TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Łódź z nowym dworcem tramwajowym
INFOTRAM - Opublikowano: 19.08.2014 12:15:30
Łódź z nowym dworcem tramwajowym
Będzie  miał 100 metrów długości, 33 metry szerokości, a także 13 metrów wysokości. Z czterech peronów, które zostaną zbudowane, będzie mogło odjeżdżać jednocześnie aż 8 tramwajów. Na 54 słupach konstrukcyjnych zostanie umieszczony rodzaj witrażu. Chodzi o nowy dworzec tramwajowy w Łodzi. - Jest to miejsce wyjątkowe, ponieważ już za rok o tej porze będziemy mogli korzystać z przystanku, umożliwiającego sprawne poruszanie się po mieście. Sam projekt dworca tramwajowego jest imponujący. Będzie to zatem miejsce łączące w sobie piękno i komfort - mówi prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.- Projekt tramwajowego przystanku przesiadkowego zmienił się od chwili, kiedy dwa lata temu wygrałem konkurs na jego opracowanie. Główna różnica polega na użyciu specjalnych rur stalowych. Jest to, w porównaniu do wcześniejszych planów, rozwiązanie bardziej eleganckie, które nada całej konstrukcji wrażenie lekkości i delikatności. Na dachu będzie znajdowała się specjalna membrana. Będą dominować barwy neutralne - głównie błękit, aczkolwiek znajdzie się tam również miejsce dla mocniejszych akcentów graficznych w postaci kolorów czerwonego i żółtego. Nocny efekt wizualny zapewni natomiast podświetlenie - dodaje Jan Gałecki.- Dach dworca tramwajowego zostanie wykonany z membrany ETFE. Podobnie rozwiązanie zastosowano między innymi podczas budowy stadionu w Pekinie, który był areną zmagań podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2008 roku oraz stadionu piłkarskiego Allianz Arena w Monachium. Nie ma żadnych opóźnień, wszystko idzie zgodnie z planem - podkreśla Jakub Osiecki z firmy Mosty Łódź.Dworzec tramwajowy Piotrkowska Centrum powstaje na największym węźle komunikacji szynowej przy al. Mickiewicza, między ul. Piotrkowską i al. Kościuszki. Umożliwi on łatwe i sprawne przesiadanie się na liniach w kierunkach: północ-południe oraz wschód-zachód. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach budowy trasy W-Z.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódź
dworzec
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....