TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Największy w historii grant dla samorządu
Karol Wach/UM Warszawa/MRR - Opublikowano: 27.09.2011 11:04:33
Największy w historii grant dla samorządu

22 września, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy i Anna Siejda, Dyrektor CUPT, podpisały umowę na dofinansowanie budowy centralnego odcinka II linii metra. Całkowity koszt tej inwestycji to około 5,92 mld złotych, z czego niemal 3 mld to środki pochodzące z funduszy europejskich. O połączeniu Warszawy z Pragą linią metra mówił już prezydent Starzyński. Dziś, dzięki funduszom europejskim, realizacja tego przedsięwzięcia jest możliwa. Miałam przyjemność zostać matką chrzestną tarczy imieniem „Maria”, nazwanej tak po Marii Skłodowskiej-Curie. Maria Skłodowska z pewnością wyprzedzała swoją epokę. My też zwracamy się ku innowacjom –II linię będą obsługiwać nowoczesne, lekkie i energooszczędne pociągi przyjazne dla pasażerów”–mówiła Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy. Projekt „II linia metra w Warszawie –Prace przygotowawcze, projekt i budowa odcinka centralnego wraz z zakupem taboru”otrzyma dofinansowanie z Działania 7.3 Rozwój transportu miejskiego w obszarach metropolitalnych, Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w kwocie około 2,77 mld złotych, całkowity koszt projektu to, jak już wspomnieliśmy, 5,92 mld zł. Miasto stołeczne Warszawa przeznaczy dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na prace przygotowawcze, projekt i budowę odcinka centralnego II linii metra oraz zakup taboru. Ponadto, z tych środków zaprojektowane zostaną dwa kolejne odcinki metra tej linii.

Dzisiejsza umowa to kolejny wielki dowód na to, że fundusze europejskie są dla Was, służą ludziom i naprawdę działają. Budowa metra to olbrzymia inwestycja, czwarty co do wielkości projekt ze wszystkich przewidzianych do wsparcia z UE na lata 2007-13 –powiedziała minister Elżbieta Bieńkowska po podpisaniu umowy. Odcinek centralny II linii metra ma być gotowy w 2013 roku i połączy lewobrzeżną oraz prawobrzeżną część Warszawy. Projekt pozytywnie wpłynie na proces komunikacyjny oraz usprawni podróże do miejsc pracy i powroty w godzinach szczytu. Inwestycja przyczyni się także do zwiększenia dostępności ośrodków zdrowia, kultury, edukacji czy sportu w mieście i aglomeracji. Dzięki dofinansowaniu z Programu Infrastruktura i Środowisko sfinansowane zostaną koszty zaprojektowania i budowy siedmiu stacji odcinka centralnego II linii metra (od stacji Rondo Daszyńskiego do stacji Dworzec Wileński) o długości 6,70 km, przebudowy infrastruktury Stacji Techniczno –Postojowej Kabaty, a także zakup 35 fabrycznie nowych pociągów (210 wagonów) do obsługi obydwu linii stołecznego metra. Dofinansowanie pozwoli także na pokrycie kosztów prac projektowych kolejnych siedmiu stacji II linii metra: 4 - na odcinku zachodnim (od Ronda Daszyńskiego) i 3 - na odcinku wschodnim-północnym (od Pl. Wileńskiego). Trasa linii metra przebiegać będzie od stacji ,,Rondo Daszyńskiego”na wschód pod ulicami Prostą i Świętokrzyską, przecinając ulice: Towarową, Aleję Jana Pawła II, Marszałkowską, Nowy Świat. Dalej prowadzić będzie pod Powiślem –rejon ulicy Zajęczej i ulicy Tamka, przetnie ulicę Dobrą, ulicę Wybrzeże Kościuszkowskie, a następnie - pod dnem Wisły - na południe od Mostu Świętokrzyskiego. Dalej, pod ulicą Sokolą, przetnie ulicę Jana Zamoyskiego i skręci na północ w ulicę Targową do stacji ,,Dworzec Wileński”(skrzyżowanie ulic Targowej z Aleją Solidarności). To historyczna chwila dla Warszawy i nie tylko. Dofinansowanie centralnego odcinka drugiej linii metra to największy w historii grant dla samorządu w Polsce oraz największa inwestycja samorządowa –mówiła po podpisaniu umowy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Jednocześnie projekt jest bardzo innowacyjny. Narzędzia, którymi się posługujemy, to w porównaniu z budową pierwszej linii metra rewolucja technologiczna. Pozwalają na wydrążenie do 25 metrów tunelu na dobę –powiedziała prezydent Warszawy.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
metro
budowa
Unia Europejska

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....