TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Kraków stawia na metro, umowa na studium wykonalności podpisana
InfoTram.pl - Opublikowano: 10.09.2018 16:59:56 1 komentarz
Kraków stawia na metro, umowa na studium wykonalności podpisana (foto: UMK)

W poniedziałek (10 września) podpisano umowę na opracowanie studium wykonalności szybkiego, bezkolizyjnego transportu szynowego w Krakowie.

Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma ILF Consulting Engineers Polska sp. z o.o. z Warszawy z ceną wykonania zamówienia, wynoszącą 9 471 024,60 zł brutto. Dokument zostanie opracowany do końca 2019 r.

– W 2014 r. w referendum mieszkańcy opowiedzieli się za budową metra w Krakowie (pomysł poparło ponad 55 proc. krakowian – przyp. red.). Prace przygotowawcze wymagają szeregu działań. Do tej pory przeprowadzono wstępne analizy, a teraz czas na opracowanie całościowej koncepcji wykonalności, uwzględniającej wiele czynników, od których budowa tego typu transportu jest uzależniona – powiedział prezydent Jacek Majchrowski.

W ramach studium zostaną uwzględnione szczegółowe aspekty techniczne, dotyczące m.in. warunków geologicznych, układu torowego (plan i profil trasy, przekroje poprzeczne i podłużne), technologii wykonania tuneli szlakowych i stacji, zasilania elektrotrakcyjnego, rozwiązania kolizji z istniejącą infrastrukturą podziemną inaziemną, parametry eksploatacyjne taboru.

Przygotowane zostaną również szczegółowe analizy finansowe i ekonomiczne oraz przedstawione zostaną możliwości realizacyjne (montaż finansowy zadania, etapowanie budowy), a przygotowane opracowanie oceni możliwości zabezpieczenia środków finansowych w budżecie miasta oraz możliwości pozyskania niezbędnego wsparcia zewnętrznego na realizację wszystkich etapów przyszłych zadań (np. granty UE, środki skarbu państwa, partnerzy prywatni, kredyty bankowe).

Wskazane w studium rozwiązania będą mogły stanowić podstawę do uzyskania decyzji ośrodowiskowych uwarunkowaniach, a następnie do przygotowania programu funkcjonalno-użytkowego. Otworzy to drogę do ogłoszenia zamówienia publicznego na realizację inwestycji.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiejw ramach Instrumentu "Łącząc Europę" (Connecting Europe Facility – CEF).

Zakończenie prac nad dokumentem przewidziano do końca 2019 r. Opracowanie pozwoli na dokładne określenie warunków realizacji szybkiego ibezkolizyjnego transportu szynowego w Krakowie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
metro
 • Jerzy Gicala – 10.09.2018

  Co ten człowiek podpisuje , przecież on i jego ludzie kompromitują się budową tramwaju na Górke Narodową , gdzie oni do budowy metra , ale kampania trwa to trzeba

 • Łukasz Bieniasz – 10.09.2018

  Kolejny dokument który nie sprawi że metro zostanie wybudowane a przedsiębiorstwa robiące studia wykonalności zarobią sobię.

 • Marcin Pinkosz – 10.09.2018

  To nie jest to studium wykonalności metra tylko "szybkiego bezkolizyjnego transportu szynowego". Nie musi to oznaczać metra

 • Maciej Wojciechowski – 10.09.2018

  Topienie pieniędzy w błoto! Zamiast majaczyć o metrze, to niech się wezmą za usprawnienie i przyśpieszenie komunikacji tramwajowej.

 • mechanik – 13.09.2018

  Redakcjo, mniej konfabulacji a więcej faktów proszę, to jest umowa na studium transportu szynowego.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....