TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Modertrans odrestaurował wagon Carl Weyer
MODERTRANS - Opublikowano: 12.05.2015 12:23:07 3 komentarze
Modertrans odrestaurował wagon Carl Weyer

Wagon Carl Weyer o numerze bocznym 305, wyprodukowano w 1905 roku. Przez wiele lat niszczał w zapomnieniu, dopiero 8 kwietnia 2009 roku został odnaleziony na działce w Fabianowie. Dzięki przejęciu przez MPK Poznań oraz Klub Miłośników Pojazdów Szynowych wagon mógł zostać odnowiony. Renowacją zabytku zajęła się firma Modertrans Poznań w oddziale w podpoznańskich Biskupicach. Przez kilka lat dokładano wszelkich starań, aby przywrócić wagonowi dawny blask. W oparciu o dostępną dokumentację, archiwalne zdjęcia oraz zachowane elementy odnalezionego wagonu odwzorowywano każdy detal wyposażenia tramwaju.

Wykonana przez Modertrans replika wagonu Carl Weyer została zaprezentowana na Międzynarodowych Targach Poznańskich 5 maja 2015 z okazji obchodów 135-lecia MPK Poznań.

Również w ramach jubileuszu 21 czerwca odbędzie wielka parada, podczas której mieszkańcy będą mogli podziwiać tramwajowy oraz autobusowy tabor należący do MPK Poznań. Wśród prezentowanych pojazdów nie zabraknie wagonu Carl Weyer, a paradę otworzy tramwaj konny, prowadzony przez prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka.

Modertrans Poznań w 2015 roku rozpoczął dziesiąty rok swojej działalności. Firma dynamicznie się rozwija i cały czas pozyskuje nowych klientów, wygrywając kolejne przetargi. Aktualny portfel zamówień znacznie przekroczył 100 mln złotych.

Konsorcjum Modertrans Poznań oraz Politechniki Poznańskiej pracuje także nad innowacyjnym tramwajem Moderus Gamma. Jest to projekt współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Jazdy testowe nowego tramwaju planowane są na 2016 rok.

Modertrans Poznań to również przedsiębiorstwo, które inwestuje w wiedzę i umiejętności młodej kadry. W wakacje odbędzie się IV edycja stażu w ramach programu Inżynier Przyszłości, w którym Firma regularnie bierze udział. W ramach tej edycji szeregi Firmy zasili blisko trzydziestu studentów Politechniki Poznańskiej, którzy poszerzą swoją wiedzę oraz zdobędą nowe doświadczenie z zakresu projektowania, produkcji oraz serwisowania naszych pojazdów. Współpraca ze studentami uczelni technicznej to nie tylko aspekt edukacyjny. Nowe pomysły oraz świeże spojrzenie studentów, to również impuls do dalszego rozwoju Firmy.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Modertrans
MPK Poznań
 • z – 12.05.2015

  Jak na dziesięciolatka ładnie się pną,dobrze ułożona firma od góry jak i dołu.Kreatywna młodzież przynieść może same plusy przykład dla innych narzekaczy.

 • hahaha – 12.05.2015

  100 mln gruba kasa jak na branżę kolejowa ;)

 • x – 12.05.2015

  InfoRail jest zakładkę obok :)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....