TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Kraków wprowadza bezpłatną komunikację na czas remontu torowiska do Bronowic
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 26.09.2018 18:39:27 2 komentarze
Kraków wprowadza bezpłatną komunikację na czas remontu torowiska do Bronowic (foto: ZIKiT)

W czasie remontu torowiska tramwajowego na ulicach Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej w Krakowie podróżni nie będą musieli kasować biletów w komunikacji zastępczej – zdecydowali w środę radni.

Bezpłatne przejazdy zaczną obowiązywać najwcześniej w przyszłym tygodniu, w autobusach kasowniki będą wówczas zaklejone. Radni PiS w dyskusji podnosili kwestię kosztów, jakie musi ponieść miasto. Jak podał Michał Drewnicki, to ok. 33 mln zł za 10 miesięcy. "To kiełbasa wyborcza. Otwieracie puszkę Pandory, bo przy każdym remoncie będzie presja, żeby wprowadzić darmową komunikację. A wcześniej mówiliście, że nie ma pieniędzy na darmowe przejazdy dla uczniów w czasie wakacji" – mówił Stanisław Rachwał z PiS.

Radny "Przyjaznego Krakowa" Adam Migdał podkreślił, że chodzi jedynie o odcinek między Bronowicami a Teatrem Bagatela i tylko w autobusach zastępczych. "Nie dalej" – zaznaczył. Radni prezydenckiego klubu i klubu PO mówili, że może takie rozwiązanie - wprowadzane po raz pierwszy - powinno stać się standardem w przypadku tak poważnych remontów.

Przebudowa jezdni i torowiska tramwajowego na ulicach Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej rozpoczęła się w sobotę. Prace, współfinansowane ze środków unijnych mają kosztować 76,9 mln zł i potrwają rok. Przez 10 miesięcy nie będę kursowały tramwaje.

Dla pasażerów komunikacji miejskiej uruchomione zostały zastępcze linie autobusowe: 704, kursująca co trzy minuty do Bronowic Małych, oraz 713, jeżdżąca w godzinach szczytu co sześć minut do ul. Piastowskiej. Dodatkowo między osiedlem Widok a pętlą przy ul. Rydla kursuje zastępcza linia tramwajowa 74.

Jak zapowiedział w środę wicedyrektor Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu Łukasz Franek, żeby rozładować tłok w komunikacji zastępczej, zwłaszcza że do Krakowa wracają studenci, od poniedziałku w godzinach szczytu wprowadzonych zostanie pięć dodatkowych autobusów. Skorygowany ma być także ich przejazd przez skrzyżowanie ul Łobzowskiej i alei Słowackiego – będą jeździły ze środkowego pasa. Dla usprawnienia ruchu na ul. Nawojki wprowadzony będzie osobny pas dla autobusów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
BKM
remont
torowisko
 • Kacper Mikołajczyk – 26.09.2018

  Na czas bardzo dużych remontów i prac to w sumie jakiś pomysł.

 • Konrad Krajewski – 26.09.2018

  i jeszcze większy tłok w autobusach zastępczych

 • Edi666 – 27.09.2018

  Komunikacja miejska powinna być bezpłatna, skoro i tak jest finansowana z naszych podatków.

 • mechanik – 27.09.2018

  Czy doczekam czasów, kiedy te osły zamiast zaklejać kasowniki zwyczajnie unieruchomią je, wraz ze stosownym komunikatem?

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....