TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

O sytuacji motorniczych podczas sesji Rady Miejskiej Elbląga
InfoTram.pl - Opublikowano: 07.09.2017 12:59:01
O sytuacji motorniczych podczas sesji Rady Miejskiej Elbląga

Po poniedziałkowym strajku motorniczych sprawą zajęła się dziś Rada Miejska. O wystąpienie na sesji poprosili przedstawiciele związków zawodowych przy spółce Tramwaje Elbląskie.

Przypomnijmy, że prowadzący elbląskie tramwaje walczą od stycznia br. walczą o podwyżki swoich pensji - o 2 zł do stawki zaszeregowania oraz dodatkowych wynagrodzeń za pracę w niedzielę i święta. Jak dotąd nie udało się znaleźć kompromisu w tej sprawie.

Od kwietnia br. jesteśmy w sporze zbiorowym z dyrekcją spółki, 19 maja rozmawialiśmy w sprawie podwyżek z prezydentem miasta, na tym spotkaniu usłyszeliśmy, że podwyżek w tym roku nie będzie – mówił dziś Roman Kluczyk, przedstawiciel związków zawodowych w spółce Tramwaje Elbląskie. 29 maja zdecydowaliśmy się oflagować zakład i tramwaje ogłaszając w ten sposób strajk ostrzegawczy. Do sprawy został powołany także mediator. Po wielu spotkaniach i pertraktacjach wprowadziliśmy zmiany do naszych żądań płacowych: m.in. 1 zł podwyżki od listopada br. i kolejna złotówka od 2018 roku. Jednak dyrektor nie chciał podpisać tej propozycji bez zgody prezydenta.

25 sierpnia było ostatnie spotkanie z mediatorem i zaproponowano nam podwyżkę 100 zł od stycznia 2018 roku. Mówi się, że tramwajarze zarabiają dużo, ostatnio słyszałem o średnim wynagrodzeniu na poziomie 3,6 tys. zł. Ja jestem tramwajarzem z 24 letnim doświadczeniem i moja stawka to 16 zł za godzinę. A nasza praca jest ogromnie trudna - odpowiadamy za ludzkie życie. Zdecydowaliśmy się na strajk by pokazać naszą frustrację i determinację. Przepraszamy mieszkańców za niedogodności, ale walczymy o godny byt dla naszych rodzin. Pan prezydent mówi o 7 proc. podwyżce płac w spółce Tramwaje Elbląskie w 2016 roku. A my każdą podwyżkę wyrywamy. Jeśli spadnie coś z pańskiego stołu, to wtedy to dostajemy.

Nasza podwyżka, o która walczymy, wygeneruje koszty w wysokości 200 tys. zł. dla budżetu miasta. Myślę, że to nie jest zawrotna kwota – dodał.

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski stwierdził, że pierwsza podwyżka płac była w 2016 roku dla całej sfery komunalnej. 7 proc. podwyżka dla tramwajów była podwyżka największą i spowodowała ona, że w tym roku budżecie zabrakło pieniędzy na jej sfinansowanie. Dziś na sesji przyjmiemy uchwałę, która wprowadza te brakujące 600 tys. zł. do budżetu. Jesteśmy w fazie przygotowywania budżetu na 2018 rok i chcę by znalazły się tam podwyżki dla całej sfery komunalnej. Uważam że tramwaje podobnie jak inne spółki są traktowane sprawiedliwie - mówił prezydent.

Pracownicy tramwajów blisko od 8 miesięcy walczą o podwyżki, próbują dojść do porozumienia z dyrekcja i miastem, Pan prezydent dostał ostatnio żółta kartkę - tramwaje stanęły na dwie godziny 4 września i dalej nie ma rozwiązania tej sytuacji. Jakie konkretnie działania chce podjąć pan prezydent w najbliższym czasie, aby dojść do porozumienia ze stroną związkową motorniczych? – pytał radny Rafał Traks (PiS).

Motorniczy pracują w bardzo ciężkich warunkach, a tramwaje bez ludzi nie pojadą, nawet nowymi torami. Proszę pana prezydenta, by w tej sprawie zrobił wszystko, bo człowiek jest najważniejszy – stwierdziła radna Jolanta Lisewska (PiS). Uważam, ze oczekiwania załogi tramwajów powinny zostać spełnione – dodał radny Ryszard Klim (SLD).

Odbyły się trzy spotkania mediacyjne w spółce, nie ma na razie porozumienia i nie ma protokołu, bo rozmowy dalej trwają. Co do wyliczania płac w spółce: na nie składa się dodatkowo premia i nagroda roczna, za rok 2016 średnia pensja motorniczych wynosiła 3,4 tys. zł. Uważam, ze w spółce prowadzona jest racjonalna gospodarka. Rada Nadzorcza wskazuje nam kroki, w którym kierunku mamy iść, a z których rezygnować – poinformował dyrektor spółki Tramwaje Elbląskie Andrzej Sawicki.

Dyskusja w sprawie problemów załogi w spółce Tramwaje Elbląskie trwała ponad 1,5 godziny i nie przyniosła oczekiwanych rezultatów dla żadnej ze stron. W zakładzie cały czas będą prowadzone negocjacje z dyrekcją i mediacje. W każdej chwili jesteśmy gotowi zwołać nadzwyczajna sesję i zająć się tymi problemami na oddzielnym głosowaniu - deklaruje Marek Pruszak, Przewodniczący Rady Miejskiej.

Na podstawie transmisji "na żywo" w Dzienniku Elbląskim.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
motorniczy
Elbląg
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....