TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

MPK Łódź potwierdza, PESA proponuje kolejne Swingi
InfoTram.pl - Opublikowano: 13.02.2017 08:22:14 10 komentarzy
MPK Łódź potwierdza, PESA proponuje kolejne Swingi

Jak już informowaliśmy na łamach InfoTram.pl MPK-Łódź wskazało ofertę złożoną przez PESĘ Bydgoszcz jako najkorzystniejszą w przetargu na "Zakup 12 pociągów wraz z podstawowym pakietem eksploatacyjno ? naprawczym oraz specjalistycznym wyposażeniem obsługowym".

Z oferty przetargowej wiemy, że PESA zaproponowała tramwaje typu PESA SWING, czyli model, który pasażerowie MPK-Łódź znają, ponieważ od ponad roku tramwaje te kursują na linii 10 obsługującej Trasę W-Z ? poinformował Sebastian Grochala, rzecznik prasowy przewoźnika. Termin wykonania zamówienia ustalono do dnia 15.10.2018 r. Cena, jaką za wykonanie zadania podała PESA to 99 570 960,00 zł brutto.

Pojazdy będą w pełni niskopodłogowe, przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, wyposażone w klimatyzację, system wizualnej i akustycznej informacji pasażerskiej, kasowniki, biletomaty, monitoring oraz system łączności radiowej. W ramach wyposażenia obsługowego dostarczone mają być m.in.: specjalistyczny, ratowniczy żuraw samochodowy, wózek widłowy, mobilne urządzenia do tankowania piasku z piasecznic, urządzenie do napełniania klimatyzacji z osprzętem, urządzenia do czyszczenia układów hamulcowych oraz komputery serwisowe.

Pakiet eksploatacyjno ? naprawczy stanowić mają m.in. wózki jezdne, zespoły napędowe, dodatkowy komplet siedzeń, wszelkie sterowniki występujące w wagonie i inne części zamienne (np. drzwi, pantograf czy szyby).

Sebastian Grochala poinformował również, że od momentu wybory najkorzystniejszej zdaniem zamawiającego oferty oferenci mają 10 dni na odwołanie. Po tym czasie, jeśli nikt nie zgłosi zastrzeżeń, dokumentacja przetargowa przekazywana jest do Urzędu Zamówień Publicznych w celu kontroli uprzedniej (ponieważ projekt dofinansowywany jest ze środków Unii Europejskiej oraz jego wartość szacunkowa przekracza kwotę 10 milionów Euro).

Urząd Zamówień Publicznych ma 14 dni na sprawdzenie dokumentacji przetargowej i jeśli nie będzie uchybień ani zastrzeżeń ze strony tej instytucji, po uzyskaniu pozytywnej odpowiedzi, będzie możliwość podpisania umowy z firmą PESA.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Łódź
PESA
Swing
Łódź
 • Mpk – 13.02.2017

  Już lepiej byłoby odrestaurować stare tramwaje...

 • lwowiak – 13.02.2017

  Jezus Maria, a ty krakowiaczku znowu dodajesz te podwójne komentarze, ile można, naucz się w końcu porządnie hejtować a nie zaśmiecać forum.A co do meritum, oczywistym było, że będą to Swingi i dobrze, bo przyda się Łodzi trochę ujednolicenia w taborze i motorniczy też już pojazd znają, także same plusy.

 • M – 13.02.2017

  Ujednolicenie? W pesie?! Pulpit swinga dla warszawy był niemal idealny. No to w Jazz dali nowy, tak do dupy jak to tylko możliwe. Bo tak! Długo walczyliśmy, ale beton w tw i zz wiedział lepiej...

 • ŁDZ – 13.02.2017

  Różnice prawie żadne prócz tego, że w tych 12 Swingach będzie 10 miejsc siedzących więcej niż w tych z linii 10 (po ogromnej krytyce jaka spadła na MPK za zbyt mało siedzeń).Oby kolorystyka ta sama, a nie znowu coś nowego - akurat Swingi są bardzo ładnie i schludnie pomalowane.

 • krakowiaczek – 13.02.2017

  Szkoda , że do Łodzi nie trafią takie efektowne tramwaje jak Tramino Lipsk z Solarisa !

 • www – 13.02.2017

  @krakowiaczek Solaris dla Lipska jest efektowny. Ale podłoga w Swingach to jednak znacznie lepsze rozwiązanie w naszych warunkach. Ceny tego co kupuje Lipsk i Łódź pewnie też nie ma co porównywać.Swing robi za woła roboczego i dobrze mu to wychodzi. Ktoś narzeka? Powodów raczej nie ma.

 • a2n – 14.02.2017

  Jest tak, jak miało być.Każde inne rozwiązanie to byłaby super niespodzianka, a takie zdarzają się tylko w bajkach dla dzieci.

 • YburG – 14.02.2017

  Miasto dostanie najlepsze tramwaje :)

 • dziobak250 – 15.02.2017

  @ M ale co porównujesz Swinga z Jazzem i pulpity.To są dwa różne produkty a @ lwowiak pisze o ujednoliceniu w MPK Łódź gdzie ponownie zaoferowano Swingi a nie nowy produkt jakw przypadku TW

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....