TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Łódzkie Swingi ruszyły, MPK nie straci dofinasnowania
PAP InfoTram - Opublikowano: 23.12.2015 11:39:48 7 komentarzy
Łódzkie Swingi ruszyły (foto: ZDiT Łódź)

Inauguracyjny wyjazd łódzkich Swingów za nami. Tramwaje wyprodukowane przez PESĘ wożą od dziś pasażerów na linii nr 10, kursującej po trasie W-Z. Inauguracja, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, miała miejsce na przystanku pod Centralem. Trzy PESY wyjechały na trasę w 117. rocznicę uruchomienia tramwajów elektrycznych w Łodzi.

- Dokładnie 23 grudnia 1898 roku wyjechały na ulice Łodzi pierwsze tramwaje elektryczne. W 117. rocznicę tego wydarzenia zaprosiliśmy łodzian na pierwszą jazdę naszym najnowszym tramwajem PESA. To nasz drugi zakup od tego producenta, pierwszego dokonaliśmy w 2008 roku. Nabyte wówczas pojazdy jeżdżą na trasie Łódzkiego Tramwaju Regionalnego. Obecnie rozpoczynamy kolejny etap modernizacji taboru tramwajowego; 22 PESY zostały zakupione w ramach remontu trasy W-Z - pierwsze trzy z nich rozpoczną regularną jazdę na trasie "dziesiątki" - podkreśliła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

- Umowę na dostarczenie tramwajów podpisaliśmy rok temu, zaś normalny cykl produkcyjny wynosi 18 miesięcy. To ekspresowe tempo naraziło nas na pewne drobne opóźnienia. Liczba nowych pojazdów będzie codziennie zwiększana i myślę, że w styczniu wszystkie nowoczesne tramwaje wyjadą na trasy - zaznaczył prezes łódzkiego MPK Zbigniew Papierski.

W związku z opóźnieniami w dostarczeniu tramwajów - do Łodzi dotarło ich do tej pory siedem - istniała obawa, że miasto straci uzyskaną na zakup dotację UE. - Dopięliśmy wszystkie dokumenty tak, by nie stracić dofinansowania. Robimy wszystko, aby te tramwaje - w pełni bezpieczne - jak najszybciej dotarły do Łodzi. Pozostałe 15 tramwajów jest na linii montażowej i PESA robi wszystko, aby dostarczyć je niezwłocznie - wyjaśnił Papierski.

Przypomnijmy, że SWING-i to jednoprzestrzenne, pięcioczłonowe, jednokierunkowe i niskopodłogowe pojazdy. Są wyposażone w klimatyzację przedziałów pasażerskich i kabiny motorniczego, automat biletowy, system zliczania pasażerów, a także monitoring z możliwością przesyłania obrazu w czasie rzeczywistym do centrali nadzoru ruchu.

Tramwaje mają także ręcznie rozkładaną rampę umożliwiającą podróżowanie osobom na wózkach inwalidzkich oraz system nowoczesnej informacji pasażerskiej.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
Swing
Łódź
MPK Łódź
 • łks – 23.12.2015

  Kurczę tyle było straszenia o te wszystkie dofinansowania, a teraz się okazuje, że można "dopiąć wszystkie dokumenty". Dorwał ktoś już nowego Swinga, jak wrażenia z jazdy? Bo wizualnie bardzo fajny.

 • ŁDZ – 23.12.2015

  Dopięte, to znaczy jest sposób, żeby uniknąć straty kasy. Głównym warunkiem jest odebranie 22 składów od PESY do 31.12. To jedyny warunek tak naprawdę...Na razie odebrane są 4... i to też "warunkowo". W styczniu mają być dokańczane tak, żeby były w 100% zgodne z SIWZ.

 • pes – 23.12.2015

  Tak się zastanawiam jak szybko owe tramy trafią krzaki tak jak od chyba 10 lat stoją dwa citki /do nie dawna 3/ jak również już od kilku miesięcy, a jeszcze wcześniej także autobusyVOLVO/MERCEDESA na kołkach w krzakach a na miasto Ikarusy ???

 • Sylweriusz – 24.12.2015

  Film z premierowej jazdy https://youtu.be/LDf9SXajrks Swinga w Łodzi

 • Łooodziak – 06.01.2016

  Złomy co tu pisać

 • Zdddddisiek – 06.01.2016

  Pewnie że złomy. Lepsze te cuda techniki pościągane z zachodu.

 • Łooodziak – 07.01.2016

  Akurat tak przynajmniej nie niszczą torowisk. Tak to jest jak ludzie g*** wiedzą a podniecają się nowością czy niską podłogą.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....