TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Nowy tabor i rozbudowa Midland Metro
Jacek Pudło - Opublikowano: 28.10.2013 10:04:17 1 komentarz
Nowy tabor i rozbudowa Midland Metro

Tramwaje z CAF przed włączeniem do eksploatacji, zaplanowanym na początek 2014 r., przejdą okres testów i szkoleń dla motorniczych. Pojazdy będą eksploatowane na 20-kilometrowej linii 1 pomiędzy centrum Birmingham a Wolverhampton. Zastąpią one 16 tramwajów AnsaldoBreda T69, zakupionych na otwarcie linii w 1999 r. Nowe wagony pozwolą na zwiększenie częstotliwości kursowania, a dodatkowo umożliwią obsługę 1,4-kilometrowego przedłużenia trasy z Birmingham Snow Hill do New Street Station, którego uruchomienie jest zaplanowane na 2015 r.

Co istotne, nowy odcinek połączy dwie ważne stacje kolejowe oraz przetnie ścisłe centrum miasta. W Polsce tymczasem wciąż pokutuje pogląd, iż w śródmieściu tramwaj „nie zmieści się”lub „nie pasuje”, co utrudnia rozwiązanie problemów transportowych, pogarsza dostępność śródmieść i wymusza długie dojścia piesze.

Przewiduje się, iż projekt budowy linii i zakupu taboru o wartości 50 mln funtów, realizowany wspólnie przez Black Country, Centro i radę miejską Birmingham, przyczyni się do utworzenia 1300 nowych miejsc pracy poprzez poprawę dostępności centrum Birmingham i usprawnione połączenie 2 stacji kolejowych obsługujących rocznie 3,5 mln pasażerów.

Ze względów wizerunkowych, linii nie określa się mianem tramwaju, lecz metra. Trasa po części przebiega śladem dawnej linii kolejowej, zamkniętej w 1972 r., a na pozostałym odcinku poprowadzona jest ulicami.

Każdy 5-członowy CAF Urbos mieści ok. 200 pasażerów, w porównaniu z 156 w T69. Nowe tramwaje będą kursować co 6 minut, co ma zwiększyć podaż miejsc o 40%. Pojazdy zakupiono za 40 mln funtów.

Aby zapewnić odpowiednią wielkość infrastruktury dla powiększonego taboru, Centro zainwestowało 14 mln funtów w rozbudowę zajezdni w Wednesbury. Halę zajezdni powiększono o 42 metry.

Historia Centro sięga 1969 r., kiedy to w wyniku Transport Act uchwalonego w 1968 r. utworzono West Midlands Passenger Transport Executive. Centro organizuje transport autobusowy i kolejowy, w tym lekką kolej, w hrabstwie West Midlands, wykorzystując do tego wynajętych przewoźników.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Centro
Midland Metro
Wielka Brytania
UK
CAF
  • Drużkówka – 02.11.2013

    Pozbywać sie 14 letnich niskopodłogowców i to wszystkich ale burżujstwo

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....