TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Kraków bez tramwajów na ul. Dietla i Kapelanka
InfoTram.pl - Opublikowano: 25.06.2019 09:21:51
Kraków bez tramwajów na ul. Dietla i Kapelanka (foto: UMK)

W sobotę, 29 czerwca rozpocznie się drugi etap przebudowy ulicy Krakowskiej wraz z węzłem "Stradom".

Tramwaje nie będą przejeżdżać przez skrzyżowanie ul. Dietla, Krakowskiej i Stradomskiej. W konsekwencji komunikacja tramwajowa zostanie wyłączona na ul. Dietla, Monte Cassino i Kapelanka - na odcinku od skrzyżowania ul. Dietla i Starowiślnej aż do skrzyżowania ul. Kapelanka i Grota-Roweckiego.

Tego samego dnia przywrócony zostanie ruch tramwajów na ul. Limanowskiego, Kalwaryjskiej i Wadowickiej. W dalszym ciągu trwa przebudowa torowiska w ciągu ulic Królewskiej, Podchorążych, i Bronowickiej oraz pozostaje wyłączony ruch tramwajowy na ulicy Mrozowej.

Linie tramwajowe:

nr 4, 6, 8, 10, 13, 17, 20 i 44 – w dalszym ciągu są zawieszone.

nr 11 i 19 – zostaną przywrócone na stałe trasy.

nr 14 i 24 – w dalszym ciągu kursują po obecnych trasach czasowo zmienionych.

nr 16, 71, 76 i 77 – w dalszym ciągu są zawieszone na okres wakacji szkolnych.

nr 18 – będzie kursować po kolejnej trasie czasowo zmienionej: "Czerwone Maki P+R" – ul. Grota-Roweckiego, ul. Brożka, ul. Wadowicka, ul. Kalwaryjska, ul. Limanowskiego, ul. Na Zjeździe, ul. Starowiślna – ul. Dominikańska –... – "Krowodrza Górka".

Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian (w okresie wakacyjnym linia kursuje w dni powszednie co 10 minut).

nr 22 – będzie kursować po kolejnej trasie czasowo zmienionej: "Borek Fałęcki" – ul. Zakopiańska, ul. Wadowicka, ul. Kalwaryjska, ul. Limanowskiego, ul. Na Zjeździe, ul. Starowiślna, ul. Grzegórzecka – ... – "Kopiec Wandy".

Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian (w okresie wakacyjnym linia kursuje w dni powszednie co 20 minut).

nr 52 – będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: "Czerwone Maki P+R" – ul. Grota-Roweckiego, ul. Brożka, ul. Wadowicka, ul. Kalwaryjska, ul. Limanowskiego, ul. Na Zjeździe, ul. Starowiślna, ul. Westerplatte– ... – "Os. Piastów".

Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian (w okresie wakacyjnym linia kursuje w dni powszednie co 10 minut).

nr 70 – w dalszym ciągu będzie kursować na trasie: "Pleszów" – ul. Igołomska, ul. Ptaszyckiego, al. Jana Pawła II, ul. Mogilska, ul. Lubicz, ul. Westerplatte, ul. Franciszkańska, ul. Zwierzyniecka – Salwator.

Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian.

nr 72 – zostanie zlikwidowana.

nr 73 – w dalszym ciągu będzie kursować w dni powszednie z częstotliwością co 10 minut w godzinach szczytu oraz co 20 minut poza godzinami szczytu. W okresie szczytowym co drugi kurs będzie realizowany na trasie wariantowej: "Nowy Bieżanów P+R" - … - al. Solidarności, ul. Ujastek Mogilski – Kopiec Wandy.

nr 78 – zostanie przywrócona na trasę sprzed naprawy torowiska na rondzie Matecznego: "Borek Fałęcki" – ul. Zakopiańska, ul. Wadowicka, ul. Kalwaryjska, ul. Limanowskiego, ul. Na Zjeździe, ul. Starowiślna, ul. Dominikańska - … - "Mały Płaszów P+R".

Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian (w okresie wakacyjnym linia kursuje w dni powszednie co 10 minut).

Zastępcza komunikacja autobusowa:

nr 752 – zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa kursująca na trasie: "Łagiewniki" – ul. Brożka, ul. Kapelanka, ul. Monte Cassino, ul. Dietla – "Starowiślna".

Linia kursować będzie z następującą częstotliwością: co 7,5 minuty w godzinach szczytu, co 12 minut poza godzinami szczytu i w soboty oraz co 15 minut w dni świąteczne. Linia będzie zatrzymywać się na następujących przystankach:

"Łagiewniki" – początkowy i końcowy na pętli oraz przelotowy w kierunku "Starowiślnej" na ul. Brożka;

"Borsucza", "Kobierzyńska", "Słomiana", "Kapelanka" – na istniejących przystankach autobusowych;

"Szwedzka" – w obu kierunkach na pasie autobusowo-tramwajowym;

"Rondo Grunwaldzkie" – w kierunku "Starowiślnej" za rondem, na jezdni dla ruchu ogólnego (na przystanku dla prywatnych przewoźników przed wjazdem na most), w kierunku "Łagiewnik" na pasie autobusowo-tramwajowym;

"Stradom" – w obu kierunkach na istniejących przystankach autobusowych (w kierunku mostu Grunwaldzkiego przystanek w dalszym ciągu jest przeniesiony na jezdnię "pod prąd");

"Starowiślna" – końcowo-początkowy w zatoce przed skrzyżowaniem z ul. Wrzesińską, przelotowy w kierunku "Łagiewnik" po zawróceniu, na jezdni dla ruchu ogólnego.

Nocne linie autobusowe i tramwajowe:

nr 62 i 662 – będą kursować po trasach czasowo zmienionych: "Czerwone Maki P+R" – ul. Grota-Roweckiego, ul. Brożka, ul. Wadowicka, ul. Kalwaryjska, ul. Limanowskiego, ul. Na Zjeździe, ul. Starowiślna – ... – "Plac Centralny im. R. Reagana".

Linia nr 62 na zmienionym odcinku trasy będzie zatrzymywać się na wszystkich przystankach. Dla linii nr 662 przystanki będą funkcjonować w następujący sposób:

"Borsucza" – na istniejących przystankach autobusowych;

"Brożka" – nie będzie uruchomiony;

"Łagiewniki", "Rzemieślnicza" – w obu kierunkach jak dla linii nr 608;

"Rondo Matecznego" – w kierunku "Placu Centralnego im. R. Reagana" na ul. Kalwaryjskiej, po zjeździe z ronda (jak dla linii nr 904), w kierunku "Czerwonych Maków P+R" na ul. Wadowickiej, po zjeździe z ronda, na feldze (jak dla linii zastępczej nr 711 w dniach 20-28 czerwca);

"Smolki", "Korona" – na istniejących przystankach tramwajowych;

"Plac Bohaterów Getta" – w kierunku "Placu Centralnego im. R. Reagana" na pasie autobusowo-tramwajowym, w kierunku "Czerwonych Maków P+R" na jezdni dla ruchu ogólnego (jak linia nr 904);

"Św. Wawrzyńca", "Miodowa" – na istniejących przystankach tramwajowych;

nr 608 – będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: "Pod Fortem" – … – ul. Grota-Roweckiego, ul. Kapelanka, ul. Monte Cassino, ul. Konopnickiej – … – "Czyżyny Dworzec".

Na zmienionym odcinku trasy linia będzie zatrzymywać się na istniejących przystankach (jak linie nr 114 i 194). Przystanek "Rondo Grunwaldzkie" w kierunku "Czyżyn Dworca" będzie funkcjonował dwukrotnie: na ul. Monte Cassino (na pasie autobusowo-tramwajowym) oraz na ul. Konopnickiej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
remont
tor
infrastruktura
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....