TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

MPK Łódź brakuje wagonów, Swing wyjedzie po 20 listopada
INFOTRAM - Opublikowano: 06.11.2015 10:39:12 6 komentarzy
fot. MPK Łódź

Pierwszy Swing wyjedzie na trasę W-Z najwcześniej po 20 listopada. W tej chwili pojazd przechodzi test homologacyjne, które mają potrwać właśnie około dwóch tygodni. Trwają też szkolenia motorniczych.

Do końca listopada zostaną dostarczone do Łodzi dwa kolejne Swingi, pozostałe w grudniu ? mówił podczas wczorajszej konferencji prasowej Robert Szot, dyrektor marketingu rynku tramwajowego w PESIE. Terminy mają zostać szczegółowo ustalone z Zarządem MPK Łódź ? dodał. Kontrakt zostanie zrealizowany do końca roku ? zapewnił Szot.

Jak już informowaliśmy na łamach InfoTram łódzkie zamówienie jest opóźnione. Dlaczego? Chociażby przez przerwy w dostawach energii. Szeroko o tym problemie mówił nam Tomasza Zaboklicki, szef PESY. Przypomnijmy, że w trakcie największych upałów PESA musiała wstrzymać produkcję. Wczoraj jako jedną z przyczyn opóźnień problemy te wskazał Robert Szot. Mamy ekspertyzy, korzystając z których będziemy wnosić o wydłużenie terminów dostaw ? stwierdził przedstawiciel PESY.

Prowadzimy rozmowy, zwrócimy się do CUPT o wyrażenie zgody na przedłużenie okresu rozliczeniowego ? powiedział natomiast Zbigniew Papierski, Prezes MPK Łódź. Przypomnijmy, że pierwotnie wszystkie 22 wagony miały zostać dostarczone do 15 listopada br. To pozwoliłoby na spokojne rozliczenie dostaw. Teraz trwa wyścig z czasem. W bydgoskiej fabryce PESY nadal pracuje 80 pracowników MPK Łódź. Dzięki tej pomocy, ale nie tylko, firma może wydajniej realizować zamówienia, nie tylko to łódzkie, ale też chociażby krakowskie. To normalna praktyka rynkowa ? mówił nam Tomasz Zaboklicki.

Opóźnienia w dostawach Swingów wymusiły na przewoźniku skierowanie do obsługi linii, w tym nowo otwartej trasy W-Z, wszystkich sprawnych wagonów. Przed jej uruchomieniem MPK wysyłało na trasy 174 tramwaje, teraz potrzebuje ich 220. I tak na linii nr 13 pojawiły się dotychczas tu niespotykanie poniemieckie wagony. Potraktujmy to jako ciekawostkę taborową?Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Łódź
PESA
Swing
 • ŁDZ – 06.11.2015

  Niemce to jeszcze są w dobrym stanie i akurat dawanie je na miejskie to dobry ruch. Gorzej, że MPK z krzaków musiało wyciągnąć 4 składy 805Na i na szybko je dostosować do ruchu, bo stały dobre pół roku czekając na kasację...

 • Łodziak – 06.11.2015

  ŁDZ, Które składy powyciągali bo jestem ciekaw.

 • były łodzianin – 06.11.2015

  Nawet PESA #1852 po zeszłorocznym poważnym wypadku powróciła do ruchu

 • ŁDZ – 07.11.2015

  Łodziak dokładnych numerów nie znam. Wiem natomiast, że "reanimowano" 4 składy, które stały od kilku miesięcy w krzakach. W ogóle do końca przyszłego roku 11 składów jest do kasacji.

 • Combino – 15.11.2015

  Wczoraj na 13 widziałem wyłącznie M8-ki; po newsie bałem się że dali starsze padło,ale akurat taka zmiana to raczej zmiana na plus w stosunku do 2x805Na ;)

 • Combino – 15.11.2015

  Tfu,przedwczoraj a nie wczoraj ;)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....