TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Komunikacyjny chaos w Kijowie po zamknięciu metra. Reportaż
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 19.03.2020 09:45:43
Komunikacyjny chaos w Kijowie po zamknięciu metra. Reportaż

Pod znakiem chaosu komunikacyjnego przebiegł pierwszy dzień po zamknięciu metra w Kijowie.

Kolejkę, z której codziennie korzysta 1,5 mln ludzi, wyłączono, by przeciwdziałać szerzeniu się koronawirusa. Pozostałymi środkami komunikacji - w teorii - można podróżować tylko w maseczkach ochronnych.

Metro zamknięto nie tylko w Kijowie, ale też w Charkowie i Dnieprze. Dodatkowo zarządzono, by w miastach środkami komunikacji mogło jeździć jednocześnie tylko po 10 pasażerów, w maseczkach ochronnych.

W środę, pierwszego dnia obowiązywania zmian, ukraińskie media społecznościowe zalały zdjęcia przedstawiające autobusy i busy (tzw. marszrutki) pełne pasażerów.

"W teorii jest ten zakaz, ale w praktyce... sama pani widzi. Nikt tego nie pilnuje" - mówi PAP sprzedawca biletów w autobusie miejskim. Jego autobus czeka na odjazd na przystanku. Do środka wsiadło kilka-kilkanaście osób, nikt nie liczy pasażerów. "Pani wsiada, to sama się przekona, jak to wygląda" - dodaje, gasi papierosa, i wraca do pracy.

Władze proponują, by wzywać policję, jeśli kierowca wpuszcza do środka więcej niż 10 osób, a gdy to pasażerowie wchodzą mimo zakazu i nie chcą opuścić pojazdu - policję winien wezwać kierowca.

"Tak, po 10 osób... To trzeba by do rana na marszrutkę czekać!" - skarży się ekspedientka w lokalnej drogerii.

"Co to ma być? Piętnasty, szesnasty wysiada...!" - krzyczy zaaferowany policjant, wskazując na tramwaj na placu Kontraktowym, z którego wysiadają pasażerowie. "To nie mój wagon, ja nic nie wiem" - odpowiada motornicza. "Tak, nie pani wagon!?" - złości się policjant.

"Miałam jechać opłacić rachunki na stację Mińska, nie wiem jak tam dotrzeć, kiedy metro nie działa. Może pani wie?" - pyta PAP obładowana zakupami staruszka.

Media zwracają uwagę, że to drugi raz w historii metra w Kijowie, kiedy jego ruch całkowicie wstrzymano. Poprzednio kolejka nie jeździła podczas rewolucji w 2014 r.

"Nie, nie, pani już nie wsiada, jedenasta by pani była!" - krzyczy do chcącej wejść do tramwaju dziewczyny motornicza.

Nie tylko ograniczenia dotyczące liczby pasażerów nie są do końca przestrzegane. Mimo nakazu, jedynie część osób w środkach komunikacji ma na sobie maseczki. Pasażerowie zwracają uwagę, że masek nie można kupić w aptekach. Tak samo nie można zdobyć żeli dezynfekujących, a w niektórych aptekach trudno też kupić leki z paracetamolem.

"Już dawno wszystko wykupione" - informuje PAP farmaceutka w jednej z kijowskich aptek. "Masek i żeli nie ma!" - głosi napis na kartce, przyklejonej do drzwi jednej z aptek w kijowskiej dzielnicy Podół.

Władze zamknęły w związku z koronawirusem m.in. instytucje kultury, galerie handlowe, siłownie, kawiarnie czy bary. Część z nich całkowicie nie działa, niektóre świadczą usługi dowozu albo serwują napoje i posiłki na wynos. Serwisy dowożące jedzenie ogłaszają zniżki i przypominają o możliwości bezkontaktowego odbioru zamówienia.

"Niestety jesteśmy zamknięci. Czekamy na dobre wiadomości", "Dbajcie o siebie i bliskich! Nie upadajmy na duchu" - można przeczytać na drzwiach zamkniętych lokali.

Otwarte pozostają sklepy spożywcze, apteki i stacje paliw. Media informowały w ostatnich dniach o wykupywaniu soli, zapałek, papieru toaletowego, produktów mącznych czy kaszy. W sklepach na Podole nie można jednak narzekać na brak produktów.

"Jest mniej więcej tyle samo zamówień, co zawsze, ale rozwozimy więcej drobnych rzeczy. Dzisiaj nie mamy na załadunku papieru toaletowego, ale wczoraj to sporo papieru woziliśmy!" - mówi PAP dostawca jednego ze sklepów. "Czy się boimy? - Jeździmy, nie ma wyjścia" - podkreśla zrezygnowany.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kijów
Ukraina
metro

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....