TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Metelica dla Petersburga
InfoTram - Opublikowano: 26.08.2016 13:54:02 13 komentarzy
Metelica dla Petersburga

Jak już informowaliśmy na łamach InfoTram Stadler dostarczy 23 tramwaje Metelica dla Petersburga. Teraz poznaliśmy więcej szczegółów, jest też wizualizacja pojazdu.

Stadler opracował nowy szerokotorowy tramwaj i z powodzeniem wprowadził go na rosyjski rynek. Większość prac produkcyjnych będzie realizowana w mińskiej fabryce, część zostanie wykonana w Szwajcarii. Termin przekazania pierwszych sześciu pojazdów to koniec lipca 2017 r.

Po oficjalnej prezentacji w Mińsku, która odbyła się w 2014 roku, prototyp udał się na tourne po Rosji. W międzyczasie został nawet nagrodzony przez pasażerów jako najładniejszy tramwaje w paradzie tramwajowej w Moskwie. Pierwszym miastem, jakie zamówiło takie tramwaje jest jednak Petersburg.

"Stadler jest bardzo zadowolony, że z powodzeniem wprowadził pojazd własnej konstrukcji na rynek rosyjski. Z przyjemnością przyjęliśmy przyznane tej umowy i mamy nadzieję, że nasz tramwaj Metelica pomoże nam wygrać kolejne przetargi w Rosji" ? powiedział Peter Spuhler, właściciel Grupy Stadler.

Według Stadlera popyt na nowe tramwaje w Rosji jest duży i obecnie prowadzonych jest kilka przetargów na dostawy tramwajów szerokotorowych. Łączne zamówienia mogą objąć nawet kilka tysięcy tramwajów, w ciągu kilkunastu najbliższych miesięcy. Wiąże się to z koniecznością odnowy taboru przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w piłkę nożną w 2018 roku.

Tramwaje Metelica rozpoczną kursowanie po nowej sieci tramwajowej już w sierpniu 2017 roku, oferując najwyższe standardy komfortu w transporcie miejskim zarówno dla pasażerów, jak i obsługi.

Trzyczłonowy, niskopodłogowy tramwaj posiada pięć drzwi dwuskrzydłowych z obu stron, co pozwala pasażerom na łatwe wejście i wyjście z pojazdu. Wewnątrz zostało wydzielone miejsce dla rowerów, wózków dziecięcych i inwalidzkich. Pojazdy są jak wspomnieliśmy dwukierunkowe i mają 33,45 metrów długości, 66 miejsc siedzących dla pasażerów przy całkowitej pojemność 370 osób.

Umowa ta jest szczególnie ważna dla Stadlera, ponieważ fabryka w Mińsku była niedostateczne wykorzystywana po kryzysie naftowym i gazowym oraz wynikającym z tego spadku kursu rubla. Nowe zamówienie z Petersburga choć trochę pomoże poprawić jej wydajność.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Stadler
Petersburg
Metelica
 • perr – 26.08.2016

  Paskudny !

 • www – 26.08.2016

  W realu wygląda lepiej niż na rysunku. No chyba, że planowane malowanie zepsuje efekt.

 • Loek – 26.08.2016

  Priekrasnyja

 • Aaa – 26.08.2016

  -aja- jeśli już

 • IMHO – 27.08.2016

  Ladniejszy od fokstrota

 • Combino – 27.08.2016

  ^^ W którym miejscu? :D

 • Combaino. – 28.08.2016

  W każdym ruskim calu.

 • silka – 28.08.2016

  Na paradzie w moskwie były wszystkie tramwaje oprócz Fokstrota gdyż to on jest uznawany w Moskwie za najładniejszy i najsprawniejszy. Ale wiadomo kto, nie chciał aby taka nagroda poszła do Polskiego producenta.

 • Qwertyn – 28.08.2016

  Metelica bije fokstrota na glowe wizualnie. Patrząc na oba tramwaje czuje duzą przewage Stadlera nad pesa.

 • Combino – 28.08.2016

  ^^ Ależ mnie rozbawiłeś :D

 • Rysiu – 29.08.2016

  Ale brzydal i jeszcze to malowanie, ble...

 • Leonidas – 01.09.2016

  Stare tramwaje z Petersburga ponoc Elblag kupuje

 • Combino – 01.09.2016

  ^^OOOooo,kurpiowski wywrotowiec w końcu znalazł sobie nowy nick (albo został do tego zmuszony); czyli odtąd jak objadę za coś allensteinera,to będę miał pewność że zasłużenie,za jego własne słowa :DI jeszcze jedno,głupi Kurpiu: nie ten rozstaw szyn,nie ta skrajnia... i jeszcze kilka innych rzeczy ;)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....