TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

MPK Poznań pyta: wycofać tramwaj czy zakłócać ciszę nocną?
MPK InfoTram.pl - Opublikowano: 24.07.2018 22:48:14
MPK Poznań pyta: wycofać tramwaj czy zakłócać ciszę nocną?

Remontowe lato trwa. A MPK Poznań pyta mieszkańców co robić: wycofać tramwaj czy zakłócać ciszę nocną?

Już za nami największy i najpoważniejszy tegoroczny remont torowiska na ul. Hetmańskiej oraz na skrzyżowaniu Grochowskiej i Grunwaldzkiej. Przebudowujemy sieć na ul. 28 Czerwca 1956, a w planie mamy jeszcze wymianę węzła rozjazdowego w zbiegu Hetmańskiej i Głogowskiej oraz przejazd przez skrzyżowanie ulic Wołyńskiej i Wojska Polskiego – informuje MPK. Naprawy, które przeprowadzamy wynikają z bieżącej eksploatacji i utrzymania torowisk; gruntowne remonty są domeną Miasta. W Poznaniu mamy ok. 150 km torowisk i żeby nie dopuścić do ich degradacji musimy prowadzić remonty. Takie gruntowne trzeba zrobić raz na 15-20 lat, choć w przypadku dużego obciążenia linii wymiana szyn powinna nastąpić przynajmniej raz na 10 lat. Częściej trzeba odnawiać torowiska na łukach, gdzie do ponadnormatywnego zużycia może dojść już po 3 latach – dodaje MPK.

Mieszkańcy Poznania są świadomi tej konieczności i okazują najczęściej wiele wyrozumiałości, gdy z powodu toczącego się remontu, tramwaje jeżdżą objazdem, a na ich trasie kursuje autobus komunikacji zastępczej. Ale oprócz dużych planowanych remontów, MPK prowadzi też drobne prace. I powstał dylemat. Czy wykonywać je wykorzystując godziny nocne, gdy tramwaj nie kursuje, czy też zamykać ruch tramwajowy w ciągu dnia? Żeby dodatkowo nie utrudniać i tak ciężkiej sytuacji drogowej w mieście, MPK zdecydowało, że niektóre drobne naprawy będzie prowadzić nocą. I tu właśnie powstał problem. Mieszkańcy budynków w domach sąsiadujących z miejscem prowadzonych prac, słusznie narzekają, że przewoźnik zakłóca im nocny wypoczynek.

W związku z tym MPK zwraca się do mieszkańców Poznania z pytaniem i prosi o zabranie głosu w sondzie. A ta dostępna jest na stronie: http://www.mpk.poznan.pl/aktualnosci/3585-wycofac-tramwaj-czy-zaklocac-cisze-nocna .Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Poznań
remont
Poznań
 • Krzysiek Wiśniewski – 26.07.2018

  Masakra 😂. To może zawieść cała komunikację nocną autobusy też nie są ciche 😂

 • Tomasz Mysiński – 26.07.2018

  ODPIER WAM JUZ CALKOWICIE!!? Z TYM HALASEM? LUDZIE IDŹCIE DO PSYCHIATRYKA SIĘ LECZYĆ JUZ WSZYSTKO WAM PRZESZKADZA!!! TERAZ WIEM CZEMU PSZCZOŁY MASOWO GINĄ!! BO PRACUJĄ ZA GŁOŚNO!!! LUDZIE OPANUJCIE SIĘ!!!! WSZYSTKO WAM PRZESZKADZA!!! NIEDLUGO TUPNIECIE JEŻA BĘDZIE ZBYT HALASLIWE!!!

 • Sebastian Tomaszczyk – 26.07.2018

  lepiej żeby jezdzil za dnia niż miał by nie jezdzic bo remonty o komus przeszkadza bo nie ma czego się czepiac mpk robi to dla mieszkańców te remonty żeby było lepiej .lepiej żeby już było w nocy remonty kucia czy cos tam niż za dnia olac ludzi co stenkaja i czepiają nie potrzebnie

 • Marcin Gutowski – 26.07.2018

  Tramwaj jest po to by kursował.

 • Michał Prosper Kowalski – 26.07.2018

  Zawiesić tramwaj. Mam nie móc otworzyć okna w nocy w środku kolejnego z rzędu upalnego lata?

 • Lech Malinowski – 26.07.2018

  Nie ma czegoś takiego jak cisza nocna. Karalne jest zakłócanie ciszy "krzykiem, alarmem, hałasem lub innym wybrykiem" (bez względu na porę doby). Jazda tramwajem nie podpada pod "wybryk".

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....