TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Marki zgłaszają uwagi do ZTM. Trzy postulaty
TransInfo.pl - Opublikowano: 28.05.2019 11:19:24
Marki zgłaszają uwago do ZTM. Trzy postulaty (foto: UM Marki)

Do 23 czerwca Zarząd Transportu Miejskiego prowadzi konsultacje społeczne w sprawie zmian w komunikacji publicznej po otwarciu stacji metra przy Trockiej.

Dojdzie do tego na początku nowego roku szkolnego. Zamiarem ZTM jest skierowanie jak największego strumienia autobusów do nowej stacji metra. Dotyczy to również trzech linii kursujących przez Marki. Linie 140, 340 i 738 miałyby kończyć bieg przy Trockiej (240 bez zmian). W zamian ZTM proponuje zwiększenie częstotliwości autobusów w Markach. Dzięki temu w godzinach szczytu miałoby przybyć 450 więcej wolnych miejsc w autobusach.

Miasto wzięło udział w konsultacjach i przedstawiło uwagi. W piśmie podpisanym przez burmistrza Jacka Orycha znajdują się trzy postulaty:

- utrzymanie przystanku końcowego do Dworca Wschodniego jednej z linii obsługującej Marki

"Planowany przystanek końcowy dla wszystkich linii obsługujących pasażerów z Marek przy stacji Trocka wymusza wykonanie dodatkowej przesiadki w podróżach do przystanku Dw. Wschodni. W opinii mieszkańców nie jest to rozwiązanie korzystne, gdyż obecnie pasażerowie z Marek korzystają z bezpośredniego połączenia linii 140 lub 738 do tego ważnego węzła przesiadkowego. W ramach wprowadzanych zmian istotne jest utrzymanie połączeń bezpośrednich zarówno do węzła przesiadkowego Dw. Wschodni (kolej, SKM) , jak i nowego węzła, tworzonego przy stacji Trocka (autobusy, metro)" – czytamy w piśmie

- utworzenia linii pośpiesznych, które skrócą przejazd komunikacją miejską do węzłów przesiadkowych

"Linie 140 i 340 poza granicami miasta Marki proponujemy jako linie pośpieszne (np. pozostawienie przystanków Wolności, Młodzieńcza, Trocka dla destynacji metro Trocka oraz Wolności, Młodzieńcza, Trocka, Piotra Skargi, Dw. Wileński dla destynacji Dw. Wschodni). Pozwoli to ograniczyć korzystanie z pojazdów indywidualnych wjeżdżających do centrum Warszawy na rzecz zwiększenia korzystania ze sprawnej komunikacji publicznej" – zachęca nasz ratusz.

- wprowadzenie zaproponowanej częstotliwości linii 140 w godzinach szczytu co 10 minut.

"W ubiegłym roku sygnalizowaliśmy potrzebę zwiększenia częstotliwości z kierunku Czarnej Strugi, na której stale przybywa mieszkańców i zwiększa się liczba budynków mieszkalnych" – informuje miasto.

- Te postulaty wpisują się w oczekiwania mieszkańców Marek i są odzwierciedleniem uwag zgłaszanych w toku konsultacji społecznych – podkreśla burmistrz Jacek Orych.

Samorządowiec namawia mieszkańców do udziału w konsultacjach. Swoje uwagi można przedstawić osobiście podczas spotkań z ZTM (najbliższe 2 czerwca w ratuszu przy ul. Kondratowicza 20 w godz. 11-16) oraz elektronicznie na adres konsultacje@ztm.waw.pl .Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Marki
ZTM Warszawa
linia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....