzie tłok.Zakupili w ostatnim czasie 27 nowych autobusów,kolejne 10 jest w drodze to dlaczego zmniejszają częstotliwość kursowania? A później będą gdakać że korki są.To zachęta do przesiadki w auto,a może i dbanie o zdrowie i wybranie roweru?

 • Asna – 28.09.2017

  Pati - tramwaj jednokierunkowy może też zawrócić po trójkącie nawrotowym. Np. tak jest teraz na linii 23 w centrum Poznania, na skrzyżowaniu ulicy Podgórnej z al. Marcinkowskiego. : )

 • PPati – 29.09.2017

  Pewnie że może ale nie słyszałam aby coś takiego planowali w Gorzowie

 • Trampek – 29.09.2017

  To zaszaleli wprowadzili bilet 45 min. przez objazdy.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....