TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Nowa propozycja Alstomu i Transmaszholding
InfoTram/Karol Wach - Opublikowano: 13.03.2012 14:44:50 4 komentarze
Nowa propozycja Alstomu i Transmaszholding

Alstom i Transmaszholding przedstawili burmistrzowi Moskwy Siergiejowi Sobianinowi, nowoczesny, niskopodłogowy tramwaj, przeznaczony dla rosyjskich miast. Prezentacja odbyła się w obecności Patricka Krona, prezesa i dyrektora generalnego Alstomu, w moskiewskiej zajezdni tramwajowej.  

Alstom i Transmaszholding zamierzają produkować te pojazdy w Rosji. Partnerzy mają na celu wdrożenie w Moskwie innowacyjnych rozwiązań w zakresie komunikacji miejskiej, systemów sterowania ruchem i zarządzaniem pasażerami oraz systemów sygnalizacji i tramwajowych i kolejowych.

Tramwaj zaprezentowany w Moskwie jest modułowym pojazdem łączącym najnowsze know-how nowoczesnej techniki tramwajowej w oparciu o modelowy wagon Alstomu - Citadis. Jest wyposażony w nowe modele wózków, takie aby pasowały do istniejącej w Moskwie sieci tramwajowej. Wagon został zaprojektowany do poruszania się z maksymalną prędkością 75km/h. Wprowadzenie nowych tramwajów może zwiększyć średnią prędkość tej gałęzi moskiewskiej komunikacji publicznej do 25 km/h. Obecnie wartość ta wynosi 11 km/h.

Rozwiązania techniczne oraz materiały i komponenty wykorzystane przy budowie tramwaju mają zapewnić łatwiejsze naprawy i niższe koszty utrzymania, jak i oszczędności energii nawet o 10%. Przewidywana żywotność nowego taboru wynosi 30 lat. Wagony mogą mieć od 25 do 35 m długości w zależności od wymagań klienta. Ich pojemność to co najmniej 300 pasażerów, czyli prawie dwukrotnie więcej niż w obecnie kursujących po rosyjskiej stolicy pojazdach.

Zaprezentowany tramwaj jest niskopodłogowy, zapewniający łatwy dostęp do osób niepełnosprawnych lub osób starszych i dla pasażerów z wózkami dziecięcymi. Może być wyposażony w WiFi. Projektanci Alstomu przygotowali trzy różne propozycje projektu: \'klasyczny\', \'dynamiczny\' lub \'przyjazny\', łącząc różne kształty pudła i wygląd zewnętrzny z różnymi kolorami siedzeń i wyposażenia wnętrza. Wszystkie zostały przekazane Siergiejowi Sobianinowi.

Ciekawe rozwiązania zaproponowane przez Alstom w zakresie rozwiązań tramwajowych w połączeniu z doświadczeniem Transmaszholding jako największego producenta taboru kolejowego w Rosji pozwolą zaoferować Moskwie wygodne, bezpieczne i nowoczesne pojazdy komunikacji miejskiej. Przypomnijmy, że ponad 1500 tramwajów Alstomu jest eksploatowanych w 40 miastach całego świata i przewożą ponad 4 miliardy pasażerów na liniach o łącznej długości 245 mln kilometrów.   

Dołącz do nas na Facebooku.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Alstom
Transmashholding
Moskwa
 • czytelnik – 14.03.2012

  TE 245 mln km to chyba przesada...., a ... pasażerów - to w jakim czasie?

 • jatal – 14.03.2012

  A czemu nie Citadis 304 przeznaczonym niby na rynek Europy środkowo-wschodniej?

 • podróżny – 14.03.2012

  A to nie jest przypadkiem Transmaszholding - od maszyny a nie angielskie mash????

 • straphan – 15.03.2012

  A zamowienie juz zlozyli, czy jeszcze nie? No i gdzie zamierzaja zrobic wejscie do pojazdu? W Moskwie przeciez wchodzi sie tylko jednymi drzwiami...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....