TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Lwowski dylemat: Kupować czy modernizować?
InfoTram.pl - Opublikowano: 14.03.2017 14:56:13 5 komentarzy
Lwowski dylemat: Kupować czy modernizować?

We Lwowie trwają prace nad odnową i odbudową posiadanego taboru tramwajowego i trolejbusowego. W ubiegłym roku odnowione zostały trzy tramwaje i trzy trolejbusy. Burmistrz Lwowa Andrij Sadovij zapowiada, że prace te będą kontynuowane w roku bieżącym.

"Dziś mamy dwie opcje: zakup nowych pojazdów bądź modernizacja posiadanych wozów. Tak naprawdę dotychczas udało nam się wyremontować trzy tramwaje i trzy trolejbusy w ubiegłym roku. W tym roku dalej będziemy remontować wozy, nie istnieją inne opcje. Nowy sprzęt jest bardzo drogi. Trzeba zrozumieć, że nowy tramwaj kosztuje w rzeczywistości ponad milion euro. Remont jest tańszy, a chcemy, żeby wszystkie nasze pojazdy były w dobrym stanie. Oczywiście ludzie chcą lepszej obsługi, większego komfortu, a to jest ogromny koszt. Za 60 milionów hrywien, które płacimy za energię elektryczną, można kupić 10 nowych wozów "- wyjaśniał Andrij Sadovij.

Przypomnijmy, że we Lwowie jedyne nowe tramwaje to Elektrony dostarczane w latach 2013-2014. Podstawę taboru stanowią Tatry, które często wymagają remontów. Pochodzą bowiem głównie z lat osiemdziesiątych XX w. Z wypowiedzi burmistrza jasno wynika, że miasta na zakupy nowych wagonów na razie nie stać. Pasażerowie muszą zatem uzbroić się w cierpliwość. Pewnie dla Lwowa też nadejdą lepsze czasy.

Więcej informacji o tramwajach we Lwowie znajdziecie w poniższym linku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Lwów
Ukraina
 • www – 14.03.2017

  Na razie Ukraina to biedny kraj, gdzie na dodatek muszą wydawać środki na zbrojenie. Ich gospodarka może w końcu pójdzie do przodu jak wprowadzą porządek gospodarczy i przyciągną zagraniczny kapitał. Na dojście do naszego poziomu będą potrzebowali przynajmniej z 20 lat będą pracowali jak należy. Mści się oligarchiczny system zarządzania państwem.Oprócz remontów nie ma co liczyć na spektakularne zakupy. Chyba, że lokalnych produktów.

 • kubex – 14.03.2017

  Rozwiązanie - wyremontować najbardziej potrzebujące naprawy wagony tak żeby jak najwięcej wagonów było w miarę znośnym stanie - ale później stawiać na nówki - lokalne nie są aż takie tragiczne (słyszałem że Elektrony lepsze są jakościowo od wschodnich autobusów).

 • NM – 15.03.2017

  Trzeba się zwrócić z prośbą o pomoc, w Polsce raczej żadne miasto z taborem wąskotorowym nie pomoże, ale już Zurich chyba tak.Przykład Winnicy pokazuje , że można sprowadzić w miarę zadbany tabor używany.Z nowym taborem mogą być i w przyszłości problemy, bo może on kosztować nawet do dwóch mln euro za 1 wagon przegubowy ok. 30 m.

 • Combino – 15.03.2017

  ^^ Mogliby masowo ściągnąć z Zurychu Tram 2000,ale pewnie znajdzie się bardziej majętny klient...@kubex: Elektrontrans ma przede wszystkim ogromne problemy z produkcją. A czy robią lepszy tabor? Przejęli sporo ludzi z LAZ-a,a jaką chałą są LAZ-y,to wie każdy kto choć w Kielcach zabawił...Poza tym mają jeszcze jeden problem: oni nawet z doprowadzeniem tego co mają do porządku to stoją pod ścianą. Może ich ktoś wspomoże na tej zasadzie co Sarajevo...?

 • TMA – 17.03.2017

  Polskie miasta powinny pomóc miastu Lwów.To byłaby dobre potwierdzenie dla naszych intencji wszechstronnej pomocy dla Ukrainy, widoczne prawie na każdym kroku , codziennie, chociaż nie wiadomo , czy niektórzy zacietrzewieni Ukraińcy byliby z tego zadowoleni.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....