TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

MPK Kraków kupuje kolejne używane wagony
Karol Wach - Opublikowano: 05.10.2009 19:32:39 12 komentarzy
MPK Kraków kupuje kolejne używane wagony

MPK Kraków ogłosiło przetarg na zakup kolejnych używanych wagonów tramwajowych. Tym razem przewoźnik chce zakupić 27 sztuk używanych pojazdów silnikowych, dwukierunkowych, ośmioosiowych, przegubowych. Na tę transakcję MPK chce przeznaczyć 1 107 000,00 EUR. Specyfikację istotnych warunków zamówienia można nabyć w Biurze Obsługi Klienta MPK S.A w Krakowie, ul. Jana Brożka 3 (parter). O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień oraz nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie Prawa zamówień publicznych. Wymagany termin realizacji zamówienia, zgodnie z ogłoszeniem o przetargu, wynosi 24 miesiące. Oferty należy składać w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym S.A, 30-347 Kraków, ul. Jana Brożka 3, do godz. 11.00 dnia 10 listopada 2009 roku. Wtedy też nastąpi ich otwarcie i wybór oferenta. O zwycięstwie zadecyduje jedyne kryterium wyboru, jakim jest cena oferty (100%).

Przypomnijmy, iż to nie pierwsze podejście krakowskiego przewoźnika do zakupu używanych tramwajów. W skład floty taborowej, a można nawet zaryzykować stwierdzenie, ze jej podstawę, stanowią właśnie pojazdy zakupione od innych, zagranicznych przewoźników. I tak wszystko zaczęło się od sprowadzenia z Norymbergii wagonów typu GT6, T4 oraz ich doczepy, B4. Później przyszła kolej na N8S-NF z Norymbergi oraz E1 i c3 z Wiednia. Tylko N8S są jednak pojazdami dwukierunkowymi. Uzupełnieniem taboru krakowskiego przewoźnika są konstalowskie pociągi 105Na oraz najnowocześniejsze Bombardiery NGT6, których w grodzie Kraka jest 50. Skoro MPK ogłosiło właśnie przetarg na wagony dwukierunkowe warto przypomnieć, iż historia eksploatowanych obecnie N8S sięga roku 2006. Wyprodukowano je w latach 1976-1977 przez fabrykę MAN SE jako pojazdy dwuczłonowe. W latach 1992-1993 zostały zmodernizowane i przebudowane na trzyczłonowe. Jak już wspomnieliśmy do Krakowa trafiły z Norymbergii. Przy normalnej eksploatacji drzwi znajdujące się z lewej strony pojazdu są wyłączone i zablokowane.        


Dane techniczne pojazdów N8S-NF (za Wikipedia)

Liczba członów

3

Długość              

26080 mm

Szerokość

2350 mm

Wysokość

3646 mm

Masa

25300 kg

Liczba miejsc siedzących

46

Liczba miejsc stojących

161

Liczba i moc silników

2 ×125 kW


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK
Kraków
przetarg
 • Combino – 07.10.2009

  Najbardziej mnie bawi w tym "przetargu",że wszyscy wiedzą że jest on na zakup GT8S z Duesseldorfu;ale przez UoZP wszyscy muszą palić głupa :D

 • qaz – 08.10.2009

  Ja za bardzo nie rozumiem, co mają N8 do tego przetargu:D Przetarg jest na GT8S.

 • KW – 08.10.2009

  To mają do tego że są to pojazdy dwukierunkiwe jeżdżące obecnie po Krakowie. Innych nie zauważyłem. I jakoś nigdzie w specyfikacji nie widziałem , żeby było napisane dostawa wagonów GT8S.

 • jatal – 08.10.2009

  Właśnie na tym polega ta "zabawa", że nie mogą napisać wprost co kupują. :D

 • KW – 08.10.2009

  no coś Ty? Poważnie?

 • Tomasz Flaga – 08.10.2009

  Napisałem ostatnio w komentarzu, żeby zmienić "Norymbergii" na "Norymbergi". Mój komentarz zniknął, błędy w artykule zostały. Może trzeba wreszcie zajrzeć do słownika?

 • jatal – 09.10.2009

  @KW: Jak najpoważniej - kupią GT8S. Powinieneś o tym wiedzieć, albo (jak napisał Combino) też należysz do grupy palącej głupa. Tylko po co wtedy taka odpowiedź dla qaz-a?

 • KW – 09.10.2009

  Litości. Ile ty masz lat? Musisz sobie udowodnić za wszelką cenę, że masz racje i wiesz już jaki będzie wynik przetargu. Niestety żyjemy w Polsce i MPK zanim coś kupi to musi ogłosić przetarg. A zanim ogłosi kto wygra to musi działać zgodnie z procedurami bo takie jest prawo. Więc nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie latał i ogłaszał że wygra Zdzisek albo Mietek i jego produkt. Przetarg jest na pojazdy dwukierunkowe, a po Krakowie jeździ to co jeździ. Czy tak trudno jest pojąć, że jak się coś pisze to trzeba opierać się na faktach. A ty informujesz wszem i wobec, że nie mogą napisać w specyfikacji, co kupują i jeszcze się z tego cieszysz, bo to przecież tak odkrywcze jest, że wybuch radości jest aż nadto wskazany. Rzeczywiście jak tak czytam te odkrycia to aż mi się chce palnąć głupa cokolwiek by to znaczyło.

 • qaz – 10.10.2009

  Spróbuj kupić w obecnych warunkach wagony używane w takiej ilości, nie mając wcześniej zaklepanego dostawcy... Przetarg jest, bo musi być. A i tak wiadomo, że jest na GT8S. Nawet mpk się z tym nie kryje przyznając otwarcie, iż chce kupić te wagony, a przetarg wynika jedynie z wymogów prawa. N8 nawet gdyby kupić chcieli (a chcieli) to już nie ma za bardzo skąd.... I tak dobrze, że GT8S idą do Krk, bo ochotę na nie miał również Poznań;P

 • – 10.10.2009

  @KW: Wystarczyło troche chęci i inicjatywy zeby pogrzebać trochę po sieci i znalezc wypowiedzi p. Pilszka ze MPK jest własnie zinteresowane pozyskaniem wagonów GT8S. Nawet w Krakowie jest już jeden wagon po częsciowej estetyzacji który niedługo już pewnie wyjedzie na miasto. Zdjęcia jego tez już krązą tez necie i całkowitą ignorancją było zamieszczanie zdjęc wagonów nie mających związku z przetargiem.

 • KW – 10.10.2009

  A do osobnika jatal - komentarze pozamerytoryczne będą kasowane - zostało to jasno zakomunikowane i zgodnie z tym komunikatem jesteśmy ubożsi o jeden komentarz.

 • KW – 10.10.2009

  Wypowiedzi pana Pilszczka (o tym samym móiwmy prawda?) były w InfoTramie w swoim czasie i w odpowiednim miejscu. I o tym wagonie też już było. W kwestii zdjęć pozostaniemy przy swoich zdaniach. Nigdzie nie napisałem , że chcą kupić N8S, jedynie że są to wagony dwukierunkowe jeżdżące po Krakowie. Oferty mają spływać do 10.11. Jak bedzie po fakcie, to zapewne nie omieszkamy o tym poinformować. A tak na marginesie wystarczyło ze zrozumieniem przeczytać komentarz Combino i cała reszta jest zbyteczna.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....