TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

O tramwajach od kuchni cz. 2 - Wrocław
Adam Kujawowicz, Karol Wach - Opublikowano: 25.06.2007 20:48:16
O tramwajach od kuchni cz. 2 - Wrocław

W dniu 10 czerwca 2007 roku, w godzinach 9:00-16:00 swoje drzwi dla zwiedzających otworzyła wrocławska zajezdnia tramwajowa –Borek. Główną atrakcją imprezy była możliwość poprowadzenia tramwajów - Škoda 16T #3002 i Konstal 102Na #2061. Szczególną popularnością cieszył się ten pierwszy, aby zasiąść za jego sterami trzeba było odstać w kolejce nawet 3 godziny. Do dyspozycji zwiedzających zajezdnia VII Grabiszyn udostępniła następujące autobusy: Jelcz M101I, Jelcz M121M, Ikarus 417, Volvo 7000A, Volvo B10MA, Jelcz M180, Ikarus 280.26, Volvo B10BLE 6x2, Volvo 7700. Wszyscy przybyli goście mogli zapoznać się z danymi technicznymi autobusów, które na co dzień wożą ich po mieście oraz usiąść za ich kierownicami.

Oprócz tego zorganizowano pokaz podnoszenia tramwaju Škoda 16T za pomocą podnośników hydraulicznych. Każdy zwiedzający mógł poznać pracę tokarki podtorowej. Pokazano także jak wygląda i na jakiej zasadzie działa rozrusznik od tramwaju Konstal 105Na oraz przetwornica statyczna. Nie lada atrakcją była możliwość zobaczenia od dołu najnowszych wrocławskich tramwajów niskopodłogowych - Škody 16T oraz Protramu 205WrAs. MPK pokazało również pracę windy dla niepełnosprawnych w Volkswagenie Transporterze oraz pracę POGOTa czyli pogotowia dźwigowego.

Przez cały czas trwania imprezy grafficiarze, zaproszeni przez MPK, malowali na tramwaju Konstal 102Na #2016 wrocławskie zabytki, m.in. ratusz i Halę Ludową. - Graffiti to sztuka – powiedział Gazecie Wyborczej Bartosz Zieliński z pięcioosobowego zespołu Kolektyf, który przyozdabiał tramwaj. - Zamieścimy po dwóch stronach symbole architektury Wrocławia. To wszystko według mojego projektu, zatwierdzonego przez MPK.

Warto wspomnieć ponadto, iż każdy zwiedzający otrzymał od MPK gadżety związane z dniem otwartym. Klub Miłośników Komunikacji Zbiorowej zorganizował natomiast wystawę zdjęć taboru MPK. Wreszcie wszyscy chętni mogli udać się na przejażdżkę po mieście zabytkowym tramwajem Konstal 102N #2002.  

Imprezę należy uznać za udaną. Na dzień otwarty w zajezdni przyszło około tysiąca osób. - Tak jest każdego roku –powiedział Gazecie Wyborczej Leszek Markiewicz, kierownik zajezdni. Dni otwarte we wrocławskich zajezdniach organizowane są już od trzech lat.

Za pomoc w przygotowaniu niniejszego tekstu dziękujemy Adamowi Kujawowiczowi oraz autorom zdjęć: Stefanowi Kopczy i Bogusławowi Wielgoszewskiemu.  
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
zajezdnia
Wrocław
Skoda
Konstal
MPK
Volvo
Jelcz
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....