TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Kuala Lumpur z bezobsługowym Inspiro, podobne do warszawskiego?
InfoTram.pl - Opublikowano: 19.07.2017 13:32:56 4 komentarze
Kuala Lumpur z bezobsługowym Inspiro (foto: Siemens)

Kuala Lumpur to kolejne po Warszawie, Sofii i Dubaju miasto, które zdecydowało się zamówić pociągi nowej generacji Siemens Inspiro. Tyle, że w Malezji będzie to pierwsze w pełni bezobsługowe, obsługiwane takimi pociągami.

Czterowagonowe składy będą wykorzystywane na nowej linii MRT Sungai-Buloh – Kajang Line (linia SBK), przebiegającej z północnego zachodniej części stolicy Malezji – Kuala Lumpur, na południowy wschód – do aglomeracji Klang Valley.

Nowa linia MRT w obszarze metropolitalnym Kuala Lumpur jest pierwszą z trzech planowanych linii w projekcie transportu publicznego Klang Valley. Tor ma długość 51 km i usytuowane są przy nim 31 stacje. Dwanaście z nich otwarto w grudniu ubiegłego roku. Dziewiętnaście kolejnych zostało uruchomionych 17 lipca br. – dwa tygodnie wcześniej niż pierwotnie zakładano. Linia będzie obsługiwana przez 58 pociągów Inspiro Siemensa, kursujących co 3,5 minuty.

Jesteśmy bardzo dumni z naszego pierwszego projektu w Malezji. Nie zawsze było łatwo, ale jesteśmy bardzo zadowoleni z udanego otwarcia – powiedział Helmut Beismann, dyrektor projektu ds. zajezdni i konserwacji pojazdów z Siemens AG.

W 2012 r. Siemens podpisał umowę z korporacją Mass Rapid Transport (MRT) w Malezji na wybudowanie dwóch zajezdni dla metra, a także na dostarczenie 58 sterowanych autonomicznie pociągów Inspiro wraz z wyposażeniem ich w ultranowoczesne narządy pomiarów geometrii i warunków toru. Realizacja całego zamówienia trwała ponad 4 lata.

Pociągi zostały zaprojektowane przez spółkę Siemens w Austrii i Niemczech, a nadwozia wagonów zostały wyprodukowane w CSR Puzhen, w Chinach. Montaż końcowy pojazdów odbywał się w Malezji. Dodatkowo w ramach projektu przeszkolono 30 lokalnych techników i inżynierów z korporacji MRT.

W aglomeracji miasta Kuala Lumpur żyje prawie 4 miliony ludzi, z czego 1,2 mln z nich mieszka w pobliżu nowej linii metra. Szacuje się, że od momentu pełnego uruchomienia linii z metra będzie korzystać co najmniej 400 000 pasażerów dziennie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Siemens
Inspiro
 • New – 20.07.2017

  Czy Newag będzie uczestniczył w produkcji?

 • abc – 20.07.2017

  @New "Pociągi zostały zaprojektowane przez spółkę Siemens w Austrii i Niemczech, a nadwozia wagonów zostały wyprodukowane w CSR Puzhen, w Chinach. Montaż końcowy pojazdów odbywał się w Malezji."Proszę czytać ze zrozumieniem

 • kolejFAN – 20.07.2017

  @abcale o wiadrach na papier toaletowy nic ... i to jest szansa dla newagu.

 • New – 21.07.2017

  @abcFakt, nie czytałem tekstu i nie zagłębiałem się w temat z powodu braku czasu, mój błąd. Dzięki za refleks :)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....