TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Małgorzata Ferdek najlepszym motorniczym w Krakowie
InfoTram.pl - Opublikowano: 10.09.2018 11:00:17
Małgorzata Ferdek najlepszym motorniczym w Krakowie

W piątek, 7 września w konkursie MPK Kraków "Bezpieczna jazda komunikacją miejską" rywalizowali motorniczowie i elektromechanicy.

Spośród 12 motorniczych najlepiej z wszystkimi zadaniami poradziła sobie kobieta – Małgorzata Ferdek z zajezdni tramwajowej Nowa Huta. Drugie miejsce w konkursie zajął Sebastian Brykalski z zajezdni Nowa Huta, a trzecie Katarzyna Obajtek z zajezdni Podgórze. Drużynowo najlepsza okazała się zajezdnia Podgórze. Podobnie jak w przypadku rywalizacji kierowców konkurs sprawdzał wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz umiejętność płynnej i bezpiecznej jazdy tramwajem.

Szynowy konkurs

Motorniczowie musieli najpierw prowadzić wagon z wyłączonym prędkościomierzem przez wyznaczony odcinek kontrolny z prędkością 10 km/h. W kolejnym zadaniu motorniczowie musieli zatrzymać tramwaj tak, aby drugie drzwi znalazły się na wprost słupka przystankowego. Trudnym zadaniem było także zatrzymanie wagonu w taki sposób, aby pantograf znalazł się w wyznaczonym miejscu na sieci trakcyjnej oraz dojazd do przeszkody i ustawienie tramwaju w takiej odległości, jaką wcześniej motorniczy wylosował. Ważny w tych konkurencjach był nie tylko czas, ale także umiejętność płynnej jazdy. W tramwaju na specjalnej platformie były ustawione trzy kręgle. Zadaniem motorniczych było takie prowadzenie wagonu, aby kręgle pozostały w pozycji stojącej. Bardzo ciekawą konkurencją była rywalizacja zespołowa, w której czterech motorniczych z jednej drużyny musiało prowadzić dwa tramwaje ustawione w przeciwnych kierunkach i połączone specjalnym łańcuchem. Podczas jednoczesnej jazdy jednym tramwajem do przodu a drugim do tyłu nie można było doprowadzić do zerwania łańcucha.

Wszyscy zawodnicy musieli jeszcze wykazać się umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Nagrody za postawę

Oprócz motorniczych rywalizowali także elektromechanicy. Wśród elektromechaników pierwsze miejsce zajął Adam Adamaszek ze Stacji Obsługi Tramwajów Podgórze. Drugie miejsce zajął Artur Gorajczyk ze Stacji Obsługi Tramwajów Nowa Huta, a trzecie Jerzy Sarga z Podgórza. Drużynowo pierwsze miejsce zajęli elektromechanicy z Nowej Huty. Ich zadaniem było jak najszybsze połączenie wagonu z holownikiem oraz wymiana żarówki w kierunkowskazie.

Zanim jednak zarząd MPK Kraków  wręczył nagrody dla zwycięzców konkursu, ośmiu motorniczych otrzymało wyróżnienia i listy gratulacyjne za swoją postawę i pomoc innym. Ich zachowanie docenił także prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski.

Nagrody za swoją postawę otrzymali: Sławomir Bytomski (za udzielnie pierwszej pomocy i prowadzenie reanimacji), Piotr Dziedzic (za udzielnie pierwszej pomocy w tramwaju), Tomasz Suchocki (za udzielenie pierwszej pomocy osobie leżącej na chodniku), Wojciech Pękala (za pomoc w odnalezieniu zaginionej dziewczynki), Piotr Świdziński (za opiekę nad zaginioną, chorą starszą osobą), Grzegorz Ziernicki (za zatrzymanie osoby podejrzanej o kradzież), Paweł Walczyk (za pomoc osobie niewidomej) oraz Paweł Jamróz (za pomoc osobie niewidomej).

Konkurs MPK Kraków  "Bezpieczna jazda komunikacją miejską" daje okazję nie tylko do rywalizacji pracowników krakowskiego przewoźnika. Jest także okazją do ćwiczenia umiejętności ważnych w codziennej pracy kierowców i motorniczych. W konkursie duży nacisk jest bowiem położony na płynne i bezpieczne prowadzenie pojazdów oraz pomoc pasażerom.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konkurs
motorniczy
MPK Kraków

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....