TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Mieszkańcy Gocławia nie chcą linii tramwajowej
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 02.12.2019 10:45:21 1 komentarz
Mieszkańcy Gocławia nie chcą linii tramwajowej

Mieszkańcy stołecznego Gocławia nie chcą drogi i tramwaju. Nie zgadzają się na wycinkę drzew i dewastację terenów zielonych podczas realizacji tej inwestycji. Zbierają podpisy pod petycją w tej sprawie do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Czterokilometrowa trasa tramwajowa miała połączyć – zgodnie w planami – al. Waszyngtona z Gocławiem. "Początkowo mówiono nam, że ma być to cichy tramwaj na zielonym torowisku. Jednak w kwietniu tego roku Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych ogłosił zamówienie na opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej budowy drogi" – powiedział PAP szef Stowarzyszenia z Rezerwą, które prowadzi akcję zbierania podpisów pod petycją, Paweł Rytt.

Dodał, że na budowę drogi wraz z linią tramwajową w formie zaproponowanej przez ZMID zgody nie ma.

Rytt przyznał, że mieszkańcy osiedla przy ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego, nie sprzeciwiali się budowie linii tramwajowej. Konsultacje społeczne w tej sprawie się odbyły w 2016 r. Wskazał jednak, że wówczas nie było mowy o budowie drogi. Jezdnia wraz ze ścieżkami rowerowymi, chodnikami i torowiskiem tramwajowym ma – według nowych planów - przebiegać pasem zieleni.

"Chodzi nam przede wszystkim o zachowanie zieleni" – zapewniła wiceszefowa stowarzyszenia Sylwia Winnicka. Z decyzji środowiskowej z 2016 r. wynikało, że tylko pod budowę linii tramwajowej miało być wyciętych ok. 600 drzew. "Do tej pory nie uzyskaliśmy informacji ile drzew pójdzie pod topór w czasie budowy drogi, ale domyślamy się, że będzie ich o wiele więcej" – dodała.

Paweł Rytt zwrócił uwagę, że miejsce, w którym miałaby powstać droga jest jednym z niewielu terenów zielonych w tej okolicy. W ocenie mieszkańców zachowanie ich i przekształcenie w park angielski z pewnością ograniczyłoby negatywne skutki zanieczyszczenia powietrza i hałasu.

Aktywiści Stowarzyszenia z Rezerwą zebrali pod petycją już ponad 500 podpisów. W ocenia Rytta to całkiem dobry wynik biorąc pod uwagę, że w budynkach na osiedlu przy ul. Nowaka-Jeziorańskiego mieści się ok. 2,5 tys. mieszkań.

Zgodnie z zapowiedziami stowarzyszenia petycja ma trafić na biurko prezydenta Rafała Trzaskowskiego na początku grudnia.  Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa. linia
budowa
  • andrzejh69 – 02.12.2019

    Tytuł wprowadza w błąd, bo jak wynika z treści artykułu mieszkańcy chcą tramwaju, a nie drogi.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....