TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Monachium kupuje kolejne Avenio
INFOTRAM - Opublikowano: 18.09.2015 10:35:09 8 komentarzy
fot. Siemens

Siemens wygrywa przetarg na dostawę 22 tramwajów dla Monachium z opcją na kolejne 124 pojazdy. Producent dostarczy niemieckiemu miastu wagony z rodziny Avenio. Wartość zamówienia podstawowego to 70 mln €. Obejmuje ono dziewięć dwuczłonowych, dziewięć trzyczłonowych i cztery czteroczłonowe tramwaje. Wszystkie rzecz jasna niskopodłogowe. Dostawy rozpoczną się w połowie 2017 roku.

Wspomniana opcja na zakup kolejnych 124 wagonów obejmuje pojazdy o różnej długości. Jeżeli miasto zdecyduje się na skorzystanie z niej kolejne Avenio będą dostarczane w latach 2018 ? 2028. Całkowita wartość zamówienia może sięgnąć nawet 300 mln €.

To drugie zamówienie z Monachium na Avenio. Od ubiegłego roku w mieście kursuje 19 czteroczłonowych wagonów. Umowa na zakup kolejnych ma zostać podpisana do końca miesiąca.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Siemens
Monachium
Avenio
 • z – 18.09.2015

  A co innego mili by kupić

 • Wiecie kto – 18.09.2015

  Hahahhahaaha solaris obszedł się smakiem. Buahhahahaha

 • tlk – 18.09.2015

  Gruby pesa też nie wygrała, więc nie masz się z czego śmiać

 • Combino – 18.09.2015

  Miał wygrać Siemens i wygrał; każde inne rozwiązanie byłoby MEGASENSACJĄ. Dlatego w tym wypadku nie ma wątpliwości,że opcje będą realizowane (jeśli nie całe,to tylko ze względu na ewentualne ograniczenia finansowe MVG lub mniejsze potrzeby wymiany). A same opcje (jakby co) wystarczą na wymianę wszystkiego co jeździ po Monachium (przy założeniu rozbudowy mogą zostawić po 2028 tylko to co młodsze od drugiej generacji ADTranzów).

 • Marcin – 20.09.2015

  Ogólnie lepiej się stało... Solaris rok temu dostarcZył pierwsze tramino dla brunszwiku a 6 woZów w pseudo fabryce jeszcze stoi..

 • Monachijczyk – 05.10.2016

  I bardzo dobrze, że nie Stadler. Przy bezpośrednim porównaniu (regularnej przesiadki z jednego na drugi na tej samej linii) stwierdzam, że Stadlerem jeździ się podobnie jak Tramino. Czyli lepiej niż 105tka, ale Siemens jest o wiele lepszy.

 • J2M – 12.10.2016

  Bardzo ładne tramwaje, w wysokim stopniu zunifikowane- dwu, trzy i czteroczłonowe na wózkach obrotowych.No i kontrakt doskonale sformatowany - z opcjami, które pozwalają swobodnie i bez konieczności urządzania głupkowatych i kosztownych przetargów zakupić w dowolnym czasie w aktualnie potrzebnej liczbie wyselekcjonowany dobry produkt, a nie najtańszy chłam.Wzór do naśladowania dla polskich miast i przewoźników.

 • NM – 12.10.2016

  Idealny dla Krakowa i to w każdej wersji.No i sam przetarg na małą liczbę wagonów z gigantyczną opcją - idealne rozwiązanie na bezproblemowy zakup pożądanego taboru.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....