TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Nowa gdańska linia tramwajowa w 2015 roku
PAP - Opublikowano: 19.08.2013 09:30:09 2 komentarze

W 2015 roku powinna się zakończyć budowa nowej linii tramwajowej na osiedle Morena w Gdańsku. Budowa może rozpocząć się jesienią bieżącego roku;pod koniec sierpnia kończy się przetarg na wyłonienie wykonawcy. Stanisław Piliczewski z Wydziału Programów Rozwojowych Urzędu Miasta w Gdańsku poinformował, że linia tramwajowa o długości 3,6 km połączy dzielnice Siedlce i Piecki Migowo. Na trasie planowanych jest sześć przystanków. Linia przebiegać będzie ulicami Nowolipie i Rakoczego na Morenie. Końcowy przystanek będzie się znajdował w sąsiedztwie przystanku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Będzie to węzeł integracyjny \'Brętowo\', na którym możliwa będzie przesiadka z tramwaju do pociągu.

Poinformował, że 27 sierpnia mają być otwarte oferty na budowę linii tramwajowej. \'Praktycznie budowa mogłaby się rozpocząć jesienią 2013 roku, a inwestycję chcemy zakończyć do kwietnia 2015 roku, czyli do planowanego terminu zakończenia budowy Pomorskiej Kolei Metropolitalnej\' - wyjaśnił. Dodał, że w ramach inwestycji, jako drugi etap, rozważana jest budowa krótkiej, 840-metrowej linii tramwajowej wzdłuż ulicy Bulońskiej.

W ramach inwestycji na ulicy Rakoczego planowana jest budowa pierwszych w Gdańsku pasów autobusowo-tramwajowych, które umożliwią poruszanie się autobusów po torowisku. Projekt zakłada powstanie wspólnych przystanków dla autobusów i tramwajów.

Budowa nowej linii ma kosztować ok. 210 mln złotych. Inwestycja jest częścią Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej III B, szacowanego na ponad 261 mln zł. Za tę kwotę jest przewidziany zakup pięciu tramwajów oraz wykonanie przebudowy torowiska wzdłuż ul. Jana z Kolna w Gdańsku. Unijne dofinansowanie ma stanowić ok. 60 procent kosztów kwalifikowanych inwestycji.

Sprawdź też:
Gdańsk
budowa
  • fax – 19.08.2013

    Super

  • fax – 21.08.2013

    JKolejne blokowisko z tramem

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma „JMK analizy rynku transportowego” oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2017 InfoBus ma 15 lat.Portal TransInfo.pl działa od 2001 roku. Początkowo - pod nazwą InfoBus.pl - zajmował się tylko tematyką autobusową. Wraz z rosną...