TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Nowe Moderusy dla Poznania za unijne pieniądze
InfoTram.pl - Opublikowano: 28.06.2017 12:37:57 9 komentarzy
Nowe Moderusy dla Poznania za unijne pieniądze

Poznańskie MPK pozyskało z Unii Europejskiej kolejne 50 milionów złotych na nowe tramwaje. Flota przewoźnika wzbogaci się o 60 niskopodłogowych tramwajów jedno- i dwukierunkowych, które między innymi będą obsługiwać trasę na Naramowice.

Dzisiaj w Ministerstwie Rozwoju została podpisana umowa o dofinansowanie projektu, w ramach którego MPK zakupi w sumie 60 całkowicie nowych tramwajów niskopodłogowych. Stronami umowy był Wojciech Tulibacki – prezes Zarządu MPK Poznań Sp. z o.o. i Przemysław Gorgol pełniący obowiązki dyrektora Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

Projekt zapewnia finansowanie realizacji dwóch przetargów - na dostawę 10 tramwajów dwukierunkowych Moderus Beta, które już jeżdżą po Poznaniu oraz dostawę całkowicie niskopodłogowych tramwajów z rodziny Moderus Gamma, które pojawią się na ulicach Poznania w latach 2018-2019. Spośród tych ostatnich, 20 tramwajów to pojazdy dwukierunkowe, które kursować będą głównie na planowanej trasie na Naramowice.

W dniu dzisiejszym wraz z nami umowy o dofinansowanie podpisało również 6 innych beneficjentów, w tym Miasto Poznań. Są to jedne z pierwszych umów w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko związane z transportem publicznym.

Pewną ciekawostką jest, że wśród dziś podpisywanych umów nasz projekt jest największy, jego łączna wartość to 450,30 mln zł – komentuje Wojciech Tulibacki, prezes Zarządu MPK Poznań Sp. z o.o. Unijne dofinansowanie wynosi natomiast 50 mln zł. Nie ukrywam, że liczymy na zwiększenie tego poziomu w przyszłości, i o to będziemy zabiegać. Atutem tego projektu jest jego wysoki stan zaawansowania - przetargi, jak wspomniałem, zostały już rozstrzygnięte, projekt uzyskał akceptację specjalistów inicjatywy Jaspers, co nieomalże gwarantuje obligatoryjne zatwierdzenie projektu jako dużego przez Komisję Europejską – dodaje.

Ta 50 - milionowa dotacja to kolejna, którą udało się pozyskać przewoźnikowi. Pod koniec ubiegłego roku MPK podpisało umowę o dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach WRPO na lata 2014-2020 dla projektu "Poprawa efektywności transportu publicznego i usprawnienie integracji różnych form transportu miejskiego w Poznaniu i gminie Suchy Las". Kwota ponad 67 mln zł została przeznaczona na dofinansowanie zakupu 20 jednokierunkowych Moderusów Beta.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Poznań
 • JASNOWIDZKA – 28.06.2017

  POznań jaskowaika czekają same problemy. W trybie awaryjnym miasto będzie musiało wycofać rozpadające się felerne tatry, zaczną się sypać klekoty z Oblechowa, combino są na skraju zużycia, a z dostawami beat i gamm będą same problemy , wady konstrukcyjne. POznań czeka zapaść taborowa i likwidacja trakcji tramwajowej... Na ratunek może przyjść skupowanie demobilu z łodzi, GOPu i miast Rumunii.

 • maciej12991 – 28.06.2017

  @Jasnowidzka piękne podsumowanie. ;-D

 • TomTom – 28.06.2017

  Aż tak źle nie będzie. Combino sobie radzą, Tatry są świeżo po NG w MT. Jeśli Solarisy się faktycznie posypią to może być kijowo, ale chyba aż tak bardzo to nie grozi. O Bety raczej się nie boję, chyba, że zacznie je zjadać korozja tak jak wrocławskie P205. Gammy to jednak spora niewiadoma. Oby się Poznań nie przeliczył.

 • dd – 28.06.2017

  Ale JASNOWIDZKA, pesofilkowi żal d. ściska. Aż miło popatrzeć.

 • WK – 28.06.2017

  Fajnie, że dokupią Moxerusy Neta MF22AC-BD. Przydadzą się. Co do 50 Gamm, to czekam na te wozy z niecierpliwością i wierzę, że się sprawdzą w eksploatacji liniowej.

 • WK – 28.06.2017

  *Moderusy... Żeby ktoś nadgorliwy i czepialski nie poprawiał mnie, to sam poprawiłem literówkę.

 • www – 28.06.2017

  "całkowicie niskopodłogowych tramwajów z rodziny Moderus Gamma" - trzymamy za słowo.

 • XYZ – 29.06.2017

  Będzie wesoło z tymi gammami. Oj będzie. Drzwi w batach z wrocławia to pikuś

 • zyx – 29.06.2017

  @xyz: wróżbita dobrej zmiany się znalazł...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....