TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Nowe tablice informacyjne na trasie PST
InfoTram.pl - Opublikowano: 09.01.2018 10:25:24 3 komentarze
Nowe tablice informacyjne na trasie PST (foto: poznan.pl)

Działają już nowe tablice informacji pasażerskiej wzdłuż trasy szybkiego tramwaju. Łącznie jest ich 21 zarówno na przystankach Pestki, jak i na autobusowych oraz na dworcu autobusowym os. Sobieskiego – poinformował poznański ratusz.

Montaż TIP-ów (Tablic Informacji Pasażerskiej) rozpoczął się pod koniec ubiegłego roku. Są kompatybilne z systemem ITS oraz wyposażone w funkcję generowania informacji głosowej na temat odjazdów pojazdów, która głównie przeznaczona jest dla osób niewidomych i niedowidzących.

W kwietniu ogłosiliśmy przetarg na montaż dziewiętnaście tablic informacji pasażerskiej na trasie PST oraz dwie na dworcu autobusowym na os. Sobieskiego. Zadanie obejmowało projekt, wykonanie i dostawę tablic zgodnie z wytycznymi Zarządu Transportu Miejskiego, prace budowlane związane z wykonaniem instalacji zasilających i teleinformatycznych, montaż, podłączenie tablic oraz ich konfigurację i uruchomienie - informuje Iwona Gajdzińska z MPK Poznań. Latem podpisaliśmy umowę, która w bardzo szczegółowy sposób określiła jakie potrzeby i parametry muszą spełniać nowe tablice, jakie są warunki gwarancji, szczegóły instalacji i oprogramowania - dodaje.

Zainstalowano dwa typy tablic: duże i małe dwustronnie wyświetlające nazwę przystanku z zegarem tarczowym podświetlanymi za pomocą diod LED. Informują o czasie rzeczywistym przyjazdu pojazdu. Zmienna treść napisów będzie wyświetlana na pomarańczowo i będzie posiadać czujnik natężenia światła zewnętrznego dobierający jasność zależnie od panujących warunków zewnętrznych.

Na wszystkich przystankach tramwajowych postawiono tablice czterowersowe, natomiast przy trzech przystankach autobusowych - ośmiowersowe (w obu kierunkach na Al. Solidarności oraz na ul. Szymanowskiego w stronę wież radiowo-telewizyjnych). Sześcio- i dziewięciowersowe stanęły również na dworcu autobusowym, gdzie zastąpiły stare tablice.

Nowe TIP-y są zabezpieczone przed odblaskami światła, efektem migotania, parowaniem i szronieniem. Mają też zamontowane specjalne zabezpieczenia przeciwko ptakom.

Wszystkie zamontowane tablice wyposażono w moduł zapowiedzi głosowych informujący osoby niewidome o numerze linii, kierunku oraz pozostałym czasie do przybycia pojazdu podawanym w minutach. Takie komunikaty z regulacją natężenia siły głosu będą emitowane po wciśnięciu przycisku z wypukłym opisem zainstalowanym na słupie tablicy - dodaje Iwona Gajdzińska.

Poniżej czasów odjazdów pojawia się dodatkowy wiersz przeznaczony do wyświetlania dowolnych komunikatów stałych, okresowych lub dyspozytorskich, które będzie wysyłać ZTM lub MPK. Na przykład o darmowej komunikacji z powodu przekroczenia dopuszczalnego stężenia pyłu PM10.

Całość inwestycji jest dofinansowywana z funduszy unijnych z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego WRPO w wysokości 85 procent kosztów kwalifikowanych, w ramach projektu "Poprawa efektywności transportu publicznego i usprawnienie integracji różnych form transportu miejskiego w Poznaniu i gminie Suchy Las".Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PST
informacja pasażerska
Poznań
 • z – 09.01.2018

  Prosimy o więcej takich tablic,oraz należy pomyśleć o płatnościach za przejazd plastikiem miejskim to za mało przyjezdni chcą płacić kartą bankową.

 • Rauber – 10.01.2018

  na razie tablice sobie a tramwaje sobie, widać to było dziś w nocy, przystanek Kurpińskiego 201 jeszcze nie podjechał, a tablica pokazywała że już odjechał.

 • fromex – 10.01.2018

  Oj tam, lepsze jest wyprzedzanie się składów, albo kursy widma :)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....