TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Łódzkie Eniki już w Elblągu
InfoTram - Opublikowano: 22.08.2016 15:57:12 17 komentarzy
Łódzkie Eniki już w Elblągu (foto: Paweł Aniśkowicz/ Klub Miłośników Tramwajów w Elblągu)

Dwa zakupione w Łodzi wagony 805N są już w Elblągu. Jak informowaliśmy na łamach InfoTram oba tramwaje przeszły zmianę wizerunkową, polegającą przede wszystkim na przemalowaniu i przystosowaniu do elbląskich warunków. Na trasie mają pojawić się z początkiem września.

Oba wagony zakupione od MPK-Łódź przeszły modernizację w 2005 roku. Mogą zatem zastąpić pojazdy, które dotychczas jeździły na elbląskich torach. Te nigdy nie były modernizowane. Oprócz osiemsetpiątek Tramwaje Elbląskie wprowadzą do ruchu także trzy wagony M8C sprowadzone z niemieckiego Muelheim.

Za dwa wagony 805N Elin przewoźnik z Elbląga zapłacił około 250 tys. zł. Kupiono jedynie wagony sterownicze, w Elblągu będą one bowiem kursowały jako ?solówki?.

Jak już informowaliśmy na łamach InfoTram w związku z dostawami ?nowych? wagonów Tramwaje Elbląskie wystawiły na sprzedaż starsze pojazdy. To GT-6 oraz 805Na.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Elbląg
MPK Łódź
805N
modernizacja
Tramwaje Elbląskie
 • kubex – 22.08.2016

  Strasznie to brzydkie. Ten schemat nie pasuje do Łódzkich modern ani trochę.

 • Sosnowiec – 22.08.2016

  Jakie miasto taki tramwaj... .

 • maciej12991 – 22.08.2016

  @SosnowiecSpójrz na szrot jeżdżący po twoich wsiach. :D

 • Combino – 22.08.2016

  @kubex: w jednym masz rację,a mianowicie w tym że dopiero zrobienie obudów świateł w kolorze nadwozia uzmysłowiło mi jakim paździerzem pod względem stylistyki jest żelazko; jednak w malowaniu ZKM Gdańsk to nie biło tak po oczach...@Sosnowiec: aaaa,to Będzin już niby nie obsługuje sosnowieckich linii żelazkami?Ciekawe... :D

 • allensteiner – 23.08.2016

  Wioska na "E" z kurpiowskimi wsiokami sie zwija :)

 • Kuba – 23.08.2016

  @allensteiner: choćbyś nie wiem jak pisał o Elblągu to i tak nadal twój OlsztyŃ jest w polu, a raczej między bagnami bez perspektyw, a taki Elbląg przy siódemce, w budowie S7 do Gdańska, szybki dojazd z/do portu morskiego oznacza że więcej firm się może rozwinąć, 60km między GD a EL, a wersji ekspresowej to i droga zajmie ok 30 min. Blisko mają do trzeciego portu lotniczego w Polsce, ba nawet nadal jeżdżą od was busiki do Gdańska, a nie do Olsztyn-Szuwary, przepraszam Olsztyn-Szymany. Także nie śmiej się łysku bo może i dostaniesz po pysku. Takim strzałem będzie jak pisiory dotrzymają słowa o przekopie.

 • Sosnowiec – 23.08.2016

  @allensteiner ,@Kuba Widzę ,że jakaś lokalna wojna. Nie chce się wtrącać ale miło by było gdyby Elbląg w końcu zamówił jakiś nowy tramwaj a nie sprowadzał łódzki szrot .

 • allensteiner – 24.08.2016

  Ogłaszam że ta bladź która się co jakiś czas podszywa się pod mój nick to kurpiowski wywrotowiec który ma tyle wspólnego z Olsztynem co świnia z siodłem.

 • Kuba – 24.08.2016

  @Sosnowiec: sytuacja w Elblągu wygląda tak, że nie ma sensu zamawiać nowego taboru, bo nie będzie miał po czym jeździć. Grunwaldzka od wielu lat leci tylko na naprawach bieżących, może teraz z ZIT uda się miastu wyremontować najważniejszą trasę w mieście (do Druskiej). A propo wojny to ja tylko odpowiadam na zaczepki, bo ile można bez odpowiedzi czytać oczerniające komentarze. Bardzo lubię to miasto i zawsze będę powtarzał, że to miasto powinno znajdować się w Pomorskim, więcej Elbląg łączy z Gdańskiem niż z Olsztynem.

 • allensteiner – 25.08.2016

  To ja od siebie dodam że Elbląg pomimo swej nieodwzajemnionej miłości do Gdańska znajduje się na ziemiach dawnych Prus wschodnich do których Gdańsk nie należał a znienawidzony przez Elblążan Olsztyn niestety także tam się znajdował. Dzisiejsze granice województwa pokrywają się z dawną granicą Prus ( z wiadomych względów nie ma tam Kaliningradu ze swoim obwodem. Więc nie rozumiem czemu tak usilnie w Elblągu zakrzywiają historię.

 • Kuba – 25.08.2016

  a znasz twierdzenie że historia to przeżytek? Elbląg przez krótszy czas był Polski, Olsztyn przez jeszcze krótszy, ale Elbląg i Gdańsk łączą m.in tradycje portowe, miasto grupy Hanzeatyckiej, szlak bursztynowy i co najważniejsze odległość się liczy.Za to służba zdrowia w warmińsko-mazurskim nie musi się starać, bo każdy kto może jedzie do Gdańska, taka prawda, głupie sprawy onkologiczne wyglądają w taki sposób, że na chemioterapię trzeba z Ebląga jeździć do Olsztyna (100km), a jak tak pacjent pójdzie od razu do Gdańska to jeździ na terapię do Gdańska (60km), rachunki są proste odległości zabijają warmińsko-mazurskie które jest tworem bardzo sztucznym.Gołdap i Olecko są bardziej powiązane z Suwałkami i Białymstokiem niż z Olsztynem. Sens istnienia województwa z Olsztynem na czele jest na tej samej zasadzie co sens sejmiku woj. w Toruniu, a nie jak powinno być w Bydgoszczy. Na tym ja kończe wywody i więcej już nie napisze. Pzdr.

 • allensteiner – 25.08.2016

  Olecko i Gołdap dzieli od Białegostoku czy nawet Suwałk przepaść widać że jeśli tam zaglądałeś to chyba nocą. Można nawet sięgnąć po bliższe porównanie; Ełk i Grajewo leżące 20 km od siebie. Zupełnie inny krajobraz ,kultura , historia czy architektura. Ale skoro dla ciebie typowo niemiecka zabudowa i porządek nie różni się od wschodnich drewnianych domków (jakich pełno można znaleźć nawet w centrach takich metropolii jak Białystok) i całego porosyjskiego bałaganu to śmiem twierdzić rozumując po twojemu, że Elbląg jest równie bliski Suwałkom czy w ogóle "śledziom" jak Olecko czy Gołdap. Dam sobie uciąć obie ręce że gdyby stolica województwa była by w Elblągu nikt nigdy nie wspomniał by o związkach z Gdańskiem i wszystko było by gites. Ale stało się inaczej ktoś tam wybrał nieco większy i trochę ludniejszy Olsztyn i urażona duma elbląska nie może tego znieść.

 • allensteiner – 25.08.2016

  Wioska na "E" to kasztelania I Rzeczypospolitej w woj. malborskim. Prusy Wschidnie to nawet nie Olsztyn ... Olsztyn to Biskupie Ksiestwo Warmii ... Prawdziwe tzw. Prusy wschodnie to lenno Korony Krolestwa Polskiego ... tak gwoli historycznej prawdy.

 • allensteiner – 25.08.2016

  Tak gwoli historycznej prawdy to nie podpisuj się moim nickiem zasrany gimbusie. Długo się modliłeś nad encyklopedią żeby to ustalić?Skoro to miasto nie leżało w Prusach to pewnie przez omyłkę stało się stolicą administracyjną jednej z dwóch wschodniopruskich retencji. Idź kurpiowska gimbo lepiej do lasu chrustu na zimę nazbierać i wysil się w końcu na jakiś unikalny nick może koledzy z gimbazy ci coś wymyślą...

 • allensteiner – 25.08.2016

  Co to jest retencja ... i do tego wschodniopruska ... ? Oswiec wschodniopruski "majestacie" ciemny lud kurpiowski z gimbazy. Gwoli prawdy historycznej ... dyskusja dotyczyla prus wschodnich a nie (! ) Prus jako krainy historycznej. Teraz spocznij i postrzelaj do ciemnego ludu kurpiowskiego ... zgodnie ze wschodniopruska tradycja.

 • Combino – 29.08.2016

  Wiesz co allensteiner,normalnie prawie płaczę ze śmiechu widząc Twoje przepychanki z (?) Kurpiem. Co do Elbląga,to nie jest to urażona duma,a bardziej praktyczne względy; co więcej,gdy już nie był stolicą swojego województwa,to stolicą tego województwa było naprawdę duże miasto (od 1815 do I wojny w rejencji gdańskiej, potem do końca II wojny w Prusach Wschodnich - ale stolicą był ZNACZNIE WIĘKSZY OD OLSZTYNA KRÓLEWIEC - a po wojnie ZNOWU w województwie gdańskim i tak aż do 1975,więc naprawdę nie masz się co licytować z kim dłużej był Elbląg związany. Co więcej,wszystkie takie województwa (z głównymi miastami jak Wasze) były skonstruowane na zasadzie podziału kompetencji,więc Elbląg został wyr%$^#ny bezprecedensowo. Może faktycznie lepiej było wykonać jeden z najbardziej prawdopodobnych wariantów przed podpisaniem obecnego kształtu podziału administracyjnego,czyli... czyli wtedy byśmy graniczyli bezpośrednio z woj. podlaskim,a Wy byście jeździli prosić się o ochłapy z Białegostoku (a znając Białystok i jego realia,to wiele tych ochłapów by nie było).

 • allensteiner – 30.08.2016

  Jak ja zaczął bym podpisywać się jako "combino" albo "eurotram" to pewnie też płakał byś ze śmiechu. Co do województw to uważam że w tym krajju jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził a wariacji nt. sprawiedliwego podziału było by pewnie tyle ,ile mieszkańców liczy ten kraj. Także temat podziału chyba wyczerpany. Lepiej wrócić do wojenki nt. Pesa vs. reszta świata. Pzdr.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....