TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Moderus Beta czyli Skarbek
INFOTRAM - Opublikowano: 20.09.2015 20:25:50 5 komentarzy
fot. TŚ

I wszystko jasne. Tramwaje Moderus Beta dla Tramwajów Śląskich będą nazywać się Skarbkami. Tak zdecydowali pasażerowie, którzy wybrali imię dla najnowszych nabytków przewoźnika.

W pierwszym etapie konsultacji można było zgłaszać swoje propozycje imienia dla 12 nowych tramwajów. Do Tramwajów Śląskich wpłynęło blisko 300 listów elektronicznych z imionami. Propozycje były bardzo różne i niewiele z nich się powtarzało. Najczęściej wskazywanym imieniem był Paulek, jednak takie imię nosi jeden z zabytkowych wagonów typu N, obsługujący linię nr 38 w Bytomiu. Z tego powodu nie brano go pod uwagę. Drugie pod względem popularności imię to Katarzynka i to imię zostało zakwalifikowane do drugiego etapu konsultacji. Ze względu na to, iż żadne z pozostałych imion nie zyskało przewagi głosów nad innymi, postanowiono oddać pod głosowanie tylko dwie nazwy. Obok Katarzynki do głosowania zaproponowano drugą nazwę ? Skarbek, czyli ? zgodnie z podaniami i legendami ? duch zamieszkujący kopalnie, strzegący pracujących górników i podziemnych zasobów naturalnych. To właśnie to imię wybrali w drugim etapie głosujący. Wyniki przedstawiono na sobotnim dniu otwartym Tramwajów Śląskich.

Łącznie przewoźnik zakupił w firmie Modertrans 12 wagonów Moderus Beta. Kosztowały 47 mln zł, zakup został dofinansowany ze środków unijnych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Moderus
Modertrans
Tramwaje Śląskie
 • Wiecie kto – 21.09.2015

  Chyba skarbonkami. ....buahahhahahahahaha zobaczą ile będą musieli ładować w tej złom to szybko zmienia nazwę. Buahahhahahahahaha

 • cymbergaj – 21.09.2015

  Do : Wiecie kto-Gruby! Jesteś nudny jak flaki z olejem !

 • www – 21.09.2015

  I tak wygląda normalny tramwaj, który mógłby jeździć na Śląsku: http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/doprava/nova-tramvaj-evo1-vyrazi-do-ulic-prahy-na-zkousku_345595.htmlTo byłby prawdziwy postęp, a nie wysokopodłogowe Bety.

 • kubex – 23.09.2015

  @www: no chyba żartujesz. Nie dość że to do czego podlinkowałeś jest paskudne (jak już wiele razy podkreślałem - to kwestia gustu, więc tu możesz się nie zgodzić), ale Beta jest tania, ma niską podłogę i jest Polska. Alfy już mamy więc będą tańsze serwisy (oba modele dzielą ze sobą jakieś tam części na pewno).

 • Der Dicke Bromberger aus Oberschlesien – 05.11.2015

  [komentarz usunięty, powód: -]

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....