TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Od 30 lat Medcom zmienia systemy szynowe na całym świecie!
InfoTram.pl - Opublikowano: 31.01.2019 11:32:00
Od 30 lat Medcom zmienia systemy szynowe na całym świecie!

W 2018 roku minęło dokładnie 30 lat odkąd Medcom zaczął zmieniać rynek urządzeń energoelektronicznych.

Przez ten czas opracowanych zostało i wyprodukowanych kilkadziesiąt tysięcy systemów przeznaczonych do pojazdów szynowych kursujących na całym świecie. Pojazdy wyposażone w rozwiązania Medcomu przewożą tygodniowo miliony pasażerów m.in. w krajach Unii Europejskiej oraz USA, Kanadzie, Brazylii, Turcji oraz w Meksyku.

Międzynarodowe kontrakty tramwajowe i kolejowe, technologia SiC w lokomotywie Dragon 2, targi InnoTrans oraz premiera tramwaju Moderus Gamma to jedne z głównych wydarzeń roku 2018, które wpłynęły na rozwój firmy zarówno na polskim rynku, jak i na arenie międzynarodowej.

38 państw i 6 kontynentów w zasięgu Medcom

Dzisiaj eksport autorskich projektów stanowi 20-30% naszej sprzedaży, w zależności od aktualnych kontraktów. Na ten moment współpracujemy z ponad 40 klientami z Europy, Azji, Ameryki Północnej, Południowej oraz Australii. Z rozwiązań Medcom korzystają na co dzień najwięksi producenci pojazdów oraz urządzeń dla transportu publicznego, tacy jak CAF, Hyundai Rotem, Mitsubishi Electric, Siemens USA oraz producenci taboru działający na rynkach lokalnych i regionalnych – Newag, Solaris, Pesa i Modertrans.

Międzynarodowe Targi Technologii Transportu InnoTrans 2018

W tym roku odbyła się już 12. edycja targów InnoTrans - jedno z najważniejszych wydarzeń branży kolejowej, które gromadzi zarówno osoby bezpośrednio związane z transportem szynowym, jak i pasjonatów kolejnictwa. W trakcie czterech dni targów mieliśmy okazję zaprezentować głównie rozwiązania zaprojektowane w technologii SiC oraz zobaczyć pojazdy wyposażone w energoelektronikę Medcom.

Przetwornice PSM-175 SiC od Medcom w lokomotywie Dragon 2

Dragon 2 to pierwsza polska lokomotywa zawierająca energoelektronikę wykonaną w technologii węglika krzemu (SiC). Pojazd został zaprezentowany 12 lipca 2018 roku w Żmigrodzie, a następnie można go było zobaczyć na międzynarodowych targach Innotrans w Berlinie.

W lokomotywie zastosowano rozwiązania Medcom, m.in. przetwornicę zasilania pomocniczego (PSM-175 SiC) wyprodukowaną w całości w technologii wysokoczęstotliwościowej oraz falowniki trakcyjne i zasilacze buforowe. Nowatorski projekt przetwornicy pozwolił na zmniejszenie masy pojazdu aż o 400 kg. W celu uzyskania wyższej sprawności przetwornic zastosowano szybkie mikrokontrolery DSP 32-bitowe oraz wysokoczęstotliwościowe rozwiązania magnetyczne. Przetwornice posiadają rozbudowany układ diagnostyki i rejestracji parametrów pracy, a moduł komunikacyjny jest wyposażony m.in. w interfejsy Ethernet, CAN, USB, MMC i RS232.

PSM-175 SiC została zaprojektowana w taki sposób, aby można było ją zastosować do różnych źródeł zasilania wejściowego - w tym do zasilania silnika spalinowego i generatora. To oznacza, że przetwornica może być wykorzystywana w pojazdach hybrydowych z modułem dojazdowym, np. na trasach częściowo niezelektryfikowanych.

Technologia SiC od Medcom w nowych tramwajach Moderus Gamma

W październiku odbyła się również premiera najnowszego niskopodłogowego tramwaju Moderus Gamma dla poznańskiego przedsiębiorstwa Modertrans. Po lokomotywie Dragon 2 to kolejny pojazd na polskim rynku, wyposażony seryjnie w rozwiązania energoelektroniczne w technologii węglika krzemu (SiC). Technologia SiC poprawia sprawność urządzeń oraz ogranicza straty energii w przetwornikach, ostatecznie zmniejszając koszty eksploatacji pojazdów. W ramach kontraktu Medcom wyposaży łącznie 50 nowych tramwajów (30 jednokierunkowych i 20 dwukierunkowych) w przetwornice statyczne wykonane w pełni w technologii węglika krzemu (PSM-50 SiC), falowniki trakcyjne w technologii HV IGBT (FT-50-600) oraz system TCMS.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Medcom

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....