TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Nowe Moderusy dla Poznania za unijne pieniądze
InfoTram.pl - Opublikowano: 28.06.2017 12:37:57 9 komentarzy
Nowe Moderusy dla Poznania za unijne pieniądze

Poznańskie MPK pozyskało z Unii Europejskiej kolejne 50 milionów złotych na nowe tramwaje. Flota przewoźnika wzbogaci się o 60 niskopodłogowych tramwajów jedno- i dwukierunkowych, które między innymi będą obsługiwać trasę na Naramowice.

Dzisiaj w Ministerstwie Rozwoju została podpisana umowa o dofinansowanie projektu, w ramach którego MPK zakupi w sumie 60 całkowicie nowych tramwajów niskopodłogowych. Stronami umowy był Wojciech Tulibacki – prezes Zarządu MPK Poznań Sp. z o.o. i Przemysław Gorgol pełniący obowiązki dyrektora Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

Projekt zapewnia finansowanie realizacji dwóch przetargów - na dostawę 10 tramwajów dwukierunkowych Moderus Beta, które już jeżdżą po Poznaniu oraz dostawę całkowicie niskopodłogowych tramwajów z rodziny Moderus Gamma, które pojawią się na ulicach Poznania w latach 2018-2019. Spośród tych ostatnich, 20 tramwajów to pojazdy dwukierunkowe, które kursować będą głównie na planowanej trasie na Naramowice.

W dniu dzisiejszym wraz z nami umowy o dofinansowanie podpisało również 6 innych beneficjentów, w tym Miasto Poznań. Są to jedne z pierwszych umów w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko związane z transportem publicznym.

Pewną ciekawostką jest, że wśród dziś podpisywanych umów nasz projekt jest największy, jego łączna wartość to 450,30 mln zł – komentuje Wojciech Tulibacki, prezes Zarządu MPK Poznań Sp. z o.o. Unijne dofinansowanie wynosi natomiast 50 mln zł. Nie ukrywam, że liczymy na zwiększenie tego poziomu w przyszłości, i o to będziemy zabiegać. Atutem tego projektu jest jego wysoki stan zaawansowania - przetargi, jak wspomniałem, zostały już rozstrzygnięte, projekt uzyskał akceptację specjalistów inicjatywy Jaspers, co nieomalże gwarantuje obligatoryjne zatwierdzenie projektu jako dużego przez Komisję Europejską – dodaje.

Ta 50 - milionowa dotacja to kolejna, którą udało się pozyskać przewoźnikowi. Pod koniec ubiegłego roku MPK podpisało umowę o dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach WRPO na lata 2014-2020 dla projektu "Poprawa efektywności transportu publicznego i usprawnienie integracji różnych form transportu miejskiego w Poznaniu i gminie Suchy Las". Kwota ponad 67 mln zł została przeznaczona na dofinansowanie zakupu 20 jednokierunkowych Moderusów Beta.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Poznań
 • JASNOWIDZKA – 28.06.2017

  POznań jaskowaika czekają same problemy. W trybie awaryjnym miasto będzie musiało wycofać rozpadające się felerne tatry, zaczną się sypać klekoty z Oblechowa, combino są na skraju zużycia, a z dostawami beat i gamm będą same problemy , wady konstrukcyjne. POznań czeka zapaść taborowa i likwidacja trakcji tramwajowej... Na ratunek może przyjść skupowanie demobilu z łodzi, GOPu i miast Rumunii.

 • maciej12991 – 28.06.2017

  @Jasnowidzka piękne podsumowanie. ;-D

 • TomTom – 28.06.2017

  Aż tak źle nie będzie. Combino sobie radzą, Tatry są świeżo po NG w MT. Jeśli Solarisy się faktycznie posypią to może być kijowo, ale chyba aż tak bardzo to nie grozi. O Bety raczej się nie boję, chyba, że zacznie je zjadać korozja tak jak wrocławskie P205. Gammy to jednak spora niewiadoma. Oby się Poznań nie przeliczył.

 • dd – 28.06.2017

  Ale JASNOWIDZKA, pesofilkowi żal d. ściska. Aż miło popatrzeć.

 • WK – 28.06.2017

  Fajnie, że dokupią Moxerusy Neta MF22AC-BD. Przydadzą się. Co do 50 Gamm, to czekam na te wozy z niecierpliwością i wierzę, że się sprawdzą w eksploatacji liniowej.

 • WK – 28.06.2017

  *Moderusy... Żeby ktoś nadgorliwy i czepialski nie poprawiał mnie, to sam poprawiłem literówkę.

 • www – 28.06.2017

  "całkowicie niskopodłogowych tramwajów z rodziny Moderus Gamma" - trzymamy za słowo.

 • XYZ – 29.06.2017

  Będzie wesoło z tymi gammami. Oj będzie. Drzwi w batach z wrocławia to pikuś

 • zyx – 29.06.2017

  @xyz: wróżbita dobrej zmiany się znalazł...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....