TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Nowe tramwaje dla Gdańska w historycznym malowaniu?
InfoTram.pl - Opublikowano: 16.10.2017 06:53:32 22 komentarze
Nowe tramwaje dla Gdańska w historycznym malowaniu?

Gdańskie Autobusy i Tramwaje rozstrzygnęły przetarg na dostawę nowych wagonów. Ma wyprodukować je bydgoska PESA.
Na razie czekamy na podpisanie umowy. Niespodzianką może być też malatura zamawianych wagonów. Niewykluczone, że będzie to malowanie historyczne, międzywojennie. Jak poinformował Prezes GAiT Maciej Lisicki na razie jest ono testowane na zmodernizowanych ostatnio przez Modertrans wagonach NGd99. Podobne barwy ma również jeden z kursujących po mieście tramwajów N8C,
Chcemy sprawdzić, jak to nowe malowanie będzie przyjęte przez mieszkańców. Dostajemy sygnały, że zbiera pozytywne recenzje. Na mieście wygląda elegancko. Niewykluczone, że nowe wagony będą miały już taką malaturę – mówił Maciej Lisicki.
Jak wiadomo jest to nawiązanie do międzywojennego, historycznego malowania gdańskich tramwajów. Dominujące barwy to kremowy i niebieski. Czy na stałe wpisze się ono w krajobraz współczesnego Gdańska?Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
GAiT
Gdańsk
 • w – 16.10.2017

  I bardzo dobrze!

 • WK – 16.10.2017

  Też tak uważam. Poznań też mógłby wrócić do swojej dawnej malatury. Bo obecna jest nijaka, do niczego nie nawiązuje, jest... żadna.

 • ciekawy – 16.10.2017

  Uważam, że każde miasto ma prawo do wyboru wyglądu pojazdów KM. Niemniej nieco mnie dziwi odwołanie do konkretnej epoki. Ale to wybór Gdańszczan.

 • TKB – 16.10.2017

  Malowanie to najmniejszy problem.Zacznijmy od tego czy w ogóle finansowo pociagna aby je wyprodukować.

 • Taka prawda – 16.10.2017

  Pisiewiczom chcą na złość zrobić. I tyle, nowa malatura ? Jaka ?Wolne miasto Gdańsk.

 • - – 16.10.2017

  ^ w domyśle od PiS

 • ansa – 16.10.2017

  Uwaga piesi i kierowcy! We mgle i w szare dni jesienno-zimowe tramwaj z taką nową gdańską malaturą jest mało widoczny, choć - istotnie - kolory te są spokojne i eleganckie. Co innego, ciepłe, kolory żółto lub kremowo-czerwone, a nawet poznańskie żółto-zielone, nazywane... "jajecznicą ze szczypiorkiem". A tak,serio - najładniejszą malaturę mają tramwaje w Olsztynie.

 • kku – 16.10.2017

  Pasek mógłby być czerwony ale malowanie lepsze od obecnego.

 • Husarz_Intercity – 16.10.2017

  Obecne malowanie tramwajów w Gdańsku jest jednym z najładniejszych w Polsce. Zostawcie je w spokoju.

 • krako – 16.10.2017

  Na stałe raczej się nie wpisze , bowiem za jakiś czas znowu ktoś będzie chciał zarobić na kolejnym projekcie malowania !

 • kolejFAN – 16.10.2017

  chyba tylko dla bandy lisickiego i adamowicza ... barwy nadmorskiego grodu to kremowo-czerwone zgodne z herbem miasta ... po za tym to tradycja ... malowanie z okresu wolnego miasta to epizod. Duchem folksdojcze won.

 • adax – 16.10.2017

  @kku - czerwony pasek miały autobusy w Gdańsku przed wojną

 • Kuba – 16.10.2017

  @kolejFON: politykuj sobie w domu, a tutaj zajmij się kwestią merytoryczną!W całej Polsce tramwaje malowane są w podobny schemat. Pasy!Kraków i Wrocław: kremowo/biały-niebieskiPoznań: zielony i żółtyWa-wa, Łódź, Grudziądz: czerwony i żółtyA w Gdańsku chcą cały kremowy z niebieskim/błękitnym paskiem. Uważam że to dobry krok, kremowy tramwaj wygląda elegancko, a ten cienki pasek podkreśla "lekkość" pojazdu. Gdańsk po prostu chce się wyróżniać i za to powinno się gratulować. A nie wszędzie to samo... Może chcecie tak jak za komuny, wszędzie kremowo-czerwone? Tutaj liczy się wygląd. Swing czy Jazz wyglądałby dosyć ciekawie w tych barwach, pomalowany w ten schemat N8C został powiedzmy wprost odmłodzony o dobre 15 lat. Nie wygląda jak pojazd z lat 80-tych tylko jak z przełomu 90-tych / 2-tysięcznych.Właśnie na tym malowaniu najlepiej pasuje herb. Na kremowym tle czerwony herb z dwoma krzyżami i koroną (czerwony bo miasto hanzeatyckie, krzyże bo był pod jurysdykcją krzyżaków, a korona bo było to miasto korony polskiej)

 • Kaszeb – 16.10.2017

  @Kuba A może wprowadzisz jeszcze by wsiadając pasażerowie witali się odpowiednim pozdrowieniem?!kolejFAN ma racje ,to tylko epizod,absurd! Nawet niemieckie miasta nie wracają do malatury z"tego"okresu. No,chyba że u Kuby to jakaś rodzinna tradycja,taka "po dziadku" ; )))

 • Kuba – 17.10.2017

  Mnie nie interesują miasta niemiecki i moje zdanie jest akceptujące zmiany, ale reszta widzi tylko czynniki polityczne i powiela głupoty rodem z obecnego TVP Info.... Przez ostatnie dwa lata ludziom się woda z mózgu zrobiła, że aż szkoda się gdziekolwiek wypowiadać. Jak nie dojna zmiana, to volksdojcze albo inni dziadkowie z wermachtu czy dobrzy prokuratorzy z czasów komuny i tak zamiast o tramwajach, mówimy o polityce... Oaza tolerancji... A szczekacze narzucają swoje zdania...

 • Krzysztof z Wrzeszcza – 18.10.2017

  Dla mnie tramwaje w Gdańsku mogą być niebieskie, jak moderus gamma.

 • Mechanik – 18.10.2017

  Ja bym chciał różowe. Tak jak moje majtusie.

 • Hanys – 18.10.2017

  Brawo Kaszeb!

 • Aw – 19.10.2017

  Niech sobie malują , jak chcą.Malowanie może do czegoś nawiązywać - najczęściej do barw miasta, ale może też być zupełnie luźną wariacją kolorystyczno-geometryczną bez konkretnych nawiązań.Warto natomiast byłoby, żeby barwy miały charakter ostrzegawczy.

 • peter – 19.10.2017

  No i koniecznie nazwy dla każdego z wozów: najlepiej niemieckich bohaterów z czasów Freie Stadt Danzig. Herr Adamowicz wie gdzie szukać wsparcia ;-) Gdzieś przyjdzie się schronić prędzej czy później.

 • Ukryta opcja niemiecka – 19.10.2017

  Nie ma to jak pitolić bez znajomości rzeczy. Aktualnie w kremowej malaturze jeżdżą 4 sztuki NGd 99, których patronami będą zamordowani przez Niemców księża katoliccy z WMG (3 Polaków i 1 Niemiec). Polscy księża to błogosławieni ogłoszeni przez Jana Pawła II. Ponadto jeździ jeden N8C poświęcony twórczości Gunthera Grassa, który nie jest jego patronem.

 • max – 21.10.2017

  Wam tylko polityka w głowie , a malowanie bardzo ładne

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....