TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|







Dane szczegółowe














Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemu



Profile społecznościowe




Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|







Dane szczegółowe













Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemu



Profile społecznościowe




Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane











Profile społecznościowe



Dodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Newag: Jeśli wystartujemy w Warszawie to tylko w konsorcjum
InfoTram.pl - Opublikowano: 15.03.2017 18:24:24 13 komentarzy
Newag: Jeśli wystartujemy w Warszawie to tylko w konsorcjum

Karuzela ruszyła. Zaczęły się spekulacje i kalkulacje. Metro Warszawskie chce kupić 45 pociągów. Kto je dostarczy? Więcej będziemy mogli powiedzieć po ogłoszeniu przetargu, a to ma nastąpić "jak będzie możliwe".

Poprzednio pociągi dla Warszawy dostarczali Transmashholding, Alstom oraz konsorcjum Simensa i Newagu. W kolejnym podejściu ze wspomnianego zestawu liczyć się będą chyba tylko dwaj ostatni producenci. I to pod warunkiem, że wystartują razem, czego nie ukrywa Prezes Newagu Zbigniew Konieczek.

Metro Warszawskie zapowiedziało, że chce pozbyć się rosyjskich wagonów serii 81. Trudno przypuszczać by producent ze Wschodu zaproponował coś, co spełniałoby oczekiwania warszawskiego przewoźnika.

Przygoda z Alstomem skończyła się delikatnie rzecz ujmując w sposób przykry dla kilku osób odpowiedzialnych za dostawy Metropolisów. Czy firma ta będzie mile widziana ponownie w stolicy? Pozostawmy to pytanie bez odpowiedzi.

Zostaje zatem konsorcjum Siemensa z Newagiem. Prezes firmy z Nowego Sącza mówi nam, że jeśli Newag wystartuje w przetargu warszawskim to tylko z partnerem. A tym w sposób naturalny pozostaje Siemens. Dotychczasowa współpraca układa się dobrze, Zbigniew Konieczek również nie ukrywa, że to Siemens jest tą firmą, z którą Newag mógłby współpracować. Tym bardziej, że po przygodzie warszawskiej obie firmy zgarnęły kolejne zamówienie, tym razem z Sofii.

Kto przeciwko Siemensowi i Newagowi? Wymieniając w kolejności alfabetycznej: Bombardier, PESA, Skoda, Stadler. Czy ktoś jeszcze? W tej chwili więcej potencjalnych oferentów nie dostrzegamy, choć niewykluczone, że takowi się pojawią.

Na chwilę obecną nie wiemy też zbyt wiele na temat samego przetargu, a dzisiejsza sesja podczas Forum Taborowego wątpliwości nie rozwiała. A zatem czekamy.



Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Newag
Siemens
Metro Warszawskie
przetarg
 • asd – 15.03.2017

  Pesa to wygra na bank

 • www – 15.03.2017

  Warszawa powinna kupić nowe Alstomy, które są produkowane w Chorzowie. Pytanie tylko czy złożą dobrą ofertę. Siemensy, które dostaliśmy nie są czymś rewelacyjnym, a szkoda, bo dostawy do innych krajów pokazały, że mogły.

 • wwwwwwww – 16.03.2017

  ta i kasę za granicę wysłać

 • P5 – 16.03.2017

  Przedstawiciele MW twierdzą że oczekują wygodnego wnętrza dla pasażerów. To przypomnę że ważna w tej kwestii jest wysokość oparcia siedzenia - te w Inspiro są niższe od poddupka...

 • fromex – 16.03.2017

  PESA otrzymała grant na badania (czy jakoś tak) kilka miesięcy, czy nawet pół roku temu (było o tym na portalu). Nawet jakaś wizualizacja się pojawiła. Przypadek? Zbieżność zdarzeń na pewno. A co więcej, to czas pokaże.

 • TomTom – 16.03.2017

  Ja obstawiam, że wystartuje także CAF. Mają ostatnio niezłą passę, także w naszym regionie.

 • YburG – 17.03.2017

  "Newag: Jeśli wystartujemy w Warszawie to tylko w konsorcjum" - he he dobre :)W konsorcjum ... chyba z Wagonem Opole lub Kolzamem Raciborz albo Protramem ... bardzo dobre .... buhahahahahah

 • PodróżującyPoEuropie – 17.03.2017

  Yburg byłeś już u przyjaciela z Torunia że gadasz takie głupoty . Szybciej Bankructwo zaliczy twoja PESA jak DB przekona się że Szynobusy dla nich to tandeta . I w sądzie wywalczy odszkodowanie za straty . Wiec przestań źle życzyć Newagowi . Bo on odróżnieniu od producentów z Kujawskiego nie produkuje tandety

 • YburG – 17.03.2017

  ^^^^Jasne ...Przede wszystkim prawdziwy hit rynkowy (od lat) "tramwaj" nevelo

 • Chudy – 28.03.2017

  Sto razy lepszy niż złom Krakowiak.

 • wm – 28.03.2017

  Krakowiaka i Nevelo nie ma co porównywać.Podstawowa różnica między nimi jest taka, że Krakowiak czasami stoi, a Nevelo czasami jeździ !

 • Obiektywny z Wrocławia – 31.03.2017

  Alstomu bym nie skreślał z powodu korupcji sprzed 17 laty. Pesa w konsorcjum Rosjanami też ma spore szanse.

 • mechanik – 26.04.2017

  @wm - brednie. Nevelo jest bardzo chwalony przez motorniczych jak i samo MPK. Jego kłopoty uszkodzenie przekładni poprzez jazdę na zakazie i brak kapitalnego remontu uszkodzonego elementu.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....