TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Modernizacja pętli tramwajowej Motoarena zakończona
INFOTRAM/MZK TORUŃ - Opublikowano: 23.02.2015 14:54:01
Modernizacja pętli tramwajowej Motoarena zakończona

Jeden z kluczowych punktów na tramwajowej mapie Torunia przeszedł prawdziwą metamorfozę. Pętla została oddana do eksploatacji z końcem stycznia ?poinformował nas Piotr Reich, Rzecznik prasowy MZK Toruń.  Modernizacja popularnej Motoareny składała się z wielu elementów, a końcowy efekt robi duże wrażenie. Koszt całej inwestycji wyniósł 9 827 700 złotych brutto. Inwestycja przyniosła wiele korzyści zarówno osobom korzystającym z transportu tramwajowego, jak i motorniczym. Przyczyni się także do zmniejszenia kosztów eksploatacyjnych MZK.

Przystanki znajdujące się na terenie pętli zostały dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Pętla została wyposażona w cztery platformy przystankowe. Podniesienie rzędnych platform do poziomu podłogi nowych tramwajów ułatwi korzystanie z nowego taboru m.in. osobom starszym czy niepełnosprawnym, poruszającym się na wózkach inwalidzkich. Dodatkowo z myślą o osobach niedowidzących i słabowidzących platformy zostały wyposażone w pasy bezpieczeństwa z wypustkami, wykonane z płyt w kolorze odróżniającym się od pozostałej nawierzchni platformy. Ponadto na przystanku dla wsiadających pasażerowie mogą ochronić się przed opadami deszczu bądź śniegu dzięki zamontowanym dwóm wiatom. To dobra informacja przed rozpoczęciem sezonu dla amatorów sportu żużlowego. W trosce o bezpieczeństwo pasażerów na terenie całej pętli pojawiły się wygrodzenia zabezpieczające przed wtargnięciem pieszego pod tramwaj oraz chroniące pieszych przed samochodami. Wybudowane zostały specjalne systemy chodników bezpośrednio kierujących pasażerów do poszczególnych platform. Nie zapomniano także o miłośnikach rowerów: wyremontowano ścieżkę rowerową, a także przygotowano plac pod przyszłe miejsca parkingowe dla rowerów.

Zyskają nie tylko motorniczowie

W lepszych warunkach będą także pracować motorniczowie, ponieważ modernizacji został poddany także budynek socjalny. Zlikwidowano bezodpływowy zbiornik na ścieki, i podłączono budynek do kanalizacji sanitarnej. Dodatkowo motorniczowie korzystają ze specjalnych kart, które umożliwiają wejście do budynku i otwieranie szlabanu zainstalowanego na wjeździe na wyremontowany parking dla pracowników.Na pętli przebudowano cały układ torowy oraz dobudowano dodatkowe tory odstawcze, które zostały odgrodzone, co zapewni ochronę parkowanym tam tramwajom. W sumie wybudowano osiem rozjazdów, cztery z nich są sterowane automatycznie z tramwaju, a pozostałe mechanicznie. Wszystkie zwrotnice w obrębie pętli zostały wyposażone w grzałki ogrzewające rozjazdy, dzięki czemu przy niskich temperaturach nie będą zamarzać. Ponadto wymieniono słupy trakcyjne, oświetlenie drogowe, a także zainstalowano oświetlenie wewnętrze pętli, między innymi torów odstawczych oraz platform przystankowych. Wszystkie prace budowlane wykonane zostały w przeciągu sześciu miesięcy.

W ramach kolejnych działań na platformie przystankowej dla wsiadających zostanie dodatkowo zamontowana także tablica systemu informacji pasażerskiej z godzinami odjazdu tramwajów, która będzie wyposażona w informację głosową, pomocną dla osób niedowidzących i słabowidzących. Modernizacja pętli tramwajowej Motoarena to jeden z elementów projektu pod nazwą ?Integracja systemu transportu miejskiego wraz z zakupem taboru tramwajowego w Toruniu ?BiT-City?współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach programu Infrastruktura i Środowisko, którego celem jest poprawa sprawności funkcjonowania transportu tramwajowego w mieście.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZK Toruń
pętla
remont

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....