TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Moderus Gamma zostaje w Gdańsku
InfoTram.pl - Opublikowano: 29.09.2017 12:41:47 16 komentarzy
Moderus Gamma zostaje w Gdańsku

Już dziś, czyli zaraz po zakończeniu targów Trako, Moderus Gamma zjedzie na gdańskie torowiska. Rozładunek zaplanowano na godziny nocne w okolicach Urzędu Miasta.

Gdańskie Autobusy i Tramwaje skorzystają z obecności wagony na wystawie i przetestują go. Dotychczas prototyp kursował po Poznaniu. Już w przyszłym tygodniu będą mogli podróżować nim pasażerowie w Gdańsku. Wyjedzie na linię nr 9. Testy potrwają kilka tygodni.

Modertrans, a zatem producent Gammy, jest obecny w Gdańsku na co dzień. To właśnie poznańska firma wykonywała modernizacje wagonów N8C. Co ciekawe w Gammie zostaną poznańskie kasowniki, które trzeba było przystosować do gdańskich warunków.

Moderus Gamma to jeden z dwóch pokazywanych w Gdańsku tramwajów. Tramino Lipsk nie będzie testowane na tamtejszych torach.

Jak już informowaliśmy na łamach InfoTram.pl Gamma została nagrodzona w kategorii Tabor Szynowy za tramwaj Moderus Gamma w konkursie Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej o nagrodę Prof. Jana Podoskiego, przyznawaną dla najlepszych wyrobów i innowacyjnych rozwiązań technicznych i nowoczesnych technologii przeznaczonych dla trakcji elektrycznej w komunikacji miejskiej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Modertrans
GAiT
Moderus Gamma
 • Tramicus365 – 29.09.2017

  A później zapraszam na testy do Wrocławia. Miasto zamówiło łącznie u Modertransu 62 Bety (6+3+13+40), więc mam nadzieję, że Producent chętnie przyśle do nas i Gammę na kilka tyg. testów.

 • zibi – 29.09.2017

  Obawiam się iż Wrocław już go nie odda a Poznań będzie musiał się zadowolić zielono żółtymi w przyszłym roku- w końcu za takie zaufanie należy się co nieco.Jechałem kilka przystanków tym niebieskim, nie wiem jaka jest zastosowana technika,ale wiem iż jest wybitnie cichy.

 • grek – 29.09.2017

  @zibi - chyba Gdańsk

 • mnich – 29.09.2017

  Jakie on ma wózki ? obrotowe

 • asw – 29.09.2017

  Niebieski kolor Gammy idealnie wpasuje się w komunikację tramwajową Wrocławia, a także Krakowa, jeśli testowany będzie na tamtejszych trasach. I z pewnością też wzbudzi duże zainteresowanie wśród pasażerów nie tylko z powodu w 100 proc. niskiej podłogi i klimatyzacji, ale też niepowtarzalnego wyglądu, wnętrza, oświetlenia i cichej jazdy. A te elementy również potwierdzam, jadąc Gammą w Poznaniu.

 • neptun – 29.09.2017

  Kabina motorniczego musi byś zamknieta a tramwajarz musi mieć się na baczności, bo przyjdzie Combino i opluje.

 • advisor – 29.09.2017

  @neptunHAHAHAAHAHAHHAHAHAHAHAA tak na poważnie, to Gdańsk chyba się wystraszył kłopotów PESY i chce zasugerować, by podpisać już umowę.

 • max – 29.09.2017

  Teraz jest czas żeby do gry wskoczył Newag co oni śpią ?

 • jurekts – 29.09.2017

  @advior -inacyej Gdańsk ślepo zakochany w Pesie przejrzał na oczy

 • Dr. NO – 29.09.2017

  Po pierwsze - drodzy forumowicze, to jest po prostu JEDYNY prototyp Gammy. Po drugie - chce w końcu zobaczyć Gammę w badziewiastych zielono-żółtych barwach w Poznaniu. Tak dla przypomnienia w prototypie wózki sztywne, dla Poznania mają być skrętne. Po trzecie - zawsze są jakieś choroby wieku dziecięcego, Pesa Twist to przechodziła.Pozostaje zatem czekać

 • Adam – 30.09.2017

  Gdańsk testuje Gamma po tym jak Pesa zrezygnowała z dostawy.

 • n2m – 30.09.2017

  Pesa z niczego nie zrezygnowała, jak tylko Gdańsk będzie miał potwierdzenie otrzymania kasy, to umowa zostanie podpisana.

 • zibi – 30.09.2017

  @n2m Pesa z niczego nie zrezygnuje jak ? dostanie szybką kroplówkę.Gdańszczanie będą nieć skale porównawczą pomiędzy tramwajami- taki jest sens testów Gammy.Mimo wszystko życzę zrealizowania kontraktu na odpowiednim poziomie technicznym oraz w terminie.

 • adax – 01.10.2017

  Zostaje w Gdańsku, bo poprosił o to Modertrans, Kabina malutka,wysoka osoba będzie miała problem z prowadzeniem. Tramwaj na który nikogo nie stać w tej wersji. Jeżeli trafi do produkcji , będzie zubożony o jakieś 7 000 000 PLN. Obecna cena to około 15 000 000 PLN.

 • ojboli – 02.10.2017

  Słyszałem odmienne, bardzo pozytywne opinie o tej kabinie. Reszta wypowiedzi też taka, aby "niechcący" dowalić... I po co to?

 • n2m – 03.10.2017

  Taki tramwaj to jeżdżący demonstrator możliwości technicznych i technologicznych producenta.Powinien być w miarę szeroko zaprezentowany w różnych miastach i tak się teraz dzieje.Nie ma w tym nic dziwnego ani nadzwyczajnego.Przewoźnik na podstawie takiej testowej eksploatacji może albo i nie wyciągnąć wnioski na przyszłość, które pomogą mu w optymalizacji zamówień taborowych.A dla producenta to reklama, albo antyreklama w zależności od jakości wyrobu.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....