TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Mikołajowy tramwaj w Gdańsku. Z profilaktyką i rejestracją dawców
- Opublikowano: 06.12.2019 13:15:53
Mikołajowy tramwaj w Gdańsku. Z profilaktyką i rejestracją dawców (foto: GAiT)

Profilaktyczne badania, rejestracja potencjalnych dawców szpiku, oświadczenia woli w sprawie oddania organów do transplantacji oraz nauka udzielania pierwszej pomocy.

6 grudnia, już po raz szósty, w ramach akcji "Zrób prezent – podziel się sobą", na gdańskie tory wyjechał specjalny mikołajkowy tramwaj.

Podczas przejazdów, będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. Wiele osób wciąż czeka na przeszczep i szuka bliźniaka genetycznego, a każda nowa osoba zarejestrowana w bazie dawców zwiększa ich szanse. Wolontariusze będą także rozdawać pasażerom oświadczenia woli w sprawie dawstwa po śmierci organów do transplantacji. Ratownicy medyczni będą pokazywać jak udzielać pierwszej pomocy i umożliwią ochotnikom przeprowadzenie treningowej resuscytacji na specjalnym fantomie. Do dyspozycji pasażerów tramwaju będą także studenci medycyny, którzy przeprowadzać będą badania poziomu cukru we krwi i ciśnienia tętniczego oraz doradzą w razie nieprawidłowości. Nie zabraknie też mikołajkowych atrakcji: słodyczy i upominków.

Mikołajkowy tramwaj "Zrób prezent – podziel się sobą" jeździł będzie na trasie Strzyża – Siedlce w godz. 15.05 – 19.30. Widoczny będzie już z daleka, zostanie bowiem specjalnie oświetlony. Przejazdy mikołajkowym tramwajem są bezpłatne. Rozkład jazdy

Warto wsiąść do mikołajkowej Pesy, zaangażować się akcję niesienia pomocy potrzebującym i poczuć świąteczną atmosferę.

Organizatorami akcji są: Fundacja z Pompą – Pomóż Dzieciom z Białaczką, Fundacja imienia Bartka Kruczkowskiego Organiści, Stowarzyszenie Na Rzecz Ratownictwa "Adiutare", Koło Pediatrii przy Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii GUMed oraz Gdańskie Autobusy i Tramwaje.

Spółka GAiT angażuje się w akcje prospołeczne angażujące pasażerów i skupione na pomocy najbardziej potrzebującym. I tak, m.in. w ramach odpowiedzi Miasta Gdańska na narastający od kilku lat problem społeczny, jakim stały się zadłużenia mieszkańców, zabytkowy tramwaj GAiT 18 listopada już po raz kolejny wziął udział w akcji “Weź bilet i skasuj długi". W tramwaju dyżurowali specjaliści, którzy podpowiadali m.in. jak wyjść z pętli kredytowej, rozłożyć spłatę czy prawidłowo zaplanować domowy budżet. GAiT co roku włącza się także w akcję "Autobus SOS" dedykowaną pomocy osobom w kryzysie bezdomności w czasie, gdy ci najbardziej tego potrzebują. Przypomnijmy, "Autobus SOS" kursowanie rozpoczął 11 listopada i służył będzie pomocą codziennie do końca marca 2020 roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
Gdańsk
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....