TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Koniec prac na Pl. Szarych Szeregów w Szczecinie. Tramwaje wracają na stare trasy
InfoTram.pl - Opublikowano: 20.07.2020 14:45:48
Koniec prac na Pl. Szarych Szeregów w Szczecinie. Tramwaje wracają na stare trasy

W najbliższą sobotę tramwaje wrócą na swoje stałe trasy przez Plac Szarych Szeregów. Kierowcy także będą mogli swobodnie przejeżdżać przez ten ważny węzeł komunikacyjny.

W związku z zakończeniem przebudowy torów w obrębie pl. Szarych Szeregów, od soboty 25.07 (dla linii nocnych od nocy 25/26.07.2020) przywrócony zostanie ruch tramwajowy w ciągu al. Piastów od ul. Jagiellońskiej do pl. Szarych Szeregów oraz ruch kołowy na przejeździe przy al. Piastów.

Jednocześnie nastąpi zakończenie prac w rejonie ulicy Arkońskiej pozwala na uruchomienie nowej trasy tramwajowej od pętli "Las Arkoński" do ronda Olszewskiego.

Komunikacja miejska

Linia 3 będzie kursować wg nowego rozkładu jazdy, z wydłużeniem co 2. kursu od Lasu Arkońskiego do Zajezdni Pogodno. Na wydłużonej trasie obowiązują przystanki - w kierunku Zajezdni Pogodno: "Las Arkoński" nż (35611), "Stadion Arkonia" nż (35511), "Międzyparkowa" nż (37411), "Rondo Olszewskiego" (31321), "Zajezdnia Pogodno" (31217), w kierunku Pomorzan: "Rondo Olszewskiego" (31331), "Międzyparkowa" nż (37412), "Stadion Arkonia" nż (35512), "Las Arkoński" nż (35612 – przystanek przelotowy, poza pętlą).

Na liniach 5 i 11 przywrócone zostają stałe trasy.

Na linii 7 korekcie ulegną rozkłady jazdy na dni powszednie i soboty.

Na linii 12 zostaje przywrócona stała trasa oraz skorygowane będą dotychczasowe rozkłady jazdy.

Na linii 87 w kierunku pętli "Dworzec Główny (Owocowa)" przywrócona zostanie stała trasa przez al. Wojska Polskiego oraz przystanek "Plac Szarych Szeregów" (nr 11722). Jednocześnie likwidacji ulegnie przystanek "Piastów" (nr 11811). Trasa linii 87 przez ul. Felczaka (od al. Wyzwolenia do al. Wojska Polskiego) pozostaje na stałe (w obu kierunkach).

Autobusy linii 523 i 524 w kierunku Przecławia, Cukrowej i Pomorzan ponownie zatrzymywać się będą na przystanku "Piastów" zlokalizowanym na torowisku tramwajowym (nr 11812).

Na linii 531 w kierunku Osiedla Bukowego przywrócona zostanie stała trasa przez ul. Piłsudskiego.

Autobusy linii 523, 524 i 531 w obu kierunkach zatrzymywać się będą na przystankach "Plac Szarych Szeregów" zlokalizowanych na torowisku tramwajowym (nr 11712 i 11713). Przystanki zlokalizowane przy jezdniach (nr 11711 i 11714) zostaną zlikwidowane.

 Zmiana organizacji ruchu

Udostępniona będzie cała tarcza ronda. Dodatkowo na stałe wprowadzone zostaną zmiany w rejonie ulicy Jagiellońskiej i Bohaterów Warszawy.

W związku z pracami remontowymi na pl. Szarych Szeregów cześć linii tramwajowych poruszała się zmienionymi trasami m.in. ul. Jagiellońską a al. Bohaterów Warszawy. Mając na uwadze nabywanie opóźnień linii tramwajowych na odcinku ul. Jagiellońskiej pomiędzy al. Piastów a al. Bohaterów Warszawy, zaproponowana została zmiana na wlotach ul. Jagiellońskiej związana z zamianą relacji na poszczególnych pasach ruchu.

I tak na wlocie ul. Jagiellońskiej od al. Piastów kierowcy poruszający się w stronę ul. Witkiewicza mają do dyspozycji pas prawy wspólny z relacją skrętu w prawo, natomiast z pasa lewego można jedynie wykonać manewr skrętu w lewo w stronę ul. Krzywoustego. Wlot ul. Jagiellońskiej od ul. Witkiewicza posiada układ pasów ruchu - pas prawy do skrętu w prawo, pas lewy do jazdy prosto i skrętu w lewo. Taki układ funkcjonuje obecnie jako czasowa organizacja ruchu, ale po zakończeniu prac będzie pozostawiona jako stała.

O zadaniu

Zadanie ma na celu dostosowanie istniejącego układu komunikacyjnego do aktualnie obowiązujących standardów. Po przebudowie przejazd tramwajami będzie bardziej komfortowy, przyjazny i proekologiczny, a przez to konkurencyjny do transportu indywidualnego.

Zakres zmian na węźle "Szarych Szeregów" objął między innymi całkowitą zmianę konstrukcji torów na trójwlotowej siatce rozjazdów, zabudowę torowiska wraz z przebudową przystanków w al. Marszałka Józefa Piłsudskiego (do jezdni placu Odrodzenia), przebudowę torowiska w al. Wojska Polskiego oraz al. Piastów z rozjazdami. W ramach prac wykonany został także remont jezdni ronda Szarych Szeregów oraz zagospodarowanie samej wyspy ronda i peronów przystankowych. Prace objęły również sieć trakcyjną, system ogrzewania i sterowania zwrotnic, smarownice oraz częściowo uzbrojenie terenu. Układ relacji torowych na węźle trójwlotowym trójkątnym na Placu Szarych Szeregów pozostał niezmieniony. Długość przebudowywanych torów to prawie 900 metrów toru pojedynczego. (TS)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Szczecin
remont
torowisko
tory
infrastruktura
Tramwaje Szczecińskie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....