TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Laureaci konkursu na nazwy tramwajów nagrodzeni
InfoTram.pl - Opublikowano: 21.08.2017 15:43:16
Laureaci konkursu na nazwy tramwajów nagrodzeni (foto: UM Bydgoszcz)

W poniedziałek, 21 sierpnia, w ratuszu prezydent Rafał Bruski gościł laureatów lipcowego konkursu na patronów nowych bydgoskich tramwajów.

Najbardziej aktywni uczestnicy plebiscytu nie tylko zagłosowali na wybranych przez siebie patronów, ale również odpowiedzieli na kilkadziesiąt pytań dotyczących tych postaci.

Miasto, w związku z budową nowej linii w ciągu ul. Kujawskiej i modernizacją sieci na Kapuściskach, zamówiło 18 nowoczesnych pojazdów. Decyzją kapituły konkursowej jeden tramwaj otrzymał patrona poza konkursem. Z prośbą o uczczenie w ten sposób Oskara Pichta zwróciło się do prezydenta środowisko niewidomych.

W ramach konkursu zatem wybieranych było 17 patronów (spośród 4 nazwisk osób związanych z Bydgoszczą). Zasady konkursu były proste i podobne do tych, jakie zaproponowaliśmy w grudniu 2015 r., kiedy wybierano patronów dla 12 tramwajów zakupionych w ramach inwestycji budowy linii do Fordonu.

Począwszy od 3 lipca aż do 31 lipca w każdy poniedziałek i środę na portalu społecznościowym miasta publikowaliśmy po pięć pytań związanych z kandydatami na patronów oraz historią komunikacji miejskiej. Laureatami konkursu zostały osoby, które prawidłowo i w jak najkrótszym czasie odpowiedziały na wszystkie pytania.

Gratuluję Państwu wiedzy dotyczącej bogatej historii naszej komunikacji miejskiej oraz osób związanych z miastem. Przekrój pytań był spory, a odpowiedzi przychodziły błyskawicznie. Mam nadzieję, że z satysfakcją przejedziecie się Państwo tramwajami, którym patronować będą osoby przez Was wskazane – powiedział do laureatów prezydent Rafał Bruski.

Nagrodę główną w postaci wysokiej klasy tabletu zdobył Przemysław Witt, a nagrody za drugie i trzecie miejsce – zestawy miejskich upominków – odebrali Sylwester Włodarczyk i Agata Budzyńska. Co ciekawe, pan Przemek już po raz drugi zwyciężył w tramwajowym konkursie. Był również najlepszy w naszej zabawie sprzed dwóch lat, kiedy wybieraliśmy 12 patronów pojazdów kursujących na linii do Fordonu. Tym razem zdeklasował pozostałych uczestników – średni czas udzielanych przez niego odpowiedzi wynosił zaledwie dwie minuty od chwili ukazania się pytań.

Nazwiska patronów wybrane przez bydgoszczan: Bartłomiej z Bydgoszcz, Witold Bełza, por. Leszek Biały, Andrzej Brończyk, Teresa Ciepły, Henryk Glücklich, Wincenty Gordon, Ada Grzymała-Siedlecki, Anna Jachnina, Michał Jagodziński, Król Kazimierz Wielki, Jan Maciaszek, prof. Zygmunt Mackiewicz, Edmund Milecki, Jeremi Przybora, Andrzej Szwalbe, Emil Warmiński.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bydgoszcz

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....