TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Łódź: Pętla DELL nabiera nowego kształtu
Szymon Janik - Opublikowano: 14.07.2015 12:32:23
Łódź: Pętla DELL nabiera nowego kształtu

Na chwilę obecną bardzo już widać postępy prac przy przebudowie łódzkiej pętli autobusowej DELL, która niebawem będzie krańcówką autobusowo-tramwajową. Przypomnijmy, że kraniec ten został wybudowany w roku 2007, kiedy powstawała aleja Ofiar Terroryzmu 11 września. Droga ta miała służyć jako dojazd do fabryki komputerów DELL, stąd też nazwa tego przystanku. Obecna przebudowa jest związana z wydłużeniem linii tramwajowej na osiedla: Janów i Olechów w ramach przebudowy trasy W-Z. W tym miejscu zakończą bieg wybrane linie tramwajowe, które zostaną wydłużone z obecnej pętli Augustów mieszczącej się na Widzewie. Na pewno będzie to linia nr 10, która będzie kursowała całym odcinkiem trasy wschód-zachód. O pozostałych trasach będzie wiadomo po opracowaniu planu transportowego oraz konsultacjach z mieszkańcami, którzy mają wypowiedzieć się na temat proponowanych korekt w układzie komunikacyjnym Łodzi.

Na całej pętli praktycznie zostało już położone torowisko tramwajowe i wybudowane perony przystankowe (dwa na przystanku odjazdowym oraz jeden na przyjazdowym). Perony przystankowe będą oczywiście odpowiednio długie tak, aby mogły pomieścić wagony nowego typu czyli Pesy i Cityrunnery, które obecnie kursują po Łodzi oraz te pierwsze, których niebawem będzie jeszcze więcej, gdyż bydgoski producent tramwajów wygrał przetarg na dostawę kolejnych wagonów do Łodzi. Położone są również obie zwrotnice (wjazdowa na przystanki odjazdowe oraz wyjazdowa). W stanie surowym znajduje się również budynek przyszłej ekspedycji, w której będzie umieszczony punkt socjalny dla prowadzących. Znajduje się on pośrodku pętli tak, aby blisko mieli zarówno kierowcy jak i motorniczowie. Na samej pętli autobusowej prócz zmiany położenia przystanku dla wysiadających nic się zmieni. Przebudowa jest tak zaplanowana, że obecna pętla, na której kończą swoje trasy autobusy-będzie znajdowała się w środku nowej pętli tramwajowej. Także ustawione zostały już słupy do sieci trakcyjnej. Brakuje jeszcze torowiska przy wjeździe i wyjeździe z pętli w miejscach przecięcia się torów z jezdnią. Warto też zwrócić uwagę na pewien fakt, który z pewnością zostanie oceniony pozytywnie przez przyszłych pasażerów. Pętla została zaprojektowana w ten sposób, iż przystanek dla wysiadających z tramwajów-znajduje się naprzeciwko przystanku odjazdowego dla autobusów. W drugą stronę również przystanek dla wysiadających z autobusów będzie znajdował się obok peronów przystanków odjazdowych dla tramwajów. Tutaj został wybudowany specjalnie nowy peron, bo taki przystanek był dawniej usytuowany w innym miejscu. Perony oczywiście są wybudowane ze specjalną powierzchnią, która umożliwia poruszanie się osobom niewidomym. Takie udogodnienie z pewnością sprawi, że będzie to w miarę sprawny punkt przesiadkowy, z którego będzie korzystało sporo osób. Jeszcze kilka lat temu wokół były tylko pola i lasy, a dziś znajduje się zakład wielkiego koncernu komputerowego jakim jest DELL, a obok powstało wiele magazynów zajmujących się logistyką. Do tego w pobliżu znajdują się nowe osiedla mieszkaniowe. Wszystkie te czynniki powodują, że z pętli będzie korzystało naprawdę wielu pasażerów, więc takie zmiany i modernizacje są naprawdę konieczne, toteż pozostaje czekać, że będzie ich coraz więcej.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódź
pętla

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....