TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Nowe tablice informacyjne na trasie PST
InfoTram.pl - Opublikowano: 09.01.2018 10:25:24 3 komentarze
Nowe tablice informacyjne na trasie PST (foto: poznan.pl)

Działają już nowe tablice informacji pasażerskiej wzdłuż trasy szybkiego tramwaju. Łącznie jest ich 21 zarówno na przystankach Pestki, jak i na autobusowych oraz na dworcu autobusowym os. Sobieskiego – poinformował poznański ratusz.

Montaż TIP-ów (Tablic Informacji Pasażerskiej) rozpoczął się pod koniec ubiegłego roku. Są kompatybilne z systemem ITS oraz wyposażone w funkcję generowania informacji głosowej na temat odjazdów pojazdów, która głównie przeznaczona jest dla osób niewidomych i niedowidzących.

W kwietniu ogłosiliśmy przetarg na montaż dziewiętnaście tablic informacji pasażerskiej na trasie PST oraz dwie na dworcu autobusowym na os. Sobieskiego. Zadanie obejmowało projekt, wykonanie i dostawę tablic zgodnie z wytycznymi Zarządu Transportu Miejskiego, prace budowlane związane z wykonaniem instalacji zasilających i teleinformatycznych, montaż, podłączenie tablic oraz ich konfigurację i uruchomienie - informuje Iwona Gajdzińska z MPK Poznań. Latem podpisaliśmy umowę, która w bardzo szczegółowy sposób określiła jakie potrzeby i parametry muszą spełniać nowe tablice, jakie są warunki gwarancji, szczegóły instalacji i oprogramowania - dodaje.

Zainstalowano dwa typy tablic: duże i małe dwustronnie wyświetlające nazwę przystanku z zegarem tarczowym podświetlanymi za pomocą diod LED. Informują o czasie rzeczywistym przyjazdu pojazdu. Zmienna treść napisów będzie wyświetlana na pomarańczowo i będzie posiadać czujnik natężenia światła zewnętrznego dobierający jasność zależnie od panujących warunków zewnętrznych.

Na wszystkich przystankach tramwajowych postawiono tablice czterowersowe, natomiast przy trzech przystankach autobusowych - ośmiowersowe (w obu kierunkach na Al. Solidarności oraz na ul. Szymanowskiego w stronę wież radiowo-telewizyjnych). Sześcio- i dziewięciowersowe stanęły również na dworcu autobusowym, gdzie zastąpiły stare tablice.

Nowe TIP-y są zabezpieczone przed odblaskami światła, efektem migotania, parowaniem i szronieniem. Mają też zamontowane specjalne zabezpieczenia przeciwko ptakom.

Wszystkie zamontowane tablice wyposażono w moduł zapowiedzi głosowych informujący osoby niewidome o numerze linii, kierunku oraz pozostałym czasie do przybycia pojazdu podawanym w minutach. Takie komunikaty z regulacją natężenia siły głosu będą emitowane po wciśnięciu przycisku z wypukłym opisem zainstalowanym na słupie tablicy - dodaje Iwona Gajdzińska.

Poniżej czasów odjazdów pojawia się dodatkowy wiersz przeznaczony do wyświetlania dowolnych komunikatów stałych, okresowych lub dyspozytorskich, które będzie wysyłać ZTM lub MPK. Na przykład o darmowej komunikacji z powodu przekroczenia dopuszczalnego stężenia pyłu PM10.

Całość inwestycji jest dofinansowywana z funduszy unijnych z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego WRPO w wysokości 85 procent kosztów kwalifikowanych, w ramach projektu "Poprawa efektywności transportu publicznego i usprawnienie integracji różnych form transportu miejskiego w Poznaniu i gminie Suchy Las".Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PST
informacja pasażerska
Poznań
 • z – 09.01.2018

  Prosimy o więcej takich tablic,oraz należy pomyśleć o płatnościach za przejazd plastikiem miejskim to za mało przyjezdni chcą płacić kartą bankową.

 • Rauber – 10.01.2018

  na razie tablice sobie a tramwaje sobie, widać to było dziś w nocy, przystanek Kurpińskiego 201 jeszcze nie podjechał, a tablica pokazywała że już odjechał.

 • fromex – 10.01.2018

  Oj tam, lepsze jest wyprzedzanie się składów, albo kursy widma :)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....