TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Nowe tory na gdańskich Stogach
- Opublikowano: 26.02.2019 16:31:44
Nowe tory na gdańskich Stogach (foto: gdansk.pl)

To obecnie najdłuższa inwestycja realizowana w Gdańsku. Roboty prowadzone są na długości blisko 4 kilometrów.

Te podzielone są na trzy odcinki, o różnym stopniu zaawansowania prac. Na ul. Nowotnej położono już pierwsze metry nowego torowiska, z kolei w centrum dzielnicy, czyli na ul. Stryjewskiego, prowadzone są nadal prace ziemne.

- Trwa budowa wodociągu przy ul. Pawiej, Stryjewskiego oraz Nowotnej, a także studni pod fundamenty oraz budowa kanału deszczowego prefabrykowanego. Realizowane są też prace związane z oświetleniem tzw. pętli Stogi - wylicza Agnieszka Zakrzacka z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. - Wykonano też warstwę tłucznia na odcinku kilkuset metrów oraz rozpoczęto układanie podkładów betonowych wraz z szynami na odcinku ul. Nowotnej.

W dalszym ciągu wzdłuż modernizowanej trasy odbywają się cięcia korekcyjne drzew.

W ostatnich tygodniach na terenie budowy wykonano m.in. fundamenty pod słupy trakcyjne i przeprowadzono prace związane z przełączeniem średniego napięcia na skrzyżowaniu ulic Budzysza, Stryjewskiego i Ugory. Nadal realizowane są prace korytujące torowisko, a także roboty sanitarne, montaż gazociągu oraz budowa kanalizacji deszczowej.

Na Stogach przebudowanych jest obecnie 3700 metrów torów tramwajowych. Prace modernizacyjne realizowane są na odcinku od skrzyżowania ul. Sucharskiego z ul. Wosia Budzysza, wzdłuż ul. Wosia Budzysza, ul. W. Stryjewskiego i ul. Nowotnej do Pętli "Stogi Plaża". W ramach inwestycji przebudowywane są także dwie pętle: tramwajowo - autobusowa "Pasanil" (około 350m) i tramwajowa "Plaża Stogi" (około 450 m), na których pojawią się dodatkowe tory odstawcze. Dla wygody mieszkańców korzystających z komunikacji miejskiej na tym odcinku przebudowane zostaną przystanki tramwajowe. Będą one podłączone do monitoringu wizyjnego sieci TRISTAR, a także do systemu informacji pasażerskiej.

W ramach inwestycji przebudowywany jest również dotychczasowy układ drogowy (ul. Wosia Budzysza, ul. W. Stryjewskiego, odcinek ul. Nowotnej) wraz ze skrzyżowaniami, zjazdami, chodnikami, ścieżkami rowerowymi i ciągami pieszo-rowerowymi. Łączna długość przebudowywanych dróg wyniesie około 2500 m, łączna długość budowanych i przebudowywanych chodników - około 1900 m, natomiast łączna długość budowanych i przebudowywanych ścieżek rowerowych oraz ciągów pieszo-rowerowych - około 1200 m. Przy okazji modernizowane są sieci wodociągowe i kanalizacyjne.

Generalny remont, w tym wymiana torów na Stogach, rozpoczął się na początku lipca 2018 r. Od września trzeba było wprowadzić zmiany w rozkładach jazdy tramwajów, które rzadziej kursują, za to częściowo zostały zastąpione przez autobusy komunikacji miejskiej.

Rozkopane "serce dzielnicy" wymusiło zmiany w ruchu kołowym. Kierowcy korzystają z objazdu w kierunku plaży, który wyznaczono ulicami: Skiby, Niską, Rozłogi, Sokola i Kruczą.

W kierunku Górek Zachodnich kierowcy poruszają się ul. Falck Polonusa, Tamka i Kłosową.

Zmiany w ruchu obowiązywać będą co najmniej do końca lata 2019 roku.

Inwestycja pod hasłem: "Przebudowa infrastruktury tramwajowej w ul. Budzysza, Stryjewskiego i Nowotnej w Gdańsku w ramach GPKM - Etap IV a" podzielona jest na trzy odcinki:

ul. Budzysza, od skrzyżowania z ul. Sucharskiego do skrzyżowania z ul. Skiby (włącznie)

ul. Stryjewskiego, od skrzyżowania z ul. Skiby (bez skrzyżowania) do skrzyżowania ul. Nowotnej z ul. Kruczą (włącznie) oraz pętla "Pasanil"

od skrzyżowania ul. Nowotnej z ul. Kruczą do końca linii tramwajowej, łącznie z pętlą "Stogi Plaża"

Ten projekt to także kolejny krok do poprawy dojazdu na plażę na Stogach. W 2016 r. Miasto wyremontowało ul. Nowotną, dzięki czemu wygodniej i bezpieczniej można dojechać tam samochodem.

Realizowaną obecnie inwestycję koordynuje Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska. Przewidywany termin zakończenia robót to sierpień 2019 r.

Wykonawcą prac jest firma Aldesa Construcciones Polska Sp. z o.o. Koszt inwestycji to ponad 110 mln zł, z czego ponad 46 mln zł to dofinansowanie unijne.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Gdańsk
tor
budowa
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....