TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Krok w stronę tramwaju na Klin Dębiecki
InfoTram.pl - Opublikowano: 26.09.2018 09:13:55
Krok w stronę tramwaju na Klin Dębiecki (foot: UMP)

W Poznaniu podpisano umowę na wykonanie koncepcji funkcjonalno-przestrzennej budowy przedłużenia trasy tramwajowej z pętli Dębiec na Klin Dębiecki, gdzie powstanie zintegrowany węzeł przesiadkowy.

Koncepcję funkcjonalno-przestrzenną wykona firma CONE AMG. Będzie ona dotyczyć nie tylko dla przebudowy trasy tramwajowej od pętli Dębiec, ale także tej w ciągu ul. 28 Czerwca 1956 roku (odcinek od ul. Pamiątkowej do pętli "Dębiec").

Wykonawca ma przedstawić analizę możliwości przebudowy trasy tramwajowej na ul. 28 Czerwca 1956 r. na odcinku od ul. Pamiątkowej do pętli Dębiec wraz z dostosowaniem infrastruktury przystankowej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz o ograniczonej mobilności.

Wykonana zostanie również koncepcja funkcjonalno-przestrzenna dla budowy trasy tramwajowej wraz ze zintegrowanym węzłem przesiadkowym "Klin Dębiecki". Zgodnie z zapisami obowiązującego Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Poznania, planowana trasa tramwajowa ma przebiegać w ciągu ul. 28 Czerwca 1956 r. (od okolic istniejącej pętli tramwajowej Dębiec, w tym nad tunelem w ciągu ul. Czechosłowackiej) do nowej pętli tramwajowo-autobusowej zlokalizowanej w pobliżu os. Dębina, przy ulicach 28 Czerwca 1956r., Samotnej i Dolna Wilda.

Aby sprawdzić różne warianty rozwiązań technicznych wykonawca dostarczy najpierw wielowariantową koncepcję wstępną. Różne rozwiązania dotyczyć mają wiaduktu nad linią kolejową nr 802 (może to być obiekt z wyłączeniem ruchu samochodowego, bądź z jego dopuszczeniem i torowiskiem tramwajowo-autobusowym), torowiska w ulicy 28 Czerwca 1956r. (np. zielone torowisko wydzielone od ruchu samochodowego po wschodniej stronie jedni, wydzielone torowisko w osi jezdni, torowisko w jezdni niewydzielone z ruchu samochodowego) oraz węzła przesiadkowego Klin Dębiecki (pętla nawrotna lub końcówka czołowa).

Przygotowane rozwiązania zostaną przedstawione mieszkańcom podczas procesu konsultacji społecznych, które planuje się przeprowadzić w roku 2019. Dopiero po ich zakończeniu wykonawca sporządzi koncepcję końcową.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
torowisko
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....